Posoda le creuset

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

tema odprta - 8. maj 2006 14:21 | ogledi: 27.372 | odgovori: 117

Ima morda kdo izkušnje z litoželezno posodo LE CREUSET (www.lecreuset.fr)? Zanima me predvsem žar ponev. Kakšne so vaše izkušnje z žar ponvami (lahko tudi od drugih proizvajalcev)?

Ker je zadeva precej draga, bi rada slišala čimveč mnenj uporabnikov. Hvala.

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

8. maj 2006 14:42

Imam omenjeno "žar-ponev", ptrav od Le Creuseta. Z njo imam dobre izkušnje. Ko jo uporabljate, mora biti resnično zelo, zelo segreta, podobno kot je žar zelo vroč. Zato je pri pripravi hrane v njej potrebno uporabiti zelo malo olja (če ga je preveč, bo tudi veliko dima). Jaz meso samo rahlo namažem z oljem, zelenjavo običajno niti ne. Miroslav Vulović

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

8. maj 2006 15:10

Hvala za odgovor. Imate morda še kako drugo njihovo posodo in kako ste zadovoljni z njo v primerjavi z npr. cromangansko ali teflonsko posodo? strelka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

8. maj 2006 15:31

To je edina posoda, ki jo imam od Le Creuseta. Teflonska posoda je bolj občutljiva, ker se teflonska plast lahko poškoduje. Je pa taka "žar-ponev" uporabna v bistvu samo kadar doma simulirate žar. Za vsakdanjo uporabo je teflonska posoda bolj primerna. Miroslav Vulović

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. maj 2006 18:29

Imam kar nekaj Le Creusetovih posod - dve okrogli kastroli, eno ovalno, ponev, posodice za gratiniranje , ploščo za žar in posodo s konkavno pokrovko (doufeu). Večino te posode imam in uporabljam že več kot trideset let - prvo kastrolo, ponev in komplet posod za gratiniranje mi je dala še mama, druge sem pa kasneje nakupila. Že nekaj časa se pripravljam, da bi dokupila visok lonec za kuhanje juhe, pa vedno pride kaj vmes (beri mi zmanjka soldov). Posoda je seveda prakično neuničljiva, pa to niti ni bistveno. Le Creuset je litoželezna posoda, prevlečena s porcelanskim emajlom, ima torej vse dobre lastnosti litoželeznih posod in nobene od slabih ( ker je emajlirana s porcelanom, je poplnoma gladka, se lepo čisti in se na posodo hrana ne prijemlje, temperatura pa se lepo enakomerno razporeja kot pri litoželezni posodi). Hrana se v njej čisto drugače obnaša, kot v posodah za "fast" kuhinjo. Je popolnoma neprimerljiva s teflonsko ali s posodami iz nerjavnega jekla. Uporabna je na vseh vrstah kurišč in tudi v pečici, kastrole lahko uporabljaš tudi kot pekače za pecivo.Toploto pa ohrani še ure potem, ko jo vzameš s štedilnika. To je absolutno moja najljubša posoda, z njo imam same dobre izkušnje. Ima pa dve slabi lastnosti: je precej draga in zelo težka. Mene teža ne moti, moja mama pa je, sicer s težkim srcem, vse svoje posode razdala, ker ima zaradi artritisa poškodovane sklepe in enostavno ni mogla več delati z njo. Zelo, zelo ti priporočam to posodo. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 08. maj 2006 18:30:25

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. maj 2006 19:31

Kje se pa da te lepote tudi kaj v roke prijet, ne samo gledat na internetu? lp, proxima

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. maj 2006 20:48

Pred nekaj meseci sem jo videla v Le clerku, težka je res kot cent, cena pa se mi ni zdela pretirana, nekaj čez 20 tisočakov. Zanima me pa še nekaj drugega. Ena od posod na polici je imela okrušen emajl. Ali so te posode občutljive na udarce? LP

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. maj 2006 21:20

Za Primorce je najbližji naslov seveda Trst - konkretno trgovinski center Giulia (seveda tudi po vseh "boljših" trgovinah po mestu, vendar v Giuliji imajo le Creuset vedno in zagotovo, čeprav ne vsega programa, so pa pripravljeni naročiti, kar želiš - tako so mi povedali, če to drži, ne vem). Sem pa prepričana, da se danes te posode dobijo tudi v Ljubljani in Mariboru. Treba pa je biti pazljiv glede cene. Italijani imajo višje - trenutno (no je malo dolg trenutek, recimo v zadnjem letu) so cenejši Španci in sploh Portugalci. Ni nujno, da so posode v Franciji cenejše. Če potuješ z letalom, bodi pozorna na težo - smo najbrž že vsi doplačevali za razne težke spomine. Verjetno je pametna opcija za nakup internet - pa spet bi preverila ceno p&p, zaradi teže. Vsekakor pa je lonec treba prijet v roko in se z njim spoznati, se zelo strinjam. Če ne drugje, si jih poglej v Trstu. Sem prepričana, da bo ljubezen na prvi pogled. Posoda le Creuset je ena redkih res vrhunskih stvari, ki si jih lahko privoščimo tudi tisti, ki nismo bogati. Ne čisto zlahka, pa vendar brez resnega odrekanja. Če bi imela samo eno posodo, bi izbrala okroglo kastrolo Le Creuset s premerom 24 cm. Od brodeta, rižote, kokošk celih in razrezanih, golažev, ragujev, pečenk, caponate, ocvrtih jajc, tort, kruha ... do čaja ali kave. Aja, dela tudi v Agi. lp, dober tek! nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. maj 2006 21:54

LIJANA je napisal/a:
Pred nekaj meseci sem jo videla v Le clerku, težka je res kot cent, cena pa se mi ni zdela pretirana, nekaj čez 20 tisočakov. Zanima me pa še nekaj drugega. Ena od posod na polici je imela okrušen emajl. Ali so te posode občutljive na udarce? LP
Nikoli in nikdar ne kupi okrušene Le Creuset posode! Tista ta prava se ne kruši, ima tudi doživljensko garancijo. Pred leti sem v Zaragosi v Španiji naletela na akcijo posod te znamke. Bile so nenavadno poceni in sem si že mela roke nad kupčijo. Na srečo je bil z mano bolj ostroviden in sumnjičav sopotnik, ki je opazil, da je emajl poškodovan (imel je majhne luknjice). Tega je res že mnogo let, se mi zdi, da takrat Španija še ni bila v EU. Očitno imajo lastniki tega sicer odličnega izdelka metodo, da prodajajo škart na tržišča, ki njihov izdelek poznajo in si ga želijo, pričakuje pa, da ne bodo reagirali, če bo zanič. Naj te to ne odvrne od nakupa prave, nepoškodovane Le Creuset posode. Kot sem že povedala, imam te posode že več kot trideset let, še prej so neokrušene služile moji mami. Sem precej nerodna, ničkolikokrat mi je že posoda padla na tla. Moja mati je slabša. V vseh teh letih nisva uspeli načeti, kaj šele uničiti niti ene posode Le Creuset. Eno imamo še od none, kupljena je bila pred drugo svetovno vojno. Tudi ta ni okrušena. (kakor jih hvalim, bi mi pa že lahko dali en sconto na tisti lonec za juho). nola

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. maj 2006 8:29

Nola, hvala za pojasnila. Ta je bila kar fajn okrušena, kot kak emov lonec, ki ti pade na tla. Bom šla enkrat pogledat na Bled, kjer imajo trgovino Kreki. Včasih so jo imeli v Kranju in se spomnim ene zelo težke, emajlirane in precej drage posode, katera je imela tudi enak pokrov. Po mojem je bila to ta posoda. LP

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. maj 2006 11:15

Super, hvala za vsa mnenja. Verjetno se bom zdaj lažje odločila (in predvsem prepričala partnerja:) za nakup. Nola, kje v Giuli si videla to posodo? Tista trgovina z električnimi aparatki je namreč zaprla gospodinjski oddelek, kjer so prodajali posodo, porcelan ipd. Škoda pa taka, sva ravno prišla iz Španije in če bi to vedela, bi malo pogledala okoli. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti