Velika kuharska zbirka od nedeljca

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. maj 2006 16:21

Zmeraj sestra Vendelina! Super knjiga! Marjetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. maj 2006 16:47

Lunika, imam celo zbirko kuharskih knjig, pa serm si nedavno kupila še eno, mislim da je naslov Sodobna kuhinja, za povrh je bila neverjetno poceni. Format velik, malo povečan A4, nad 200 strani, barvne fotografije ob vsakem receptu, jasna in kratka uvodna beseda, nekaj o posameznih skupinah živil. Slike so prava paša za oči, nekaj receptov je iz železnega repertoraja vsake kuharice, nekaj pa malce posebnih. Mi sploh ni žal, da sem si jo kupila, čeprav imam nekatere recepte že v drugih knjigah. Zdaj pa si bom v Svetu knjige kupila Čokoladne sanje. Trenutno čokolade sicer ne smem jesti, a je knjiga preveč lepa (pa še popust dobim, ker imam v tem mesecu rojstni dan) in okoli mene je preveč čokoljubcev, da bi izpustila to priložnost. Zanimivo, nimam pa doma niti knjige od sestre Vendeline, le nekaj posameznih receptov. Ne glede na izjemno izčrpno vsebino in dobre recepte se zaradi pomanjkanja fotografij v knjigi nikdar nisem mogla odločiti za nakup. Ko me kaj zanima, si jo izposodim pri prijateljici. Mamamia mamamia

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. maj 2006 17:08

Ja v tisti črni debelejši je zelo malo slik, v tej, ki jo imam jaz pa jih je kar precej. Seveda ne za vsak recept. Priznam, da je meni tudi najbolj všeč, če ima vsak recept tudi sliko. Menim pa da je odlika omenjene knjige domačnost receptov. Posebej dobra je za začetnike. Marjetka

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

14. maj 2006 18:35

Meni je Osnovna kuharija zakon!! Če imaš to ne rabiš nič druzga... LP ivonja

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

15. maj 2006 7:01

Čez sestro Vendelino jo med knjigami ni. Drugače pa je na Kulinariki toliko super receptov, da knjig skoraj ne rabimo. peresce

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. maj 2006 8:03

Meni pa je pri začetkih bila v največjo pomoč zbirka knjig sestre Nikoline (zbirka 6ih knjižic s po 100 recepti). Takoj za KulSlo so te knjižice Lep dan vam želim

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

15. maj 2006 10:14

Rožanec, tudi meni so še vedno te knjižice v občasno pomoč - poleg Kulinarike, seveda. Najbolj všeč mi je preprostost in domačnost jedi iz Nikolininih knjig. Pa vedno ratajo, to je ta glavno! K.

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

15. maj 2006 10:58

Pa bomo brskali po knjigarni... Hvala za ideje! Kaj pa Jamie Oliver? Uporabljate kaj njegove knjige? Lp, Tina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. maj 2006 11:28

Jaz sem si kot zadnjo knjigo omislila Slovenske domače jedi od Kmečkega glasa, ni slaba. Vendelino imam na posodo od mami, pa sem še sama hotela eno ta pravo slovensko kuharico. Sem že kar nekaj receptov preizkusila, do sedaj sem bila še najbolj navdušena nad musako s stročjim fižolom Loni Makaroni

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. maj 2006 11:29

Lunika je napisal/a:
Pa bomo brskali po knjigarni... Hvala za ideje! Kaj pa Jamie Oliver? Uporabljate kaj njegove knjige? Lp, Tina
Po njegovem receptu sem pekla le slaščice. In te so bile vedno zelo zelo pohvaljene. Ostali recepti pa so ostali neobdelani. tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti