Vegetarijanski piknik

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

10. maj 2006 8:56

Papriko in čebulo narežeš na rezine ,soliš in popraš ,na hitro prepražiš, dodaš paradižnik ,lahko tudi bučke ,vse skupaj podinstaš ,poliješ z razžvrkljanimi jajci ,premešaš alipakar tako pustiš ,da jajca zakrknejo ,po želji lahko še gor naribaš sir ,zraven jeste lahko popečeno polento ali pa kruh .Naredite večjo količino -2 kg paprike -rdeče in zelene -,1 kg čebule ,1 kg paradižnika in približno 10 jajc . LP in lepo se imejte. Marta

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. maj 2006 11:31

Veri, zelo se bi mi ustregla, če bi mi sporočila, kako narediš pirin in sojin namaz? Lp, Katjuška

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

10. maj 2006 14:00

Jaz za neljubitelje mesa pripravim porovo, špinačno in špargljevo pito in razne testeniske solate z obilo sveže in vložene zelenjave. lp, Janja

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

10. maj 2006 22:37

Lahko pa spečeš krompir zavit v folijo. Kuhanega/pečenega delno odvješ, po vrhu delno prerežeš in dodaš par žličk smetanove omake. Super!... Seveda pa je za omakce treba uporabiti domišljijo in dadati začimbe, zelišča. 8 to so nam pripravili na pikniku Poljaki) lp vdolin

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

10. maj 2006 23:58

uf, same dobre ideje. še moj predlog, lani sem namreč za piknik za rojstni dan tole pripravila kot predjed, pa so navalili vsi kolegi, sicer zapriseženi mesojedci: na palčke nareži svežo mlado zelenjavo (na tržnici dobiš že vse mogoče) - bučke, paprike (vseh barv), zeleno, korenček (tega lahko blanširaš, čeprav ni porebno), dodaj šop mlade čebule, zraven pa ponudi omakice. sama naredim omako a la tzatziki, pa pikantno salso s paradižnikom, koriandrom, čebulo, česnom, papriko in čilijem, pa skuto s kislo smetano, bučnim oljem, bučnimi pečkami in začimbami, pa jogurtova omaka a la liptaver, skuta sli kisla smetana s čemažem .... še tisoč možnosti je, prepusti domišljiji svojo pot. (nap.: naredi salso, samo del paradižnika zamenjaj z mangom. Odlične so tudi pečene bučke s sojino omako in prepraženimi sezamovimi semeni - naredi dan prej. Ali jajčevci z olivnim oljem, kislo smetano in česnom. če se boš še malo potrudila pri kruhu in ga spekla sama (če imaš seveda toliko časa), lahko goste fasciniraš tudi s tem - saj smo Slovenci kruhojedci, mar ne? zraven lahko ponudiš tudi mehiški pečen fižol ne pozabi pa na solate, tiste nasitne (makaronova, riževa,čičerikina ...) in tiste osvežilne. kot solato, ki ni ravno vsakdanja, je pa vsaj po mojih izkušnjah ljudem ponavadi povšeči, lahko daš tudi nariban korenček z naribanim ingverjem, sojino omako, sezamovim oljem in prepraženimi sezamovimi semeni. pa lep piknikti želim, 5rusa

Bernadeta  

član od: 4.8.2009

sporočila: 42

9. mar 2016 12:11

Langaš! 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. mar 2016 14:33

Bernadeta je napisal/a:
Langaš! 

Hm, deset let po zadnjem zapisu, misliš da še kdoišče idejo tu? 

mamamia

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

9. mar 2016 17:11

Saj vem, da je deset let minilo, pa vendar me zanima ... Kako to, da ko vsejedci pripravljajo piknik, pripravijo še kaj za prijatelje vegetarijance (vsaj tako je pri meni in tudi po raznih forumih je zaslediti vprašanja, kaj za vegetarijance), obratno pa potem ne? 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. mar 2016 17:31

To misliš kot retorično vprašanje, a ne?

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti