Gostilna v idriji

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

29. maj 2006 8:04

LONI nekje sem prebrala, da je dobra hrana tudi v kendovem dvorcu blizu Idrije, a se tja splača iti kaj pojest.Ker mi bomo šli tam mimo čez ene 14 dni. binca2

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. maj 2006 8:30

Je, poznam kuharja. Lastniki Kendovega dvorca so bili tudi nekaj časa lastniki Barbar, a zadeva ni zalaufala tako kot so si oni predstavljali. Ivi, ki ima vse skupaj čez, je pa tudi zelo prijazna gospa in se da z njo vse dogovoriti. Glede na kvaliteto so tudi cene kar zasoljene. http://www.kendov-dvorec.com/ Jedla pri njih sicer še nisem, sem pa imela priložnost degustirati Boštjanove mojstrovine. Zdi se mi super, ker on prireja tudi kuharske tečaje v OŠ (moja mama je bila nad njim navdušena), pa tudi enkrat na teden on pripravi meni za šoilska kosila (vsaj bilo je tako). No, če me slučajno udarila kdaj želja po poroki, se bom poročila pri njih. In šla takrat degustirat... Loni Makaroni

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

29. maj 2006 16:03

Do 20-tega leta sem živela v okolici Idrije.Skoraj sem bila soseda Kendovega dvorca,in nekoč smo se odpravili na večerjo k njim,na povabilo Ivi(upraviteljice).Bila sva z možem ter še en par(prijatelji).Ambient je res lep in tudi postrežba,ampak ko dobiš na koncu račun se zamisliš.Zato me zanima koliko stane večerja u Barbare,ki jo omenjate.Mislim da si takih večerij lahko omisli le peščica v Sloveniji. kuharca37

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

29. maj 2006 17:42

Računa sicer nisem spravila, zato bom na pamet približno točno napisala za tiste jedi ki smo jih mi jedli, sploh pa se meni ni zdelo ne vem kako drago v primerjavi z podobnimi restavracijami v Ljubljani je bilo poceni. dimljena račja prsa s kostanjevim pirejem v sladki omakci iz modre frankinje....1.800.- novozelandske dagnje velikanke z jurčki ..................................................1.600.- jastogova juha.......................................................................................700.- domači rezanci z beluši,rakci in kombinacijo štirih sirov.................................1.900.- čokoladni puh-polnjeno s suhimi slivami in okrog polito z vinsko peno...............600.- binca2

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

29. maj 2006 20:28

loni a je boštjan novak ta kuhar ki prireja tečaje.lp ursa40

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. maj 2006 7:35

Ja, sliši na ime Boštjan Novak, mami je bila čisto paf, ko je prišla z njegove peke potic, temperaturo v pečici je namreč prepolovil, so bile vse začudene, ma potica je ratala. In pa Barbare so cenejše kot Kendovšna... Po pravici povedano, se meni zdi škoda denarja, če ne gre res za kakšno slovesno priložnost. Loni Makaroni

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

30. maj 2006 17:39

Če je pa veliko dražje v dvorcu, bomo šli pa rajši še enkrat v Barbaro. binca2

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

30. maj 2006 19:17

Hvala Loni me je zanimala ker začne moja hči 1.6.delat pri njem v Nebesih.Če maš o njem kake informacije se priporočam. lp ursa40

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. maj 2006 7:46

urša, samo dobro lahko povem o njem. Všeč mi je, ker je pripravljen delati tudi stvari, katere ne prinesejo ravno denarja - da kuha z otroki v šoli, to se mi zdi super. U, sem slišala, da se Nebesa spet odpirajo, super, so nam kar manjkala zadnja leta. Se pravi, da se odpira še ena dobra oštarija. Mislim, da se tvoja hči nima ničesar bati, Boštjan ni noben bavbav. Loni Makaroni

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

31. maj 2006 18:00

Hvala loni si me kar malo potolažila.Saj veš da me skrbi,kam gre moja punčka.Ti bom pa povedala a bo jutri prišla domov nasmejana al pa slabe volje.LP ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti