Mačke

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

tema odprta - 16. maj 2006 20:28 | ogledi: 2.867 | odgovori: 23

Čeprav imam rada živali me moti to,da mi hodijo sosedove mačke ponoči po klopeh in mizi ,ki jo imamo zunaj.Zjutraj je vse polno dlak in umazanih stopinj tako ,da moram kar naprej čistit in prat prt ter podloge na katerih sedimo.Ima kdo kakšno idejo,kako naj jih odženem?

Lp balu

balu

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

16. maj 2006 21:14

Balu probaj posprejat z nekim sprejem,ki se dobi v trgovinah -baje mačkom zelo smrdi in zlepa ne pridejo blizu.LP ursa40

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. maj 2006 21:35

Ja, sanjaj, sem sprejala pa so se ta najbolj nagravžni mački kar valjali tam. Ne najdem rešitve, sedaj mi je svetovala soseda, da jim stavim vodo in hrano daleč proč. Pa imam mačke rada, ampak ne po mizi, prtu in ležalnikih. nola

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

16. maj 2006 21:41

Tudi mi smo ze čisto obupani zaradi teh mačk. Odkar nimamo več dobermana, se jih je nabralo kot smetja in trave. To so prave divje mačke in ena je na podstrešju celo skotila mladiče. Te mačke so prav predrzne in se počutijo kot doma: povsod markirajo in okoli hise neznansko smrdi, povsod je polno dlak in umazanih stopinj. Ponoči se tako derejo, da nas enostavno zbudijo in jih moramo preganjati. Psičko višavsko terierko so včeraj napadle in jo vso popraskale. Čeprav imamo tudi mi radi živali, pa to presega vse meje dobrega okusa. Da bi jih peljala v azil ali dala vsaj sterilizirati in kastrirati, je nemogoče, ker so divje in se ne pustijo prijeti. Imeti jih tudi ne moremo, ker jih je preveč in se nenadzorovano plodijo. Moj oče lovec že pomišlja na skrajne ukrepe- puško ima že pripravljeno. Če pa obstaja kak elegantnejši ukrep, se tudi jaz priporočam. Ursa kako se pa reče temu spreju? Anja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

16. maj 2006 21:53

Menda neka rastlina , nova na našem tržišču , po imenu SPELJI SE uspešno odganja mačke. Za to rastlino sem prvič slišala pred nedavnim na TV v eni oddaji o eni vrtnariji, drugič sem jo pa celo videla in sicer v Arboretumu me prvomajskimi prazniki.Sem jo celo povonjala in res smrdi, ampak samo od blizu, tako da je za probat. Če pa bo kaj učinka pa sporočite. Aki

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

17. maj 2006 6:55

Anja 27 - ja je elegantnejši ukrep. V azilih in verjetno tudi v društvih imajo t.i. živolovke, s katerimi mačke uloviš. Tako jih lahko potem neseš ali v azil ali pa daš vsaj sterilizirat ali kastrirat. Sama sicer teh problemov nimam, vendar mi je razlagala znanka iz Lj, ker je imela tudi vse "živo" okrog hiše. Lp Tina

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

17. maj 2006 8:49

Naš Bobi ima svojo razgledno točko pa na strehi avtomobila Vrana

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

17. maj 2006 9:09

Problem je v tem ,da so to mačke,ki pa jih čez dan ni nikjer ponoči pa jim verjetno paše,da se kotajo po mizi in klopeh. Balu balu

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. maj 2006 9:11

Balu, kaj pa polivinilasto prekrivalo za mizo in stole? Mogoče jim pa to ne bo všeč, ali pa vsaj zaščitila boš svojo mizo in stole, da ne bodo svinski vsako jutro. tjas

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

17. maj 2006 12:06

tudi mi smo imeli ta problem oz še hujšega. Domači maček je vse polulal, da ne rečem kar poscal. Kako to smrdi! Vhodna vrata, v stanovanju, samo da je našel priliko da je prišel not (sekundo in že je bilo mokro), zunaj po balkonu... groza, to se ni dalo vohat. Sem ribala (dobesedno) ker imamo balkon narejen samo iz betona... pomagalo samo za kakšen dan, pa spet.... Potem sem tu dobila nasvet za sprej (kupi se ga v trgovini z živalmi. toda pazite imajo dva, enega, ki naj bi mačkam smrdel in ne bi več hodile in drugega, ki samo uniči vonj)... Ko sem posprejala, moram reč, da ne hodi več lulat, oz. tudi ostali mački ne hodijo na balkon niti ležat... Mogoče bo to tudi pomagalo... Nam je, ne morem reči da 100 % ampak 90 % si pa upam trditi... LP smrkolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti