Pečene bučke v marinadi

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 12. maj 2006 11:45 | ogledi: 7.865 | odgovori: 7

Tako se reče tem bučkam, ki jih imam izjemno rada! So Etine (Natureta).

Ima katera idejo, predlog, kako jih vložiti doma? Vem, da najprej popečeš in nato zaliješ z mešanico. No, najbolj me zanima, kako naredite mešanico. Tako kot za kumarice, stročji fižol? In če poznate še kakšen trik, kar z besedo na dan!

LP, Stanka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. maj 2006 9:13

Ne poznate te zadevce? Pa tako dobro je... Sicer še ne gori voda, ampak bolje se je pripraviti prej. LP, Stanka

srčica  

član od: 1.2.2006

sporočila: 21

15. maj 2006 9:47

Lansko leto sem bučke popekla v pečici, nato zalila z mešanico alkoholnega kisa in olja.V kozarčke sem dodala narezan česen in baziliko-liste.Stvar se je kar dobro obnesla, samo bučke so bile premehke.Za letošnjo sezono bomo bučke popekli na žaru(ostanejo bolj čvrste in imajo čedne črte od rešetke),mešanica bo ostala pa enaka,ker nam je všeč okus bazilike in česna.En kozarček je že na testiranju.Doma bom preverila sestavo mešanice(ne znam na pamet)in pošljem.Tudi Etine so zelo dobre,vendar pri naših jedcih mali kozarčki ne zadoščajo,pa tudi cenovno mislim, da bodo mamine bučke v moji predelavi ugodnejše.LP srčica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. maj 2006 9:51

Srčica, hvala! Se priporočam za natančno sestavo mešanice. Ja, ti mali kozarčki so tudi pri nas mnogo premajhni... LP, Stanka

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

15. maj 2006 13:15

Jaz bučke popečem na žaru, vložim v kozarce in zalijem z mešanico bučnega olja, balzamičnega kisa (malo),popra, česna in peteršilja.Vse po okusu.Za bogove !!! Lep pozdrav in dober tek saniteta

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

18. maj 2006 12:23

Srčica, si že preverila recept? Saniteta, lahko vsaj malenkost opišeš razmerje količin za preliv? LP, Stanka

srčica  

član od: 1.2.2006

sporočila: 21

18. maj 2006 15:17

ŽAL ZELO POZNA.Moja mešanica:1l kisa za vlaganje,1.2l vode,2dcl olja,1 žlica soli,začimbe po želji...Zavrem,kuham 10min,z vročo mešanico zalijem bučke v kozarcu,zaprem in konec.Boljše so če nekaj časa stojijo.Lep dan! srčica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

21. maj 2006 19:34

Srčica, hvala! Pravi srček si! LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti