Darilo za diplomantko

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

10. maj 2006 15:25

marmeladka je napisal/a:
Tudi moja sestra bo diplomirala,pa ze nekaj casa iscem prave ideje za primerno darilo(rada bere in pise pesmi).Vem da ste ustvarjalne in polne idej(jaz jih trenutno nimam). Se vam ze zahvaljujem. marmeladka
Moja sodelavka je prijatelju, ki ravno tako piše pesmi izdala knjigo. Punca mu je prepisala vse pesmi, njena mama jih je lektorirala (verjetno ti lahko pomaga kdo iz foruma) in so skupaj zbrali denar za izdajo knjige oz. pesmarice. Jokal je od sreče, tako da to dosti pove. Suzi

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

10. maj 2006 15:26

Ojla! Jaz sem feb diplomirala.Kaj vse sem dobla? Lepa darilca, ki sem jih bla zelo vesela. Orhidejo, nalivno pero, nekaj knjig, prijateljice so mi skupaj podarile masažo, bon za kopanje, uhančke. Ja kar veliko. Sama največkrat podarim nakit(to človeku ostane) ali knjigo-pač glede na področje iz katerega je diplomiral.

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

10. maj 2006 21:06

Suuuper punce zlate ste!!! Toliko super idej ste mi napisale .Saj sem vedela da je tukaj zbrana druzba kreativnih deklet z veliko izkusnjami. Moja odlocitev: -sama ji bom izdelala diplomantsko kapo -usnjen blok z nalivnim peresom,za zapisovanje pesmi -ker ziviva zelo dalec narazen in se slisiva samo po telefonu(vidiva se med prazniki ali dopustih)jo bom odpeljala na celodnevni izlet(wellnes dan,kopanje masaze,savna....in obilo skupnega klepeta) Lep pozdrav marmeladka

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

12. jun 2006 23:30

Živjo marmeladka, zanima me, kako boš oz. verjetno že si naredila diplomantsko kapo, ker jaz bo jo tudi pa je ne znam. Lp, pina colada pina colada

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jun 2006 10:22

Malo več kreativnosti bi pa lahko vseeno....Smisel obdarovanja je v tem, da se potrudimo za tistega, ki ga obdarujemo in da si obdarovanec zapomni sam akt obdarovanja. Pa še denarja ni treba veliko. Spodaj je nekaj idej, od katerih nobena ni posebej draga. 1. Fotografira se zagovor diplome, nato se oddrvi k fotografu, da razvije fotko/fotke, potem se fotografija da v en, ne preveč kičast okvir, in se še isti dan izroči diplomirancu/diplomiranki. Logistika teh dveh ur je neprecenljiva izkušnja za tistega, ki obdaruje in nepozabno darilo za tistega, ki ga dobi. 2. Podobno kot iz točke 1, samo da se fotografira svečana podelitev diplom. 3. Natisnejo se zasebne posetnice novega diplomiranca/diplomiranke. Ime, priimek, telefoni, emajli in seveda nov naziv (univ. dipl......). V tiskarno prineseš tekst, tam ga oblikujejo in stvar je rešena. Posebej v invalidskih podjetjih to z veseljem naredijo. 4. Če nima vrtoglavice, se podari polet z balonom. Vendelina jr.

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

13. jun 2006 17:27

Jaz nakita ne bi podarjala, če ne bi bila 100% prepričana, do bo obdarovancu všeč. Če bi dobila recimo prstan, ki mi ne bi bil všeč, ne vem kaj bi, saj nosila ga ne bi, ne bi pa hotela obarovanca užaliti. Drugače pa kakšno lepo pero se mi zdi super darilo. Ali pa kakšno bolj osebno darilo - spomin na študij ali kaj podobnega... pozdravček, Urša

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

13. jun 2006 17:39

Pa še eno idejo imam: tam na Wolfovi (v Ljubljani), kjer je trgovina Kipling je zraven še ena trgovina s torbicami (Mandarina Duck ali nekaj podobnega), kjer imajo res lepe torbice, sicer so cene malce zasoljene, ampak za diplomo bi bilo kakšno tako darilo čisto spodobno. pozdravček, Urša

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

22. nov 2010 20:12

No mi tudi imamo diplomantko pred vrati, seveda bo dobila darilo, ki si ga je zaslužila, ker pa bomo povabili sorodnike in prijatelje, bi morali narediti tudi kaj šaljivega, da bo poleg veselja še šaljivo. Kateri ste to že doživeli, prosim za nasvete. Blitva

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

22. nov 2010 20:41

Al' pa kakšna sova, simbol modrosti kafetarca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. nov 2010 21:29

Blitva, če niste tudi drugače šaljivci in vam to ne gre kot po maslu, potem ne gre poskušati tega na takih veselicah. Tudi je treba upoštevati naslednje: diplome otroka so veseli predvsem starši. Magisterija tudi, Doktorata tudi. Tisti, ki je pa prišel do izobrazbe, se pa počuti predvsem zelo izpraznjenega. Ker človek vse podredi dosegi tega cilja, ko pa ga doseže, se ne zgodi, da bi svet obstal, fanfare ne pojejo, zvonivi ne zvonijo in ni ognjemeta. Po eni strani je človek vesel, da je nečesa konec, po drugi strani je pa tisto: kaj naj pa sedaj počnem, kaj bom s sabo in svojim časom, kje je kakšna zadolžitev zame....? Enostavno je presija študija takšna, da po njej definitivno ne želiš poslušati sorodnikov z hecnimi nasveti, ne želiš se smejati slabim štosem, pač pa želiš vedeti, kaj boš počel naslednje mesece in zgolj dolge počitnice niso zadosti dober odgovor. Skratka, človek po koncu študija ni najbolj prijetna oseba. Po diplomi, magisteriju, doktoratu je treba predvsem pustiti tistega, ki je to dosegel, da pride nazaj k sebi in naj bodo potem veselice v njegovem ritmu. Ni treba dodatno režirati skečev, ker bo to strel mimo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti