Teranov liker

neznan uporabnik
tema odprta - 14. nov 2001 13:15 | ogledi: 19.196 | odgovori: 9

Lansko leto sem v prilogi Naše žene (prednovoletna oz. decembrska številka)dobila recept za teranov liker. Ker sem imela teran doma, sem ga pripravila in moram reči, da je bil odličen. V lepših steklenicah je bil tudi prav lepo novoletno darilo. Žal pa sem tisto prilogo izgubila, tako da vas prosim, če jo ima še kdo doma, da mi napiše recept za ta liker.

Če pa imate kakšnega svojega bom tudi zelo vesela.

LP Tinca

neznan uporabnik

21. nov 2001 11:22

Ni ravno teranov liker je pa tudi iz rdečega vina. POTREBUJEMO: 1L rdečega vina (jaz vzamem domačega z brajd) 50 dak sladkorja 1 limona 2 vanili sladkorja pest rozin 2 dl domačega žganja Sladkor karameliziramo,zalijemo z vinom in kuhamo ,da se sladkor razstopi.Še mlačnemu likerju dodamo narezano limono,vanili in oprane ni na polovico prerezane rozine.Po dveh dneh prilijemo 2 dl domačega žganja,precedimo skozi krpo .Nalijemo vsteklenico.Liker je dober ,povrh tega pa je še domač. ČAO!

neznan uporabnik

21. nov 2001 12:29

Draga prekmurka - hvala lepa! Bom pa letos preizkusila tale vaš recept. Lanskemu so namreč nekateri zamerili, da se je malce čutil rum, ki ga je bilo potrebno dodati. Morda bo tale vaša varianta celo boljša. LP Tinca

neznan uporabnik

23. nov 2001 10:52

Draga Tinca, tule je recept iz lanske 12. st. Nase zene - priloge "Za praznicno mizo", ki ste ga iskali: VINSKI LIKER Sestavine 1 l rdečega vina 75 dag sladkorja 1 vrečka vaniljevega sladkorja 1 nepovoskana limona 3 dl ruma 1. V lonec nalijemo vino in dodamo obe vrsti sladkorja. Limono operemo z vroco vodo, obrisemo in polovico sadeza zelo tanko olupimo. Lupino dodamo v lonec (preostali del limone porabimo kako drugace). 2. Vino s sladkorjem in limonino lupino zavremo. Vmes pogosto premesamo, da se sladkor stopi. Takoj ko zacne vreti, lonec odstavimo in vsebino ohladimo 3. Hladnemu vinu prilijemo 3 dl ruma in premesamo. Precedimo in prelijemo v manjse, dobro oprane steklenice. NASVET: Okusni liker ni premočan. Najboljši je iz nekoliko bolj kislega vina. Lep pozdrav Marta Spremenil(a) - marta dne 23 nov 2001 11:21:29

neznan uporabnik

23. nov 2001 14:18

Marta! HVALA, HVALA, HVALA!!! Sem vedela da me KulSlojevci ne boste izneverili. Priporočam da preizkusite še ostali, jaz bom pa stestirala še prekmurkin recept. Teran je letos odličen! LP tinca

neznan uporabnik

25. nov 2001 9:59

Zdravo! Jaz sem naredil likerček po Prekmurkinem receptu. Ker pa sem pozabil kupiti rozine in ker sem imel doma suhe fige, sem uporabil le-te. Moram reči, da je ta recept super. Vsi obiski (jaz tudi, seveda) so bili navdušeni nad pijačo.

neznan uporabnik

27. nov 2001 7:46

PROSPERO, fajn ,da vam je všeč vinski liker tudi z figami .Moja znanka je pa vzela namesto rozin suhe hruške.Ta pijača je potem res nekaj posebnega.No original recept je z rozinami.Ja pa še zdrav je ,popit kot "desert". Lep pozdrav čao!

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

30. okt 2010 13:24

Prekmurka:Kaj pa če ni domačega žganja?Imam samo rum. renata69 http://renata69.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) renata69 dne 30.okt 2010 13:25

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

30. okt 2010 18:34

Nisem Prekmurka, sem pa Kraševka. Če ni domačega žganja bo dobro tudi samo z rumom. Vendar sama teranov liker delam rajši po naslednjem receptu: 1l terana 30-50 dag sladkorja 1/3 vanilijevega sladkorja sok 1 pomaranče (tu rada dodam kar narezane krhlje) sok 1/2 limone naribana lupina 1/2 limone 1-2 klinčka To kuhamo in mešamo , da zavre. Ko se ohladi (to je pomembno,da koga ne zastrupimo), umešamo 1dcl ruma 2 dcl šnopca Pri sladkorju se držim spodnje meje. Po tem receptu je likerček "redkejši" , ki se lažje pije. krasjana73

eja lj  

član od: 15.10.2012

sporočila: 3

15. okt 2012 22:41

Malo obujam temo....sem namreč velika oboževalka likerjev, sploh teranovega likerja, zato sem se odločila, da ga poskusim narediti tudi sama. Imela sem možnost poskusiti že liker različnih proizvajalcev in najbolj me je prepričal tist, bolj gost. Vem da obstajajo bolj gosti in tisti bolj redki, zato me zanima, kaj je tisto kar vpliva na gostoto likerja. Nekje sem zasledila, da je to sladkor (možno, da je tudi napačna informacija), zato se bojim, da bi liker, v želji, da dobim želeno gostoto, naredila presladek (saj poznate občutek, ko je pijača tako sladka, da te kar zapeče in potem lahko zadevo samo še pdliješ v prvi lijak).

 

Hvala!

eja lj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti