Plevel okoli stare hiše

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

9. maj 2006 16:57

Tortica, zelo dobra ideja. Tvoj predlog bom uporabila! Migla

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. maj 2006 17:02

rimljanka je napisal/a:
Smrkolina, žal, ampak, polivanje z vrelim oljem pač nikakor ni "bio". Si pomislila, kaj se potem zgodi z oljem, ko prodira v tla? Če ga je veliko, močno onesnaži zemljo, lahko prodre v podtalnico. Vrela voda uniči rastlino, pa tudi živali okoli nje. Hrebicidi pa se spirajo v tla, škodujejo tudi ostalim rastlinam, te pojejo živali, pa tako naprej po prehranjevalnoi verigi. Slej ko prej smo na vrsti mi. Kar malo poslušajte, kaj se zdaj dogaja s čebelami, ki so nabirale medičino in cvetni prah na škropljenem sadnem drevju. Tiny, povsem "bio" način je, da vzamete v roke motike in drugo orodje, na roke nataknete rokavice in se lotite pletja "na roke". Pa parkrat bo potrebno postopek ponoviti, saj je v zemlji mnogo neskaljenih semen plevelov. Zastonj rekreacija je torej pred vrati. Pa še korist boste imeli vsi - vi in okolje. rimljanka
Tudi jaz sem hotel nekaj pripomnit, pa kaj, ko je rimljanka vse povedala. Zato sem to dal povdarjeno. ežoj

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

9. maj 2006 18:38

nola: že ampak jaz imam po večini okoli hiše asfalt in ne zemljice in raznih živalic tiny

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. maj 2006 18:46

Tiny, če imaš po večini asfalt, potem po večini nimaš plevela. Manjšino tvoje parcele pač oplej ali uporabi nasvet, ki ti ga je dala TORTICA. V 21. stoletju se bi vsi morali vesti mnogo bolj odgovorno do okolja in narave, kot se. En že "znucan" rek pravi: Misli globalno, delaj lokalno. Kaj je bolj lokalnega, kot vrt okoli lastne hiše? Jaz se držim načela: kar zraste doma, naj zraste brez nepotrebnih strupov raznoraznih vrst, škropljenega je itak po sila skromni ceni dovolj v vsakem marketu. Angleška travica pa za moje pojme sodi v Anglijo in v njeno podnebje. rimljanka

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

9. maj 2006 18:48

že ampak to ni vrt okoli hiše..plevel raste čisto ob zidu če razumeš?? tiny

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. maj 2006 18:56

Ja pa kaj če raste čisto ob zidu?? Se pravi da če raste, potem raste iz zemlje (ker je tam najbrž razpoka). In če ga ti poliješ z oljem in raznimi neumnostmi gre to v zemljo od tam v podtalnico in potem v nas, ki pijemo vodo iz pipe. Ki jo morajo zato stokrat bolj prečistiti in vlivati vanjo klor in podobno. Pa saj imamo tudi mi ob škarpi, ki meji na asfalt tak plevel. Včasih pride mimo smetar in ga požge z gorilcem in je nekaj časa mir, večinoma pa vzamemo v roke malo motikico in ga odstranimo. Kaj imate 5km tega "plevela"? Res mi ni jasno da je treba za vsako stvar uporabljat ne vem kake strupe in podobno. Že ob gledanju reklame za Bref mi gre na bruhanje, ker je tam v tem čistilu taka koncentracija, da pomre pol Tivolskega bajerja. Daj povej kje si doma tiny pa ti ga pridem plet, čisto za rekreacijo. Pa še kdo bi sigurno prišel pomagat. Brez zamere, ampak jaz bi rada svojim otrokom pustila še kaj te Zemlje na kateri živimo in sploh ni naša! lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 09. maj 2006 18:57:23

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. maj 2006 19:09

galyka, 10 x rimljanka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. maj 2006 20:49

Sploh ne morem verjeti, da kdo škropi travo zato, ker je v njej plevel! Tak nonsens še nisem slišala. Ali to res kdo počne? Kaj pa naj bi predstavljalo plevel v travi? Mogoče regrat ali še huje- kake prekrasne marjetice? tiny, po eni strani te razumem, ker sem bila sama v situaciji, ko smo čistili okolje stare hiške, ki smo jo kupili. Ampak tam ni šlo za regrat in te vrste "plevel", temveč je bila hiška popolnoma obraščena in zaraščena z robidnicami, trnjem, koprivami, slakom. Čistili smo izključno s škarjami in motiko cela dva tedna - ko se je nazadnje le prikazal regrat in tako imenovani plevel, smo bili prav veseli. Hočem povedati, da kar omenjaš ti, so res drobcene malenkosti, ki naj te ne motijo tako zelo. Pa LP Anja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. maj 2006 7:41

Zgodbica na to temo. Bila sem v trgovini z vrtnarskimi pripomočki in pride ena precej debela gospa kupit nekaj, kar bo uničilo kompletno zelenje ob njeni poti. Poleg mene je bil še en gospod in on ji je prijazno svetoval, naj vse lepo populi in poreže. Ona pa, da to ne gre, ker ima zelo veliko in da je težko sklonjena. ON: pa ne morete polivati vsega tega strupa. ONA: moram, ker ne gre drugače. Potka je predolga in jaz težko delam. ON: če bi redno pleli, pa ne bi postali taki, kot ste. Ženksa je z dolgim nosom odšla iz trgovine. A je začela pleti, pa ne vem. mimika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. maj 2006 9:02

A je problem v tem, ker je treba REDNO pleti? Je že res, da to ne drži enkrat za celo sezono... Moja tašča vsako leto zasadi vrt, ki je konec junija čisto zaraščen. Baje samo njej tok plevel raste, čeprav imajo vsi sosedje vzorno urejene vrtove. Mi je prav hecna, ker se ji ne da tistih 2 kvm zrihtat...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti