Sestavine v receptu

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

tema odprta - 6. maj 2006 21:32 | ogledi: 2.297 | odgovori: 8

Danes sem prepisovala recepte iz knjige pa je v enem omenjeno namesto moke-pripravljena zmes za fino kvašeno testo-pa me zanima kaj je to?Pri drugem receptu pa je omenjen sladkorni sirup ali melasa (ali je to javorov sirup)prosim za pomoč lp Andreja

andreja č.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

6. maj 2006 21:52

Kako to misliš "namesto moke - pripravljena zmes..."? Fino kvašeno testo naj bi bilo testo narejeno iz moke, kvasa, mleka, masla, rumenjakov, limonine skorjice, malo ruma... Sladkorni sirup pa se mi zdi, da je skuhana voda s sladkorjem. Recimo, s sladkornim sirupom prelivamo baklavo... Pozdravček!

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

6. maj 2006 22:14

V receptu piše bom kar prepisala: 375 g pripravljene zmesi za fino kvašeno testo (recept za medeni kolač) in pri drugem: 100 ml sladkornega soka(melase) (recept za čokoladne medenjake) če to kaj pomaga,lp Andreja andreja č. sicer mislim da bi to lahko bila recimo BONI moka(mislim da se imenuje tako),ko je že vse pripravljeno,nisem pa prepričana Sporočilo je spremenil(a) andreja č. dne 06. maj 2006 22:17:41

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. maj 2006 2:40

Sem slišala, da zdaj v trgovinah dobiš posebno zmes, v kateri je že vse za testo, razen tekočine. Samo zamesiš (prijateljica iz te zmesi vedno dela testo za pizzo, zato vem, da obstaja). Lep dan vam želim

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

7. maj 2006 11:44

za testo uporabis recept, ki je pri medenem kolacu. Melaso pa kupis v trgovini. Ni pa to isto kot javorjev sirup. Lp, M

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

7. maj 2006 11:56

Tako kot je Majuska povedala, narediš testo po postopku, ki je naveden pri receptu za medeni kolač in sladkorni sirup kot je navedeno pri receptu za čokoladne medenjake. To prepisuješ iz knjige sestre Vendeline? Imam njeno knjigo slaščic in vem, da gre za tak "sistem", da se pri določenem receptu ne piše ponovno postopek npr. za testo, ki je bil opisan že pri drugem receptu ampak je samo napisano po katerem receptu je treba zamestiti,.. Miškolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. maj 2006 12:00

andreja č, dobiš v trgovinah, v skoraj vsaki, že pripravljeno mešanico za kvašeno testo, mislim na se reče Boni moka, kot si že sama napisala (to sem videla kasneje, ko sem šla še enkrat brat). Na vrečki vse lepo piše, kaj vsebuje in kaj še moraš dodati. Jaz jo uporabljam in se vedno vse lepo izide. Mamamia mamamia

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

7. maj 2006 13:57

Ni knjiga od sestre Vandelina,ampak pečemo za praznike 2 del.Si sposodim v knjižnici in malo prepišem,tega pa res nisem poznala,vsaj 100 procentno,tako da sem raje malo povprašala.Hvala za razlago,da bo v naši hiši še kaj po novem dišalo. Lp Andreja andreja č. je pa notri en ful dober recept za čokoladno-metino rezino, lp Sporočilo je spremenil(a) andreja č. dne 07. maj 2006 13:59:40

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

8. maj 2006 7:21

Ja tudi sam asem že delala z boni moko, meni je všeč. Najbolj je fajn za na počitnice, dopust, da nahitro zamesiš kaj in ne rabiš vseh sestavin tam kupovat in "pacati " na veliko. ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti