Posoda le creuset

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

26. maj 2006 18:42

Kje si jo pa kupila? Bi lahko izkoristila dobropis, če bi ti ga dali, in bi za ta denar kupila nekaj drugega, ponev pa bi kasneje kupila drugje? Sasenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. maj 2006 18:45

Saj te razumem, ampak,tudi če je poškodba na zunanji strani, je moralo biti tisto prekladanje zelo vehementno. In tam, kjer je poškodba, se bo umazanija nabirala, oziroma jo boš drgnila vsakič posebej proč. In če je počena z zunanje strani, kdo ve, kako bo čez pol leta z njo na znotraj. Pa tako tudi luknjice. Glej, seveda se sama odločaš, rajši malo pojamraj pa počakaj, zdaj in čez poletje itak delamo hrano bolj na hitro. Pa saj se boš do jeseni domislila ničkoliko novih jedi ! nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. maj 2006 20:29

Veš, strelka, si kupila eno posodo za zmeraj. To ni zmeraj luštno. Ker je lepo kakšen nov pisker kupit zdaj in kdaj. Ampak, če je to že tvoja kastrola, mora pa bit popolna. Ker se boš nanjo popolnoma zanesla, je kot pečica, samo brez kiksov. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 26. maj 2006 20:40:29

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

29. maj 2006 10:16

Hvala za vsa sporočila. Posoda je bila kupljena v trgovini Tisoč in en dar in kolikor mi je znano, so edini pri nas, kjer se da to posodo kupiti... Še premlevam, kaj storiti. strelka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. maj 2006 11:01

Strelka, praviš, da je bila zadnja v trgovini. Kaj pa v njihovih drugih trgovinah ali v skladišču. Zadnjič, ko sem jo jaz kupovala, se mi je najprej zdela 24 cm prevelika, čeprav sem se na koncu odločila zanjo. Prodajalka je za 22 cm klicala, sicer ne vem kam in rekla, da se jo da dobit. Poizkusi v njihovih drugih prodajalnah, potem pa zahtevaj, da jo od tam potegnejo in zamenjajo. Pri prodaji se sigurno bolj potrudijo. Zgleda, da jo res samo oni prodajajo. Kot sem že predhodno pisala, sem jo videla v Le clerku, pa ne vem, če je bila te znamke, bila pa je težka in emajlirana. Pred leti sem jo videla v Kranju v trgovini Skok, ki pa je propadla. Takrat sem gledala to težko čudo od posode temnozelene barve in si nisem nikoli mislila, da bom sama kdaj v takem piskru kuhala. Prvič ti res kar malo roke dol potegne, potem se pa navadiš. Sicer pa pri nas prodaja še ena firma podobne litiželezne posode Staub. Mogoče kdo ve, kakšna je razlika med njimi, v ceni so si kar podobni <http://www.eltus.si/modules.php?name=artikli&prik> LP

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

29. maj 2006 11:22

Lijana, brez skrbi, v vseh njihovih trgovinah smo preverili - zagotovo je bila zadnja strelka Sporočilo je spremenil(a) strelka dne 29. maj 2006 11:22:51

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

29. maj 2006 12:07

Z možem sva bila v soboto v Ljubljani in sva si šla samo ogledat to čudo od posode. Verjamem, da je super in vrhunske kakovosti, toda ne vem, kako se privadiš na težo, saj je res zelo težka... Sama sem gledala "palačinkar" in si kar ne morem predstavljati, kako s tako ponvijo mečeš palačinke "v luft". No saj se samo hecam.... Bila mi je zelo všeč in mogoče se bo kdaj kakšen kos znašel tudi v naši kuhinji. Na vsak način pa želim posodo, ki ne bo teflon in se nanjo ne bodo prijemale npr. ribe ali mlad krompir.... Lep dan MALC

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. maj 2006 13:33

Malc, meni se ne zdi več tako težka, kot prvi dan, mogoče k teži pripomore tudi pokrovka. Saj tudi AMC ni prav lahek, v ta lahkih RF se pa vse smodi, vsaj meni. Nola, mene zanima še, če imaš kaj izkušenj s tako ponvijo, ta je sicer črna, vzela bi raje rdečo <http://www.lecreuset.fr/produits/cocotte_basse.php> in pa, za kaj je najbolj primerna. Ali je med posodo, ki je črne barve in tisto, ki je emajlirana kakšna razlika? Pred leti sem kupila kao titanove posode, ki so se kljub zagotovilu prodajalca lepo oluščile, tako kot vsaka druga posoda s premazom. Potem, ko sem v firmi videla, po koliko je kg titana, bi kljub visoki ceni morale biti vsaj 10x dražje. Te posode, ki jih prodajajo kot titanove imajo samo zaščitno plast iz Ti. LP

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. maj 2006 20:37

LIJANA, take, kot je tale na sliki nimam, mi je pa vsaj na pogled bolj všeč kot tista, ki jo imam sama. Moja ponev ima samo en ročaj, globoka je 5 cm, premera 22 cm. Na žalost je brez pokrovke, pa niti tiste od drugih posod se ne prilegajo, ker ima na vsaki strani žlebiček (ne vem, kako se temu reče, taka vdolbina, kot jo imajo vrčki). Ne bom rekla, da je slaba, saj jo kar dosti uporabljam, prav danes sem v njej spekla mlad krompirček, ampak, če bi danes kupovala, bi vzela kaj drugega, pa magari še eno univerzalno , široko vsaj 24 cm. 22 cm ni praktično pri taki težki ponvi, saj ne gre skoraj nobena riba vanjo. Žlebički so sicer praktični, ker lahko sproti odliješ odvečno maščobo. Se ti opravičujem, ker ti še nisem poslala obljubljenih receptov, trenutno imam malo gužve, ti jih posredujem takoj, ko bom zadihala! MALC, seveda nisem v njej nikoli spekla palačink, bi pa imela verjetno kar dobro kondicijo, če bi to počela. Pravkar sem jo stehtala, ker me je začelo zanimat, koliko zares tehtajo in ima dobro kilo in pol! In to ta tamala. Meni se zdijo te posode najbolj primerne za jedi, ki se dolgo kuhajo in za take, ki se rade primejo. Ali če pripravljaš kakšno omako ali kremo, ki bi jo sicer morala kuhati na pari. Tisti palačinkar sem videla samo na sliki - a je tudi težek? Izgleda pa zanimivo, najbrž se da na njem še kaj drugega pripraviti. Se mogoče spomniš cene? nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. maj 2006 21:28

LIJANA, spregledala sem vprašanje o razliki med črno in emajlirano posodo. Črna, neemajlirana je običajna litoželezna posoda z vsemi svojimi prednostmi in pomanjkljivostmi. Izkušnje imam s ploščo za žar, sem zelo zadovoljna z njo, vendar mislim, da jih danes prav tako dobre dobiš tudi od domačih proizvajalcev, upam, da za nižjo ceno. Prav na začetku te teme je lepo opisal to ploščo Sarabande, se popolnoma strinjam z vsem, kar je povedal. Emajlirana posoda je pa druga pesem, saj si verjetno kar sama popevaš, ko kuhaš v svoji novi kastroli. Meni je zelo všeč posoda "doufeu" ( v ohlapnem prevodu zelo nizka temperatura). Kastrole so običajne, le pokrovka je konkavna, pa jo lahko napolniš z mrzlo vodo ali celo ledom in pospešiš kondenzacijo, ali pa s kropom, pa tudi s kakšnimi vročimi kamni in imaš v kuhinji tapravi criep, oziroma peko. Zato je tudi pametno, da kupuješ posode z enakim premerom. (jaz imam skoraj vsako drugačno, se vedno jezim). Zelo mi je všeč, da se dobi ta posoda skoraj povsod, vsem želim dobro kuho in komaj čakam na nove recepte! nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti