Gnjat, kuhana, pečena šunka, šunka v ovitku,... kuhan pršut,... panceta, zašinek,...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. okt 2015 7:21

usaj123zvonko je napisal/a:
Prosite svojega mesarja naj vam dovoli razkošščičit svinjsko in junčjo polovico? Tako boste najbolj plastično vedele kateri kos kam spada.

Saj se šališ, a ne?

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. okt 2015 15:43

Cila je napisal/a:

usaj123zvonko je napisal/a:

 Razlikovati moramo pojme kaj je pečen izdelek, kaj prekajen, kaj dimljen itd, 


usaj123zvonko

 

Prekajen, dimljen: v čem je razlika? 



Cila

Mislim, da v ničemer: http://recepti.najdi.si/enciklopedija/dimljenje .

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. okt 2015 15:47

Veri je napisal/a:
Madona, dragička, k tebi se pa splača na inštrukcije!
Tisto o šunki in pršutu je letelo na kuhano šunko in kuhan pršut - še zdaj mi ni čisto jasno - je to isto ali ne?

Veri

Veri sicer nič več ne obiskuje te stvari, ampak mogoče še komu drugemu pride prav - kuhan pršut je meso v enem kosu iz stegna, šunka je pa lahko rezana - ampak vrsta mesa je ista: http://www.zurnal24.si/kaj-je-kuhan-prsut-in-kaj-sun

lp

cervus

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. okt 2015 17:26

Bravo, izjemno strokovna razlaga , končno sem doživel razsvetljenje . Osupel in brez besed .

hedonist

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. okt 2015 19:55

A se hecaš?

lp

cervus

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

26. okt 2015 18:45

Meni se zdi kar dobra tale razlaga. Sem se pa ob tem spomnila tiste nemške dokumentarne oddaje od kakšnega leta nazaj, ki je prikazovala veliko "packarij" ki se dogajajo v predelovalni industriji. Prav pri šunkah je bilo prikazano, kako "lepijo" posamezne kose mesa, da se nič ne opazi in potrošnik misli, da je kupil enoten kos. Pri tem je bilo poudarjeno, da so enotni kosi običajno tudi enotne barve, pri lepljenih pa gre barva od svetlo rožnate do temno rdeče, ni pa to nujno. Lahko je lepljeno, pa je razmeroma enotne barve.

tisa55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti