Posoda le creuset

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. feb 2008 19:06

Glej, glej, koga navaja trgovina Tisoc in en dar kot referenco...:))))) lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. feb 2008 19:22

He, he, pa res....................kul.  Bi nam lahko kaj primaknili, ko jim zastonj reklamo delamo, kajne?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. feb 2008 19:35

Ja, kak piskrcek ali dva bi nam lahko sponzorirali za uporabo na kakem srecanju...:))) lp, proxima

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

25. feb 2008 10:34

res dobre litoželezne posode so staub. pokrovka ima patentiran nekakšen kapljalnik za paro... skratka... boljše od lecruseja... pri nas jih imajo v merkurju. upam, da še. drugače sem jih zasledil tudi v neki spletni prodajalni v sloveniji. res dobre žar ponve pa ima iittala, ima tudi zares dobro neemajlirano litoželezno navadno ponev, ki ima edina zadosti globoka rebra, da se hrana res grila in dobi res avtentični grillan okus. iittala ima tudi litoželezno posodo, ter srčkano litoželezno emajlirano sarpanevo, v kateri z veseljem tudi postrežeš na mizi... iittalo imajo v id:doma, na slovenski cesti. glej tudi www.iittala.com v id:doma imajo tudi zelo dobre in celo poceni navadne železne ponve od roesle (glej www.roesle.de) za palačine, če jih naročiš jih imajo v vseh dimenzijah od zares malih do zares velikih... če jih uporabljaš samo za plačinke postanejo super. samo so samo za plin, ker so res tanke in se na steklokeramiki zvijajo, so pa res profesionalne... samo ker nimajo nobene zaščite se jih ne pere. saj se spomite kako so vae babice to počele, ne? ;) cellnet

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

25. feb 2008 11:02

Tudi sama se že dolgo odločam za nakup litoželezne posode. Zanima pa me, kako je s pripravo riža in podobnih jedi v tej posodi? Se prime? Prosim za vaše izkušnje. ajetam

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. feb 2008 12:28

Imam Staubovo litoželezno posodo s pokrovom in je ne morem prehvalit. Riž se nič ne prime - riž v močno segreti posodi popražim, nato zalijem, premešam, ploščo izklopim in pustim pokrito, dokler riž vode ne popije. Gotovo! Lep pozdrav Sonja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

25. feb 2008 12:37

Staubove posode imajo v trgovini Eltus na koseški tržnici v kleti.

 

Sama sem kupila pred dvema letoma la crouset, zunaj rdečo, znotraj svetlo emajlirano. Meni se notri vse prijemlje in jo sploh ne uporabljam.  Po mojem je kriv emajl in je bolje, če ni emajlirana.

Lijana

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. feb 2008 14:45

Res je, na emajlirane se vse mnogo bolj prijemlje. Navadne litoželezne je tudi treba prej malo obdelati - pri Staubovih so priložena navodila, kako se to naredi. V bistvu jo samo na debelo premažeš z oljem - tudi po stenah - in jo močno močno segreješ , da se olje začne kaditi. Pustiš, da se ohladi, in s papirjem vso maščobo temeljito obrišeš. Meni se v njej ni nikoli nič prijelo. Lep pozdrav, Sonja

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

25. feb 2008 16:25

Imam alu guss posodo od Bionove SKK in sem z njo zelo zadovoljna. Hrana se ne prijemlje, se enostavno čisti. Moti me le, da se po določenem času notranjost poškoduje, kljub previdni uporabi in jo je potrebno dati obnovit. Kakšne so vaše izkušnje s to posodo, oz. katera se po vaše bolje obnese, ta ali LE CREUSET.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti