Plevel okoli stare hiše

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

tema odprta - 8. maj 2006 12:55 | ogledi: 2.658 | odgovori: 43

Živjo

mene pa zanima če bi kdo lahko pomaga..imam namreč staro hišo in okoli nje se je zarasel plevel kot je regrat, razna trava, ...

v glavnem ali obstaja kakšen herbicid ali kaj kar bi pomagalo to odstraniti...

havla za odgovore upam da jih bo kaj...lepo se imejte

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

8. maj 2006 13:02

Jaz sem v vrtnariji kupila sredstvo za zatiranje širokolistnih rastlin in deluje. Samo drži se navodil, da ne namešaš premočnega koncentrata. MissLady

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

8. maj 2006 13:21

Hvala MissLady. upam da bo pomagalo...ker se mi res ne da vsak dan tega plet....thx.čaw tiny

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

8. maj 2006 13:26

Ena taka bolj bio varianta: baje da pomaga če plevel poliješ s kropom v katerem se je kuhal krompir. LP ivonja

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

8. maj 2006 14:09

JA bio varianta je , da s kropom ali vročim oljem (ponvadi mi ostane od pohanja in je bilo že večkrat v uporabi), to je čisto resnična varianta, bio. Obstajajo pa tudi kemični zatiralci plevela (tudi to smo uporabljali okoli barake na polju), žal moraš pa narediti zelo močno, tako da je kar požgano, drugače ni učinka, se takoj na novo pojavi. Pa v suhem vremenu moraš to delat, ker drugače dež izpete in adijo.... Na navodilih piše koliko ur mora delovati (v suhem vremenu) LP smrkolina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. maj 2006 21:58

Smrkolina, žal, ampak, polivanje z vrelim oljem pač nikakor ni "bio". Si pomislila, kaj se potem zgodi z oljem, ko prodira v tla? Če ga je veliko, močno onesnaži zemljo, lahko prodre v podtalnico. Vrela voda uniči rastlino, pa tudi živali okoli nje. Hrebicidi pa se spirajo v tla, škodujejo tudi ostalim rastlinam, te pojejo živali, pa tako naprej po prehranjevalnoi verigi. Slej ko prej smo na vrsti mi. Kar malo poslušajte, kaj se zdaj dogaja s čebelami, ki so nabirale medičino in cvetni prah na škropljenem sadnem drevju. Tiny, povsem "bio" način je, da vzamete v roke motike in drugo orodje, na roke nataknete rokavice in se lotite pletja "na roke". Pa parkrat bo potrebno postopek ponoviti, saj je v zemlji mnogo neskaljenih semen plevelov. Zastonj rekreacija je torej pred vrati. Pa še korist boste imeli vsi - vi in okolje. rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. maj 2006 10:22

Se strinjam, rimljanka. Zdi se mi tudi, da ni treba prav vsega, kar ni ravno angleška travica, vreči ven. Regrat, marjetice,trpotec in kar je še podobnega lahko prav lepo kosimo skupaj s trato, spomladi pa so dobrodošla solata. Že z redno košnjo žal iztrebimo ogromno rastlin, zakaj bi tiste, ki kljub temu preživijo, v potu svojega obraza izkoreninjali? nola

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

9. maj 2006 12:08

Jaz se pa tako mučim, da bi mi kaj zrastlo... Iz semena že vzklije, ko je v lončku... Ko pa pride na vrt pa Vrana

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

9. maj 2006 16:15

rimljanka že ampak to je že bilo uporabbljeno...tako da...???!!! tiny

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

9. maj 2006 16:46

rimljanka je napisal/a:
Smrkolina, žal, ampak, polivanje z vrelim oljem pač nikakor ni "bio". Si pomislila, kaj se potem zgodi z oljem, ko prodira v tla? Če ga je veliko, močno onesnaži zemljo, lahko prodre v podtalnico. Vrela voda uniči rastlino, pa tudi živali okoli nje. Hrebicidi pa se spirajo v tla, škodujejo tudi ostalim rastlinam, te pojejo živali, pa tako naprej po prehranjevalnoi verigi. Slej ko prej smo na vrsti mi. Kar malo poslušajte, kaj se zdaj dogaja s čebelami, ki so nabirale medičino in cvetni prah na škropljenem sadnem drevju. Tiny, povsem "bio" način je, da vzamete v roke motike in drugo orodje, na roke nataknete rokavice in se lotite pletja "na roke". Pa parkrat bo potrebno postopek ponoviti, saj je v zemlji mnogo neskaljenih semen plevelov. Zastonj rekreacija je torej pred vrati. Pa še korist boste imeli vsi - vi in okolje. se strinjam. Pa pomisli še na vse te živalce, ki so v zemlji in ti jo rahljajo. Kaj pa če bi poskusila vse pokriti, da bi samo segnilo? Karton in pokošeno travo, pa bo še zemlja bolj rodovitna. Jaz ne bi drugega. Ali pletje ali pa to. Pomisli, tu boš kasneje lahko sadila rože, zelišča...m rimljanka

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

9. maj 2006 16:48

Ja citirala sem Rimljankin tekst in dodala svoje spodaj. Berite toej od "se strinjam "dalje. Ne vem kako, da je vse citiralo. Se mi mudi, sem morda jaz kaj zamočila?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti