Mačke

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

17. maj 2006 12:20

Mi imamo (pa tudi naši sosedje) enak problem ob hiši v Portorožu, kjer pač nisme vedno prisotni. Čeprav je to strjenonaselje, kjer je večina prebivalcev stalno naseljena, imamo vsak dan na obisku mačke, predvsem potepuške. Mi smo morali v čadu naše odsotnosti mizo "postaviti po koncu", ker so se sicer mačke sončile. Vsi pa imamo še hujši problem - ker so vrtički lepo urejeni, so to spoznale tudi mačke - kjer je le možno opravljajo svojo potrebo - in potep si lahko predstavljate, kako je, ko je treba odstranjevati njihove drekce...Za bruhat! Sem pa pred časom pri Sadjar-vrtnarju kupila nekakšne granule, ki baje zaradi smradu odganjajo mačke. Smrdelo je rek ko kuga, ampak mačke so bile drugi dan nazaj. Tudi mi iščemo rešitev!!! kača

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

19. maj 2006 16:36

Smrkolina kateri sprej si kupila,tistega ki uniči vonj ali drugega. Lp balu balu

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

19. maj 2006 18:01

Tole z mačjo koprivo mi zveni dokaj prepričljivo. Naša muca sta sterilizirana oz. kastrirana, pa ne markirata, vendar imata nekatere kotičke raje kot druge. Verjetno ravno zaradi vonjev (na mačjo meto sta nora!). Bobi zelo rad spi na vrtni mizi, pa nič ne umaže, verjetno zato, ker je sam. Če bi vse mačke iz hiše, ki je nekaj metrov naprej (gospa ima vsaj 20 napol divjih muck, ki se še množijo...), prišle na vrt, pa ne vem kako bi izgledalo Mislim, da jih Bobi odganja. Mački, ki so opraskali psičko, morajo biti res divji Upam, da v bližini ni kakšnih majhnih otrok... Morda bi zasadili nekaj teh kopriv.... Ne vem, na kakšen meter razdalje... Pri nas je problem psička, ki ima na našem vrtu svoje stranišče... Kadar ima menstruacijo, je prav hudo. Sploh pozimi, ko je sneg. Zaradi nje pa vsi psi z ulice, ko jih lastniki spustijo "malo ven", pridejo in označujejo.... Če bom dobila dovoljenje, da smem na vrtu zasadit nekaj teh kopriv, bom to gotovo storila, saj, če smrdi ljudem in mačkom, tudi psom lahko Veliko uspeha vsem skupaj, pa pozdravček! Vrana

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

19. maj 2006 19:26

No, moram vam povedati, da je pa oni dan, ko so mačke odnesle 3 sveže izvaljene piščančke, mojemu ateju zavrela kri v glavi in je eno ustrelil. Sicer je kruto, ampak od takrat dalje mačk ni več videti. Izgleda, da so se preselile. Toliko. Anja

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

19. maj 2006 20:08

Kruto?! Jaz na tvojem mestu ne bi pisala tega na javnem forumu - hitro se bo našel nekdo, ki ga bo prijavil policiji. Pa brez zamere - samo v opozorilo.

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

19. maj 2006 20:26

Kolegica mi je povedala, da ima vse mačke na svojem vrtu, sosedje pa ne, ker so zasadili lončnico "Spelji se". Mačkov in psov tam ni videti. Mogoče kdo ve, kje se da to rastlino kupit? LP vdolin vdolin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. maj 2006 10:35

Ena sama rastlina jih nikakor ne bo odgnala. Sploh pa v slabem vremenu ne oddasja vonja, ki mačkam smrdi. Moja sestra s to rastlino nima dobrih izkušenj (ni bilo posebnega učinka). Je tudi nelogično, da bi ena rastlina tako odganjala mačke, da jih ne bi bilo na sosedovem vrtu (razen, če ni zraven še kakšnega psa, he he). rimljanka

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

20. maj 2006 14:26

anja27,škoda,da mu ni toliko zavrela,da bi postrelil kar vse okrog sebe.Slovenski Rambo. Groza,jaz bi ga prijavila. p.s. Ali lahko imajo taki,ki jim zavre kri kar tako,sploh orožje?Kaj pa če naletiš v gozdu na takega vroćekrvneža???? Sporočilo je spremenil(a) vemves dne 20. maj 2006 14:28:49

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

20. maj 2006 15:06

V Merkurju sem videla neko napravico na kateri piše, da odganja mačke in pse. Lp valči

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. maj 2006 15:56

Mene pa ne motijo - čez stole in mize pač dam najlon in ga zjutraj odstranim. Živali so pač del našega biosistema. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti