Jagnjetina-priprava

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

tema odprta - 7. maj 2006 13:33 | ogledi: 6.384 | odgovori: 5

Ne vem če je bilo že kaj govora o pripravi jagnjetine.Pri nas pojemo jagnjetine kar dosti,saj imamo jančke doma,pa me zanima kako vi prioravite jagnjetino.Če ima kdo kakšen poseben recept,ne samo klasičen način :pečenje ,paniranje,golaš.

Kaj posebnega in dobrega ,seveda!

Lep sončen dan

Tina

runo01

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. maj 2006 15:48

Nekaj naslovov ti lahko kopiram iz seznama, je pa tega preveč, da bi ti lepila linke: Armenski čevapčiči, Biriani, Bosanski lonec, Bosanski lonec na hitro, Čevapčiči, Čorba bosanskega bega Ismeta, Djuveć, Dušena ovčetina s kolerabo, Grška musaka iz jajčevcev, Grški zeljnati zvitki, Irish Stew, Irski lonec, Jagnječji kotleti na žaru,Jagnjetina na žaru po grško, Jagnjetina s čebulo, Jagnjetina v juhi, Jagnjetina z olivami, Kebabe, Mlada jagnjetina, Tipično irsko kosilo, Zeljni lonec z jagnjetino Zadeve so v bazi pod mesne jedi, zelenjavne jedi, enolončnice...najbolje, da posamezno vpišeš v iskalnik, da si ogledaš recept. Ja, plusek pri takih vprašanjih prav pride LP, V.

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

7. maj 2006 16:38

Na iskalniku sem že vse pogledala in nekaj tudi preiskušala. Najbolj me zanimajo vaše izkušnje ,vaši posebni recepti ne glede na recept Tina runo01

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

8. maj 2006 6:25

Jagenjčka imamo kar velikokrat na jedilniku in tudi jaz sem že iz baze uporabila marsikakšen recept. Moje izkušnje pa so take, da karkoli drugega sem preizkusila (tudi, če sem samo kakšen rožmarinček dodala), sem od mojih vedno dobila vljudne komentarje: "Saj je kar v redu... ampak tist, čist navadno pečen, je pa zakon..." Spečem ga tako, da ga le osolim in dodam malo masla. LP, V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2006 18:49

Morda za spremembo ražnjič iz jagnjetino? Meso narežeš nakocke, primerno začiniš, natakneš na nabodala izmenično s papriko, bučkami, tanko rezino krompirja? Pa stegno v zeliščni skorji, ali bolj sočni deli pečeni na žaru... Ali pečena jagnjetina v posodi v žerjavici, s krompirjemin zelenjavo, če že ražnja ni? Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti