Plevel okoli stare hiše

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

10. maj 2006 23:18

Bravo Rimljanka, Galyka, Anja27, Tortica in podobno misleči - se absolutno strinjam z vami!! ivonja

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

11. maj 2006 10:45

očitno tukaj raje ne objavim noben teme ke se med sabo samo "kregate"...brez veze....če nekdo prosi za nasvet ga potem takoj zatrete...podn..nism vedla da ste taki:( žalostno Sporočilo je spremenil(a) tiny dne 11. maj 2006 10:45:37

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. maj 2006 10:48

Pa sej res punce, to pa ni fer. Vprašanje je bilo čisto drugačno od vaših odgovorov. Kaj pa razni sprejčki, parfumčki, plastika, praški, mehčalci, čistila, avtomobilski izpuhi .... lahko do jutri naštevamo. Pa kot, da na vrtu tudi nobeden ne škropi? Pa ko v trgovini kupujemo vso prešpricano zelenjavo, ki izgleda, kot bi jo narisal.... Najboljš, da gremo v jamo živet in se vsemu temu odpovemo. Evo to pa je moje mnenje. Tiny najbolje, da vprašaš v kakšni semenarni, vrtnariji, kmečki zadrugi pa ti bodo svetovali. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 11. maj 2006 11:03:58

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. maj 2006 11:06

Zakaj so bili odgovori drugačni kot je bilo vprašanje? Pač smo ji predlagale najbolj ekološki in po našem mnenju učinkovit nasvet. Plevel je potrebno odstraniti z motikico ali lopatko in to ročno. Najprej je treba vse pokosit in porezat (če se je razraslo grmovje) in potem začeti fizično odstranjevati plevel. Jaz se nisem z nikomer kregala, povedala sem svoje mnenje. Moj Bog, a ko se pa drugje teme razvijejo v malce drugo smer ni pa nič narobe? Saj to se na forumih zgodi, da je sto ljudi in sto čudi, kar pomeni sto različnih odgovorov. Aja, pa sprejčki, parfumčki, praški, mehčalci, čistila gredo v kanalizacijo, od tam pa v čistilne naprave. Herbicidi gredo pa neposredno v zemljo in potem v podtalnico. In tukaj je razlika. lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 11. maj 2006 11:12:47

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

11. maj 2006 12:41

Tiny ne bit slabe volje, saj menda ni nihče mislil tako zlobno... Ljudje na tem forumu zelooo radi povejo svoje mnenje brez ovinkov. No, kakšna direktna tudi mora bit, čeprav tudi mene kdaj kakšna pripomba ujezi. Dokler ni kakšnih kosmatih kletvic bo še šlo a ne? Ob takih problemih jaz vzamem v roke motikco, ker sem take vrste, da popazim na naravo (če se le da), ko pa to ni mogoče je tu Boom efekt (žal). Za gabez, ki se je razrastel v neposredni biližini čebelnjaka ni bilo druge pomoči kot herbicid, ker ga zaradi izredno krhkih korenin sicer ne moreš izkopati, razen če prekoplješ vse naokoli 1 m globoko. Če lepo delaš, uničiš samo rastlino, ki jo namažeš, in ne vse naokoli - tudi čebele mi niso pocrkale. Med sem jedla in sem še živa. Sploh pa se po 1 mesecu herbicid povsem razgradi. Pa še domača logika - herbicid se vpije v rastlino in ga torej s odmrlo rastlino tudi odstraniš a ne? Saj se ne škropi s herbicidom celega zemljišča niti se tega počne pogosto (vsaj upam, da so ljudje toliko pri pameti). Je pa res, da če začenjaš povsem znova (kot sem razumela Tiny) je najlepše, če zemljo prekoplješ v celoti in spotoma odstraniš vse koreninice, ki se skrivajo notri. Ker moraš s herbicidom zadevo včasih večkrat ponovit, če kaj zrase iz kakšnega kosa korenine. Enoletni pleveli, ki vzklijejo itak niso strašen problem. Pa še krasno prerahljano zemljico imaš potem za sajenje. Če želiš, da ti pleveli na opleti površini ne rastejo več, bi prišlo pa v poštev kaj drugega, poskusi s plazečim timijanom za razne špranje, ali pa volnatim čišljakom (Stachys byzantina) za omejitev razširjanja plevelov - tega imam za obrobke na mojih gredicah in skozi prikuka le kakšna res zoprna reč. In se čisto strinjam z Jade - pri vseh strupih, ki jih pojemo...eden gor ali dol. Žalostno, da sem prišla do takega razmišljanja, ampak tako je. Upam, da nisem nikogar ujezila... LP, Staša

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

11. maj 2006 12:47

Tiny in Jade vprašanje je bilo postavljeno in če nekdo kaj vpraša pomeni, da želi odgovor. jaz to tako razumem, če predlagam nekaj ,kar ni strup, še ne pomeni, da nisem fer. Z odgovorom pokažen tudi in predvsem spoštovanje do tistega, ki vpraša, saj mu želim pomagati, v tem primeru, da se reši plevela. Sama pač predlagam tisto, kar bi jaz izbrala, kar se meni zdi najbolje. Tisti, ki vpraša izbere tisto, kar pač izbere in jaz osebno ne bom nič jezna ali užaljena, če bo to nekaj tretjega. Saj se ne smatram večvredne, pametnejše ali boljše od tistega, ki vpraša. če jaz kaj vprašam, sem zelo vesela odgovorov, tudi če so različni. Vse premeljem, pretehtam in izberem kar se mi zdi najbolje. Včasih ti tudi "slab" predlog pomaga, da si rečeš, joj, to pa res nikoli ne bi...in hvala vseeno, da sem to prebrala, bilo mi je poslano z dobrimi nameni. morda se čez čas spomnem in takrat ocenim, da tisti predlog le ni bil tako slab, kakorkoli, vsak izbira sam. Na tem forumu si želim več sprejemanja različnih in drugačnih predlogov, strpnosti in spoštovanja.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. maj 2006 14:41

Se lahko podpišem pod tvoj zapis, TORTICA? Niti en odgovor ni bil žaljiv, vsak(a) je pač zapisal(a) svoje mnenje in ga tudi utemeljil(a). Tiny pa naj, po svoji vesti, izbere, kar ji ustreza. Pravzaprav je samo ona napisala, da je naš nivo tule podn (kar se meni zdi vsaj omalovažujoče, če že ne žaljivo). rimljanka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

11. maj 2006 14:52

Tiny bom nekoliko bolj konkreten. Boom efekt je herbicid, s katerim boš uspešno rešila svoj problem. Pomembno je, da je rastlina čim bolj zelena, se pravi trava oz. pleve naj ne bo pokošeno, saj strup prehaja iz zelene mase v notranjost in tako rastlino uniči, tudi korenine. Rezultat pa bo viden komej po nekaj dnevih, ko se bo rastlina začela sušiti. pazi, saj preverjeno deluje tudi na paradižnik lp

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

11. maj 2006 15:25

ja Vlado samo jaz tam okoli nimam paradižnika?! no danes sem s pa spet opravila to naredit "na roke"....pleti....na veselje vseh tistih ki sodijo k naravi.... lp tiny

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

11. maj 2006 15:27

rimljanka:napisal sem da je odnos podn in nikakor ne ve...to je čisto nekaj drugega sicer je pa brez veze se kregat in zapravljat besede.....ker konec koncev ni vredno...se strijnaš?? LP tiny

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti