Kaj je "topli prigrizek"?

Marjan_  

član od: 2.5.2006

sporočila: 4

tema odprta - 2. maj 2006 17:50 | ogledi: 4.278 | odgovori: 15

V našem lokalu lahko po zakonu strežemo le "tople prigrizke", zato me zanima definicija te besedne zveze (primeri so prav tako zelo zaželeni). Zanima me tudi, ali čevapčiči spadajo med tople prigrizke?

Hvala za pomoč.

Marjan_

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. maj 2006 17:51

O, dobrodošel med odvisniki Vrana

Marjan_  

član od: 2.5.2006

sporočila: 4

2. maj 2006 17:53

Hvala. :) Marjan_

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

2. maj 2006 18:10

Za mene je topli prigrizek: topli sendvič hotdog krajnska klobasa burek.... lp Nena Nena-morje

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

2. maj 2006 19:58

živijo nov član kul slo boš videl kmalu boš odvisen ursa40

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

2. maj 2006 20:10

Čevapčiči ne spadajo pod tople prigriske. v to sigurno sodijo topli sendviči,za hamburgerje in hod doge pa mislim da moraš imeti že kar ločen prostor za pripravo le teh. maestro1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. maj 2006 21:19

Marjan, verjetno ti ne bo pomagalo naše mnenje, če boš "fasal" kakšnega inšpektorja. Zato je bolje, da se obrneš na inšpekcijsko službo ali pogledaš na internet, sigurno boš našel kaj pametnega. Sigurno obstaja prava definicija in razlaga za tople prigrizke. jasna

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

3. maj 2006 12:39

Zame je topel prigrizek hrana, ki jo lahko vzameš v roke in ješ, torej tudi čevapčiči v lepinji. Kar se ponavadi dobi na stojnicah ob raznih prireditvah in ne zahteva nujno stola, mize, krožnika in pribora, da to lahko poješ. Seveda pa ima birokrat (inšpektor) lahko tudi pri tem svoj prav. Danca

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. maj 2006 13:01

Marjan_, imate registrirano okrepčevalnico ali bar? Najboljše pa je da se obrnete na zbornico, katere člani ste in vam bodo to povedali, oziroma kar na pristojni inšpekcijski organ. Sigurno pa niso topli prigrizki pleskavice, čevapčiči, burek in podobno. Največkrat gre pri tem za tople sendviče, ki se jih samo pogreje, ni pa prisotna njihova priprava (to je v primeru bara). lp, Marija

Uh  

član od: 2.5.2006

sporočila: 4

3. maj 2006 19:29

Obrni se na inšpekcijo le tam boš dobil pravilen odgovor. Uh

Marjan_  

član od: 2.5.2006

sporočila: 4

6. maj 2006 13:55

galyka je napisal/a:
Marjan_, imate registrirano okrepčevalnico ali bar? Najboljše pa je da se obrnete na zbornico, katere člani ste in vam bodo to povedali, oziroma kar na pristojni inšpekcijski organ. Sigurno pa niso topli prigrizki pleskavice, čevapčiči, burek in podobno. Največkrat gre pri tem za tople sendviče, ki se jih samo pogreje, ni pa prisotna njihova priprava (to je v primeru bara). lp, Marija
Registriran imamo bar. Na inšpekcijo ali zbornico sem bom še obrnil, ja, z internetom pa doslej nisem imel preveč sreče. Po Slovarju slovenskega knjižnega jezika je prigrizek "manjši obrok hrane, ki se je med glavnimi obroki", ampak to je preveč ohlapna definicija za naše potrebe. Mislil sem, da bi kdo lahko navedel kak strokovi vir, ki bi ga ob morebitnem obisku inšpektorja lahko predočili. Gre ravno za to, da bodo na inšpektoratu najbrž rekli, da čevapčiči ne spadajo tople prigrizke, mi pa bi radi pripravljali tudi to. :) Če bi po kakšnem strokovnem viru čevapčiči lahko spadali med tople prigrizke, bi bilo pač laže, saj inšpektorji niso edini pristojni za razlago zakona (ampak v zadnji fazi sodišče). Marjan_ Sporočilo je spremenil(a) Marjan_ dne 06. maj 2006 19:29:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti