Orjaške hobotnice

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

tema odprta - 9. maj 2006 14:10 | ogledi: 6.601 | odgovori: 4

V ribarnici sem nabavila trikilsko vrečo zmrznjenih hobotnic.

Že očiščene, narezane, uvožene iz Španije. Približno enkrat cenejše kot naše. Glede na velikost koščkov lovk so bile vsaj iz X-fileov, če že ne naravnost iz Julesa Verna. Velike.

Pripravila sem jih kot naše skromne domače vrstnice, enkrat v pečici, enkrat pod peko in enkrat v loncu (za solato). Vedno so ostale trde, smrdljive in neokusne.

Niso jih marale niti naše mačke, ki so zelo skromne živali in jedo celo krompir.

Kaj je narobe? Ima morda še kdo izkušnje s temi hobotnicami? Ali jh je treba pripraviti na kak drug način? Kuhane sem celo pripravila po špansko (menjala več kropov) - brez efekta.

Menda si ne drznejo prodajati škarta. Ali pač?

nola

bljak112  

član od: 20.12.2008

sporočila: 22

18. dec 2012 15:37

Hobotnico  (mislim pa da si kupila lovke velikih lignjev) odtali nato pa z kladivom za zrezke dobro potolci, daj v vodo, soli, popopraj, dodaj eno limono prerezano na pol, pol čebule,dva lovorjeva lista in nekaj steblov peteršilja in kuhaj polahko cca. 60-74 min. nato ocedi in daj v hladno vodo da se shladijo.

Jaz potem vzamem lovke v roko in z tavečjega potegnem dol seske in del kože vendar ne vse ker dajo okus.

Narežem na cca. 1cm koščke malo posolim,popopram dodam malo domačega ne preveč močnega kisa, malo limoninega soka, malo belega suhega vina in po možnosti najboljše olivno olje, ki se  trenutno nahaja v kuhinji.

Premešam in dam v hladilnik za vsaj 2 uri nato postrežem na drobno narezani solati ali bolj sladkem radiču.

Dober tek..

Drago

bljak112

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. dec 2012 21:33

bljak, po šestih letih, misliš da nolo še zanimajo podrobnosti?

mamamia

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

19. dec 2012 0:19

Če morda ne nole, bodo pa koga drugega.

mlednik  

član od: 31.3.2006

sporočila: 22

20. dec 2012 17:14

Ali pač. Zato pa so naše tako cenjene, tudi v tujini. Če hočete dobro hobotnico, boste plačali vsaj 13e/kg. Vse ostalo bo pa stran vržen denar.
mlednik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti