Torta je uspela z vašo pomočjo

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

3. maj 2006 23:59

kaka pa je tičina masa?

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. maj 2006 10:19

Tičino masa je masa iz sladkorja in dodatkov, ki jo uporabljajo poklicni slaščičarji (in spretni amaterji) ter z njo oblagajo torte in delajo okraske, pri katerih rečejo vsi "Vau!". Je seveda užitna, toda navadno jo jedci pustijo na krožniku! Glede tort in njihovega okraševanja imamo pač različne okuse. Jaz sem bolj iz tiste skupine, ki jim je pomembno, da je torta dobra, seveda primerno okrašena, vendar s takimi sestavinami, ki ne pokvarijo okusa torte (npr. s pretirano sladkobo). Priznam, da gre morda nekoliko tudi za "kislo grozdje", saj sem likovno izrazito nenadarjena. Imam prijateljico, ki uči na slaščičarski šoli (matematiko), pa ima pravi odpor do preveč "lepih" tort, ker je poskusila že preveč okrašenih tort in margarinskih krem. Prav zahteva, da je torta videti domača. Vedno pa z veseljem pogledam lepe torte, čeprav si jih morda ne želim poskusiti. teta torta

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

4. maj 2006 10:26

Taia, prava mojstrica si. Lep sončen pozdrav vsem. kalcicl

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

4. maj 2006 11:32

Glede tičino mase je že teta torta povedala, kakšna je. Prej so mi sporočili, da je bila torta tudi dobra. Sem jo pa naredila pol sadne in pol čokoladne, s tem, da je bilo vse na bazi smetane. Edina margarina je bila v tisti kremi, s katero sem brizgala, pa tudi zelo tanka plast čez biskvid, ker pod tičino moaso ne sme iti smetana. Slike s postopki pa objavim zvečer in bom sporočila. Taia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. maj 2006 12:52

taia, mene pa zanima samo recept za tisto maso od Goljata... Imam večno hladne roke in mi po moje ne bo problem delat z njo. Navadne maslene kreme me namreč ne pritegnejo najbolj... Še vedno iščem najboljši kompromis med lepoto in dobroto torte... Veri

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

4. maj 2006 13:47

Veri, tisto maso sem jaz naredila iz dveh sestavin, ki sem jih nabavila pri njemu. Mešala sem 1:1 in sicer se da tako posebno margarino, ki je prav za kreme, pa neko perlino maso. Kot pravim, sem to vse vzela pri njemu in naredila, kot mi je svetoval. Kaj več pa res ne vem povedat okrog te mase. Je pa resnično drugačna od tistih klasičnih maslenih krem, ki jih nekateri dajejo v torte. Taia

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

4. maj 2006 14:54

Sem že objavila slikce izdelave vrtnic in škrnicljev. Za zelene listke nisem nič slikala, ker sem samo razvaljala maso in potem z nožem izrezala obliko listkov ven, nato pa še narahlo potegnila po listkih za listne reže. Potem sem pa te listke dajala sušiti tako, da so še malce zviti - čez rob krožnika, na valjar.... Lunce sem pa kar z večjim modelom za krofe izrezala. Drugega pa nisem delala. Če vas še kaj zanima, pa vprašajte! Objavila sem v istem albumu kot torto! Taia

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. maj 2006 16:22

Res si prava mojstrica! Kje pa se lahko kupi tičino masa?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. maj 2006 16:25

Madona, zdaj se bom pa še jaz lotila peke tort!!! Mi že dela lušte! Atina

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

4. maj 2006 16:26

Jaz sem jo šla kupiti v Šk. Loko h g. Goljatu, ker jo lahko dobiš, kolikor jo rabiš. So pa zadnjič punce omenjale, da se jo lahko kupi tudi v Vrhniških pekarnah, vendar moraš vzeti celih 7 kg. Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti