Polnjeni piškoti

ajchy  

član od: 9.5.2006

sporočila: 6

10. maj 2006 18:17

Ja zdaj ko berem te tvoje povezave se mi zdi, da bi lahko bili tile išlarji. bom v kratkem probala pa sporočim ali je to to ali ne. ce ne, bomo pa se naprej ugotavljali...nekdo, upam, bo že vedel. ajchy

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

10. maj 2006 20:26

Jaz sem prepričana, da so išlerji.Delali smo jih v Škofji Loki pri mojstru Andreju Goljatu samo, da smo naredili drugačno kremo.Kuhali smo jo na pari.Piškoti so fantastični in noro dobri. jasna47

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

11. maj 2006 5:27

jasna, lahko prosim napišeš recept za kremo? mufin

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. maj 2006 9:41

Še bolje, ali lahko napišeš kar cel Gljatov recept za išlerje? Hvala! tjas

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

12. maj 2006 20:01

TESTO 300 g mehke bele moke 300 g maska ali margarine 150 g sladkorja v prahu 150 g mletih orehov 40 g rumenjakov(2 rumenjaka) limonina lupinica Vse sestavine zmešamo in zgnetemo v testo.Pustimo počivati. Testo zvaljamo na 4 mm debelo in izrežemo okrogle piškote premera 5 cm in jih spečemo. Peka...............8 minut Klasična peč..............210 stopinj C Ventilacijska peč........180 stopinj C Plinska peč................stopnja3 KREMA 150 h jajca(3 jajca) 150 g sladkorja 250 g masla 50 g jedilne čokolade 100 g sladkorja v prahu Jajca in sladkor nad soparo penasto stepemo med stepanjem delno ohlajamo primešamo penasto umešanemu maslu z mletim sladkorjem, na koncu primešamo še stopljeno ( ne preveč toplo) čokolado. GLAZURA 150 g jedilne čokolade 100 g rastlinske masti ali olja Čokolado stopimo na pari,primešamo maščobo.Piškote nabrizgamo s kremo pokrijemo z drugo polovico , ohladimo in glaziramo. jasna47

an.a  

član od: 23.12.2007

sporočila: 15

21. dec 2013 12:07

Pozdravljeni! V tem božičnem prazičnem času bi rada malo obnovila tole temo, in sicer ne glede iskanja biškotov, ampak polnila za biškote, kot je tudi tale Goljatov recept tule. Verjetno je vprašanje malo posledica začetništva, vendar me zanima, kako lahko vse te kreme, s katerimi se polni biškote, potem stojijo zunaj "na zraku" in niso v hladilniku? Če je notri maslo... Rada bi jih spekla za fantovo družino za božič, pa ker vem, da niso preveč sladkosnedi, verjetno ne bodo vsi biškoti zmanjkali že na božično jutro... :)

 

Hvala za odgovor pa lepe praznike! :)

an.a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. dec 2013 12:22

V trgovinah se prodaja veliko piškotov, polnjenih z maslenimi kremami - vednar imajo vse dodane konzervanse. Če hočeš iti na bio, potem raje kot polnilo vzemi kako dobro domačo marmelado, če bodo morali dolgo časa stati. Po drugi strani pa - zakaj hočeš na vsak način podariti piškote nekomu, za kogar veš, da jih ne mara? Če že mora biti nekaj iz domače kuhinje, bodo zanesljivo bolj veseli česa slanega (recimo kakih slanih palčk s sirom ali zelišči) ali venca domačih klobas.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 21.dec 2013 12:22

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. dec 2013 12:52

Uporabljam te kreme...

Lešnikova krema...80g zmletih lešnikov,120 g masla,80g sladkorja v prahu,1 žlička kakava v prahu in 3 žlice ruma

Maslo in sladkor stepi,dodaj kakav ,rum in lešnike,vse premešaj da se poveže,nabrizgaj ali namaži na piškote in sestavi,daš v škatlo  in na hladno..naredi vsaj 2 dni prej ,da se nadev strdi..če ne bo zraven radiatorja bo zdržalo :).

Beljakov nadev....80g masla,80g sladkorja ,1 beljak...60g sladkorja,skuhaj v 2 žlici vode,beljak stepi z preostalim sladkorjem ,dodaj kuhan sladkor in stepaj da je masa hladna,posebej stepi maslo in obe sestavini zdužiš,stepaš toliko časa da je masa kompaktna in trda,brez grudic...v polovico mase lahko vliješ stopljeno čokolado in zmešaš..tako dobiš dve kremi...namažeš na piškotke in daš na hladno..

ali..180 g čokolade,30 g masla,6 žlic sladke smetane..vse stopiš in premešaš,počakaš da se začne strjevati in nabrizgaš na piškote..v škatle in na hladno..vse delaš dva tri dni prej ,da se nadev posuši in strdi...

Tako jaz delam in še nisem imela problemov..

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti