Sajenje špargljev

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

tema odprta - 7. maj 2006 11:06 | ogledi: 5.954 | odgovori: 4

Zopet se oglašam jaz zaradi špargljev:sedaj me pa zanima kako se sadijo,kakšna lega jim odgovarja sonce ali senca:edino kar vem je to da menda začnejo uspevati šele tretje leto ko jih posadiš.Nekje sem tudi slišala da jih samo trgaš in raste naprej tako kot blitva.Zadnjič ste mi veliko pomagale glede receptov smo jih poskusili in smo navdušeni sedaj pa bi jih rada posadila:in še to kakšna razlika je v belih in zelenih špargljih.

Lep dan

mamazeljka

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

7. maj 2006 17:52

Živjo! Pred kratkim sem našla to stran http://www.sparglji.si/ , kjer najdeš vse o špargljih. lp, Lucija Sporočilo je spremenil(a) Lucijica dne 07. maj 2006 17:53:19

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

7. maj 2006 19:00

Lucijica najlepša hvala za pomoč si mi zelo pomagala. Lep dan še naprej mamazeljka

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

8. maj 2006 7:58

mamazeljka, opozorila bi te rada, da špargljev potem ko jih boš posadila 3 leta ne smeš obirat, da si opomorejo ojačajo.Jaz sem naredila to napako in sem imela zelo malo pridelka.Potem pa sem jih ponovno nasadila in ravnala tako in pridelek je še danes odličen. Veliko uspeha. binca2

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

10. maj 2006 21:02

Lucijica hvala, ravno kupila 2kg špargljev, direkt pri pridelovalcu in sproti ti jih režejol! In mi pridejo ti recepti zelo prav. HVALA!!! Jutri špargleva juha in ocvrti šparglji!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti