Super nujno

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 4. maj 2006 14:55 | ogledi: 1.842 | odgovori: 2

Pred časom sem prosila za idejo za izdelavo družinskega drevesa - vem, da je o tem že tekla beseda, vendar ne najdem. Voda mi že teče v grlo -nečakinji bi rada ob poroki izročila njeno mladost preživeto pri nas - nujno prosim pomoč oz. temo.

LP

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. maj 2006 17:46

Poskusi pod naslovom Slovenski rodoslovni forum. V receptih imaš torto družinsko drevo, sicer pa ne vem točno, kakšno idejo bi rada - ali kakšno posebno izdelavo? Po navadi se rodovnik začne pri najstarejših prednikih, ki jih še lahko najdeš, in greš pač po letih navzgor. LP cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. maj 2006 9:13

http://www2.arnes.si/~rzjtopl/rod/rod.htm Po domače povedano, za rodovnik vzameš moško linijo, vsaj za stare starše imate verjetno še podatke, za nazaj imajo do leta 1875 (približno) podatke na upravnih enotah, potem greš pa v Ljubljani v nadškofijski arhiv, poveš za katero župnijo rabiš podatke in potem začneš listati. Zelo priročni so tudi statusi animarum (stanje duš), kjer je za vsako hišno številko navedeno število prebivalcev. Če si pa s Primorske, moraš iti pa kar na župnijo, oni knjig niso dajali v arhive. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti