Posoda le creuset

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

25. feb 2008 19:31

Nola je veliko pisala o  le cruset , nekaj jo je podedovala od mame in jo je zelo pohvalila. Verjetno je tista brez notranjega emajla. Iz svojih izkušenj ga odsvetujem, ker  se mi hrana v njej smodi in mi je posoda  neuporabna. Sicer sem klicala  v trgovino, kaj bi to lahko bilo, pa  je bil odgovor precej nedoločen in  da je treba kuhat pri nizkih temperaturah. Meni se kjub temu  smodi.  Naj se še katera oglasi, kako je s kuhanjem v njej.

Lijana

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

26. feb 2008 8:48

Ali imajo Staubovo posodo tudi v MB? ajetam

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. feb 2008 9:26

Ajetam, si pogledala po trgovinah v Europaru? Če se prav spomnim, sem jo videla v Ljubljanskem CityParku, kar je nekaj podobnega kot MB Eurpoark... Lep pozdrav, Sonja

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

26. feb 2008 9:38

Imam velik lonec Le Creuset in moram, žal, potrdili Lijanino ugotovitev, da se VSE prijema na dno posode. V trgovini sem se nagibala k nakupu črne emajlirane posode, pa me je gospa prepričala, da sem kupila večjo, kot sem nameravala in posledično dražjo z gladkim premazom (barvni lonec, zaradi premaza zopet dražji), ki preprečuje prijemanje...In glej ga zlomka, temu sploh ni tako! Praženje je TOTALNO neuspešno in ga moram, če ne želim vse zasmojeno, prekiniti z dolitjem vode. Posoda je bila zelo draga in kaj takega res nisem pričakovala! Ima kdo idejo, kaj, če sploh kaj, narediti, da se ne bo vse prijemalo? Hvala in LP Lipa

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. feb 2008 12:06

Vidim, da vas je kar nekaj, ki imate slabe izkušnje z Le Creusetom. Ne vem, kaj bi bilo narobe. Sama uporabljam to posodo že desetletja in se mi ni še nikoli nič prismodilo, čeprav kuham tako pri visokih kot pri nizkih temperaturah. Celo v ponvi za sotiranje, ki jo res zelo zagrejem ne. Prav nič posebej ne pazim nanjo, ne pri pomivanju, ne pri kuhi. Zame je to idealna posoda, moti me le teža. Imam starejšo posodo - tisto klasično, ki je zunaj oranžna, znotraj pa svetlo siva. Nekaj je je bilo kupljeno v Franciji, nekaj v Italiji. Kje ste pa kupile posodo? Edini razlog za teževe vidim v možnosti, da na nekaterih trgih prodajajo defektno posodo, če ne celo ponaredkov, podobno, kot se dogaja pri praških, čokoladah itd. Pred leti sem videla goro take posode v Španiji, prodajali so jo pa po precej nizki ceni in brez papirjev. Vse kastrole so imele v emajlu čisto majhne luknjice, lahko, da gre za podobno sleparijo tudi v vašem primeru. Glede na to,da ta posoda ni poceni, se mi zdi, da bi se morale obrniti na prodajalca. Ob nakupu ste dobile doživljensko garancijo, zakaj je ne bi uveljavile? Poleg tega pa bi v vsakem primeru o tem obvestila proizvajalca, saj imajo svojo spletno stran in mu razložila težave in navedla prodajalca. Bog ve, po kakšnih kanalih se je ta škart pripeljal do vaših štedilnikov in po moje jim pri Le Creusetu ni vseeno kakšen vtis ustvarjajo na novih tržiščih. nola

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. feb 2008 13:07

Moja je bila kupljena v Tisoč in en dar v city parku. Zanjo sem dala maja 2006 33.540 sitov, kar ni malo, še spoh,  ker jo imam lahko samo za dekoracijo.  Zadnjič sem jo po dolgem času spet uporabila, sem hotela notri stenstat krompir, ker nam je malo "prijet" všeč, pa se je na dnu začela delati skorja, katera se ni dala odstranit, dokler nisem posode dala dol s štedilnika in po nekaj minutah se je skorja dala podrzat.

Nola, a  je tvoja tudi emajlirana?  Da bi bil ponaredek dvomim, 100% pa danes za redko stvar lahko garantiraš. Luknjic v emajlu tudi nima, tako, da ne vem, kaj bi bilo narobe.  Mogoče bi se bilo res dobro obrnit direktno na proizvajalca.

Lijana

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. feb 2008 13:39

Ja, tudi moja je emajlirana, po vseh letih uporabe je emajl že malo šekast, pa se še vedno nič ne prime. Za pražit krompir je pa ravno zato ne uporabljam, ker se ne naredi skorjica. Govorila sem z dvema znankama, ki imata te kastrole in se tudi njima še nikoli ni nič prismodilo ali prijemalo, pa kuhata v njih vse od brodeta do paštefižol. Obe sta že pred leti kupili posodo v Trstu. Ali si dobila zraven posode garancijski list? Če si ga, se oglasi z njim v trgovini in zahtevaj denar nazaj. Zamenjave lonca nima smisla zahtevati, ker gre očitno za celo defektno serijo. V vsakem primeru pa se takoj obrni na proizvajalca, to ne more biti regularna Le Creuset posoda. Najbrž tudi njim ni vseeno, kaj se prodaja pod njihovo firmo, pa naj gre za ponaredek ali pa za defektno serijo. Mi je pa res žal za vse, ki ste se nasmolile s temi lonci, upam, da vam bo LC poslal nove, taprave. nola

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

26. maj 2008 13:22

Kakšno je pa to čudo od posode ko smo vsi noreli za amc in švercali,da se je kar kadilo je bila ta posoda naj še kuhati se je bilo treba naučit.Zanima kašne prednosti ima ta posoda,če ima kdo kaj več izkušenj bom vesela mogoče se odločim še za nakup.Ali je primerna za kuhanje na steklokeramični plošči ali je potrebno zamenjat tudi štedilnik. mark5

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. mar 2011 22:53

zanima me, če ima kdo ponev le creuset. takšnole: http://www.thestudio.co.nz/shop/Cookware/Frying+Pans+Sau

z lesenim ročajem in črno mat emajlirano notranjostjo. Zanima me, kako je s tem emajlom. se stvari prijemljejo? navajena sem kuhati z malo maščobe, in če bi se prijemalo bi bila kar razočarana, ker sem brala da na svetli emajl se prijemljejo stvari. 

zzanima me tudi kako je s pranjem v pomivalcu? na strani le creuset so malo kontradiktorni. nekje vidim da piše da se lahko pere v pomivalcu, drugje piše da ne (v sklopu njihove originalne strani)

zanima me tudi kako je s to patino: Once a patina covers the cooking surface very little, or no oil, will be necessary  

velja tudi za črno emajlirane le creuset posode? ta navodila so nejasno napisana, so za različne posode in več ne vem za kaj je kaj :s 

kako moraš potem čistiti, da tega ne spraskaš dol?

hvala za odgovore!

 



www.mojalbum.com/naredilaana

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 22. 2011 23:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti