Vegetarijanski piknik

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

tema odprta - 8. maj 2006 18:14 | ogledi: 20.017 | odgovori: 33

Nujno potrebujem vašo pomoč. Fant bo čez nekaj tednov praznoval okroglo obletnico in prirejava sproščeno, neformalno zabavo za približno 30 prijateljev. Težava pa je, da ne jeva mesa in rib in bi rada pripravila piknik z vegetarijansko hrano (mleko in jajca so dovoljena). Na razpolago imava kuhinjo, pa tudi zunanje kotle, žar? Rada bi pripravila takšno hrano, ki bi bila okusna tudi "zapriseženim" mesojedcem. Želela pa bi nekaj takšnega, da lahko pripraviva v večini v naprej oz. na sami zabavi ne bi bilo ogromno dela s pripravo, ker bi se rada družila in zabavala, ne pa garala cel čas. Istočasno bi rada, nekaj relativno poceni, saj sta najina mošnjička trenutno precej suha.

Resnično bi vam bila hvaležna za kakršnokoli idejo.

Lep pozdrav

Petra

magnolija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. maj 2006 18:30

Pri nas gre najbolj v promet narezan krompir na rezine - malce pooljen z oljčnim oljem in posolen, pa bučke po dolgem narezane in posoljene, naj med vsemi vegi zadevami pa je sir za žar - halloumi, je sicer kar drag - okoli 500-700 sit za 200 g, trenutno bo v leclercu v akciji - od srede dalje. Drugače pa še šobska solata, pa paradižnik itd... p

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

8. maj 2006 18:34

Težka bo. Tudi jaz ne jem mesa, todo ko priredim piknik vse eno spečem kakšen čevapčič ali nabodalo. Večina pa naredim razne solate. iz ajdove kaše, testenin, riža, krompirja, ječmena,leče, obvezno pa ciganski golaž ( enako kot golaš, samo na mesto mesa dam fižol in dosti korenja).in pa seveda pečeno zelenjavo na žaru, papriko, malancane, bučke. V pečici pa spečem - na kolobar malancane, položim kolobar paradižnika in košček sira in suho baziliko oz. ital. začimbe, Za na koncu pa kakšno poletno - sadno pecivo. Pa seveda ne pozabi na sadje. Prepričana sem da vama bo dobro uspelo, prijetno praznovanje, pozdrav antonija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2006 18:38

Marinirane bučke in jajčevci, nabodala z rezinami krompirja in kosi zelenjave - vse to lahko pripraviš prej, prvo dvoje kot prilogo, drugo potem samo pečeš na kraju. Pa sadje na žaru...vse to gre. Pa čisto dobronamerna pripomba: če sta vidva vegetarijanca, pa vabita tudi mesojedce - kako pa bi se počutila vidva, ko bi vaju povabili mesojedci, pa pripravili samo mesne jedi, v upanju, da bosta poskusila, česar sicer ne jesta? Drugo je seveda, če prijatelji vedo, kaj jih čaka, in so na to pripravljeni. AJa - iz sojinih kosmičev in začimb narediš polpetke in jih pečeš na žaru, ali kroglice in jih nabodeš z zelenjavo na paličice, pa je rešitev tudi za mesojedce sprejemljiva. In tudi to lahkoprirpaviš večer prej, pokrito s folijo samo neseš s seboj na piknik in pečeš... Tudi sveži mladi sir,narezan na cm rezine, je zelo dober, opečen na žaru. Pa ne pozabita na vejico rožmarina: namakaš jo v olivno olje in z njo med peko večkrat premažeš, kakrkoli bosta že pripravila, razen sadja seveda. No,nekaj se vedno najde, kajne? Pozdrav,Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. maj 2006 19:49

Pečeni šanpinjoni na žaru so krasni, pa bučke samo opeci in nanj stisni ogronmo česna. Skuhaj kuskus in vanj nareži papriko, paradižnik, eno kumaro, mozzarelo in šalotko ter vse začini z limoninim sokom. Malancane nareži na tanke podolgovate lističe, jih povaljaj v ostri moki in popeci. V ohlajene zavij košček dimljenega sira in položi v posodo. Na olju uveneš malo čebule, dodaš na koščke narezano bučko, paradižnik, strt česen. Premešaš in zaliješ z jabolčnim kisom. Pustiš da zavre in vroče poliješ po malancanih. Če je kis premočan ga razredčiš z vodo. Ponudiš hladno. Če spečeš tortilje in narediš mehiško fižolovo omako ter zraven ponudiš obilo sveže zelenjave ne bo nihče lačen. lp Vesna

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

8. maj 2006 19:50

Hvala za ideje. Nekaj se bo tudi za nas našlo. Mamamia, glede mesa je pa tako, jaz bi jim ga pripravila, ker je to najenostavneje in vsi bi bili zadovolnji. Pri nas v Beli krajini se naroči pečenka in poleg paradižnik, čebula in kruh, pa so vsi zelo zadovolnji (razen naju, ki včasih jeva kruh pa paradižnik, ampak to je pač najin problem, ker sva se midva tako odločila in moram priznati, da me to ne prizadane preveč, ker smo tam zaradi družbe in ne zaradi hrane), ni dela, pa še poceni je. Ampak fant je odločno proti, ker pravi, da ni nikomur pripravljal mesa že 15 let in da ne misli svojega rojstnega dne obeležiti z množičnim pokolomi. Potem raje nima zabave. In glede na to, da je to njegov dan se prilagajam njegovim željam. Vsi vedo, da mesa ne jeva in ponavadi pri naju vseeno odlično jedo, karkoli že pripraviva. Krožnik je vedno v trenutku prazen. Vendar pa nikoli nisva gostila toliko ljudi, zato ta zadrega. Upam, da razumete. Hvala za vso pomoč magnolija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. maj 2006 20:22

Enkrat davno že (se pa spomnim, da je bilo zelo dobro) sem cele glavice česna zavila v folijo in pekla v žerjavici (recept sem pobrala iz neke revije, ne spomnim se več, katere). Ko je bil pečen, je bil tako mehak, da sem strok kar stisnila na opečen kruhek. Še malce soli in-dober tek! LP cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2006 20:22

Ma saj ni problema, saj prijatelji pridejo k vama zaradi družbe, ne zaradi hrane, in če vaju poznajo, tako vedo kako in kaj. Čeprav sem mesojedec, pa se najde kaka ideja tudi z zelenjavo, saj je pri nas doma te vedno v izobilju, pa ne samo paradižnika in čebule. Popolnoma razumem nekatere reči, navsezadnje je na tem svetu dovolj prostora za vse. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

8. maj 2006 22:47

Hummus - kuhana zmleta čičerika, če se ne motim je recept v bazi, če pa ga slučajno ni povej, pa ti ga pošljem. Poceni, dobro in nasitno... ivonja

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

8. maj 2006 22:56

Tzatziki. Feta sir, narezan na kocke in čez noč mariniran v olivnem olju s česnom in peteršiljem. Oboje se lepo poda k na žaru pečeni zelenjavi, pa še zelo preprosto je... teya84

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. maj 2006 0:07

Mogoče ti je kdo že svetoval(nisem vsega brala) sir na žaru, dobi se poseben sir za žar, sem pozabila kako se mu reče, a bodo v trgovini vedeli zanj. Zelenin zrezek iz baze je odličen (polna usta slin sem dobila) topel ali hladen prigrizek, Potem bogat solatni izbor, mogoče francoska in ameriška solata...in še bi se kaj našlo. Zelo dobro in preprosto je tudi če narežeš različno surovo zelenjavo , zraven pa raznorazne omakice...še posebno dobro in osvežilno de v vročih dneh, cvetača, paprika različnih barv.... Dobro zabavo želim Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti