Pridelovanje jajčevcev

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

tema odprta - 5. maj 2006 12:14 | ogledi: 5.340 | odgovori: 9

Kupili smo nekaj sadik jajčevcev. Pa me zanimajo vaše izkušnje z njihovim pridelovanjem (obtrgovanje namakanje,....).

Lep dan vam želim,

marelica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. maj 2006 13:49

Zelo jih obožujejo koloradski hrošči, zato bodi previdna da ti sadiko ne obrijejo. Sicer pa potrebuje sončno lego in veliko vode. lp Vesna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. maj 2006 16:33

Jaz sem jih pred dvema letoma čisto po pomoti kupila. In se tudi nisem prav veliko z njimi ukvarjala. In so rastli ko zmešani, vsem sosedom sem jih delila. Ampak takrat je bilo res vroče poletje, vem da je tudi paradižnik ful uspeval. Meni se zdijo povsem nezahtevna kultura, letos jih bom spet sadila, pa bomo videli, če lahko ima butast kmet dvakrat debel jasna

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

5. maj 2006 19:25

Meni jih je nosila ena sodelavka par let nazaj ,sam mislim da jih je imela v steklenjaku.Je pa to čisto nekaj drugeg kot tisti kupljeni.Bi bilo dobro probat to tudi doma. Mislim da niso toliko zahtevni,ravno toliko kot navadne bučke ,rabijo pa ogromno sonca in dobro pognojeno zemljo. andreja č.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2006 20:00

Če so uspevali nam, ki smo totalni antivrtnarji, potem bo tudi tebi, marelica. Enkrat smo sadike kupili iz gole radovednosti, ene tri ali štiri, pa jih na vrtu nekam posadili, kar tako, brez nekih večjih pričakovanj. In glej ga, šmenta - rasli so kot ponoreli. Lepi veliki, ovalni so bili, zelo aromatični, tudi ne preveč grenki. NImam pojma, katera sorta je bila, jih pa zato zadnjaleta vedno posadimo nekaj sadik in doslej so še vedno lepo rasli. Lega j ebila tako-tako, ne preveč sončna, zalivali pa smo jih dokaj redno, čeprav je kak vroč danminil tudi brez kaplje vode. Verjetno je šlo po sistemu da ima nori kmet pač debel krompir...Mamamia mamamia

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

5. maj 2006 20:49

Najprej hvala za odgovore, zamima pa me ali ste kaj trgale vršičke? V knjigah sva prebrali, da je treba pusti samo 3-4 cvetove?! Kako je s tem? marelica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

5. maj 2006 21:08

Nekaj sadik kupim vsako leto in načeloma res ni problemov z njimi. Naredi si tunel (lahko upogneš kar leskove veje) in ga prekrij s polivinilom ali pa tudi kar s kopreno. Tako, da jim bo toplo. Malo jih dognoji, ko začnejo rasti in poskrbi, da bodo imeli dovolj vode. Navadno prodajajo dve vrsti sadik: podolgovate in okrogle. Oboje dozori tudi na Koroškem, hehe..V okusu nisem opazila posebne razlike, da pa pri pripravi niso grenki, jih malce osoli, ko jih narežeš na rezine, speri in popivnaj s papirnato brisačo... Pa lep pozdrav juhica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. maj 2006 23:57

Marelica, jaz nisem trgala vršičkov, pa so bili malancani debeli, veliki in ogromno jih je bilo. Še pozno v jesen so rastli, vem, da smo jih imeli poln kufer, pa sem imela samo 4 sadike. Imela sem podolgovate, tudi jaz ne vem, katero sorto, kupila sem jih pa kar na tržnici. Letos jih vzgajam sama iz semena, najprej sem dala seme v šotno tableto, zdaj jih bom pa počasi posadila na vrt. Me prav zanima, če bo letos tudi kaj zraslo... jasna

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

6. maj 2006 22:27

Tudi moje izkušnje so take, da najbolje rastejo, če imajo veliko sonca in veliko vode (in pognojeno zemljo). Sonca je lahko sicer malo manj (ne sme biti pa senčno), je pa zelo pomembno, da jih redno zalivaš. Kak dan ali dva brez vode gre, 14 dni bi bila pa kar predolga. Lani smo jih sadili na mesto, ki je praktično cel dan senčno (razen čez opoldne), pa še kilavo poletje je bilo, pa ni bilo nič. Jaz sem enkrat trgala vršičke, pa sem ugotovila, da takrat plodovi hitreje rastejo (in debelejši so), cvetke pa itak ves čas nastavlja, tako da smo imeli ves čas pridelek. Kar pa se grenkobe tiče - jajčevec začne greniti, če ni svež, zato jaz jajčevca nikoli ne utrgam tako, da mi več kot dva dni leži v hladilniku (tam cca. po 48 urah začne kožica greniti). Domačega tudi nikoli ne lupim, kupljenega pa vedno, ker je nemogoče, da bi v trgovini (razen seveda morda na tržnici) dobil svežega.

clivija  

član od: 16.2.2009

sporočila: 20

17. feb 2009 18:15

Tudi jaz sem sejala paradižnik in papriko v šotme tablete, pa me sedaj zanima ali jih po nekaj tednih presadim v večje posode in ali moram pred sajenjem mrežico šotne tablete odstraniti. clivija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti