Curry

Uh  

član od: 2.5.2006

sporočila: 4

tema odprta - 2. maj 2006 14:41 | ogledi: 3.448 | odgovori: 7

Hy. Ker vam pišem prvič upam, da nisem naredil kaj narobe.

Zanima me če ima kdo od vas recept za curry, ki se polije po currywurstu (nemško). Gre za nek kečap z začimbami. Drugače pa je to verjetno najbolj znana in pogosta hrana v Nemčiji.

Za vse odgovore se vam zahvaljujem.

Uh

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. maj 2006 18:06

O, dobrodošel med nami Zdaj boš kuhan in pečen na kulinariki... Vrana

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

2. maj 2006 18:17

Curry je mešanica začimb, ki izvira iz Indije in se v njihovi kuhinji tudi najpogosteje uporablja....da pa se najpogosteje uporablja v Nemčiji, pa nisem prepričana??? lp Nena Nena-morje

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

2. maj 2006 18:43

Uh dobrodošel med odvisniki. zinka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. maj 2006 18:56

Hellooooo Uh. Zdaj boš kuhan in pečen na Kulinariki. Glede currya pa ti žal ne znam pomagati. Poznam samo začimbo. .-)) Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. maj 2006 19:16

Uh, to je neka gotova pripravljena polivka z dodatkom mešanice začimb curry. Sem namreč jedla v Nemčiji oziroma nekaj podobnega temu, kar opisuješ. Po mojem gre za mešanico jogurta, smetane, kečapa in morda še česa ter praška curry. Tudi od sestavin slednjega je veliko odvisno, saj tisti, ki gap ripravljajo, mešajo začimbe v različnih razmerjih. Po nekaterih receptih ima mešanica curry namreč lahko tudi do 23 različnih začimb, osnovna pa jih imora imeti vsaj šest ali sedem. Imam pa recepte za nekaj vrst curryjev, če te zanima, ti jih lahko pošljem, pa poskusi doma namešat z jogurtom, smetano,majonezo, gorčico in še čem polivko, kot si jo dobil v Nemčiji. Imajo pa v Intersparu, na stojnicah z že pripravljenimi mešanicami za sveže solate, različne polivke, med njjimi je tudi ena s curryjem. Poglej in poskusi, če je vsaj približek tistemu, kar si jedel, in ker so na ovitku tudi napisaens estavine, si morda že na pravi poti. Pozdrav, Mamamia mamamia

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

2. maj 2006 20:16

"Currywurst" je bila dolga leta (od leta 1949) zelo priljubljena hitra hrana v Nemčiji, dokler je niso izpodrinili razni hamburgerji in kebabi. Gre za pečeno obarjeno klobasico, njen čar pa je v omaki, s katero je prelita. Recept sem našla na eni od nemških ljubiteljskih internetnih strani. Sestavine: - 3 skodelice mlačne vode - 2 majhni tubi paradižnikove mezge - 0,25 l paradižnikovega pireja - 2 jedilni žlici Worchesterske omake - 1 jedilna žlica curryja v prahu - 1 čajna žlička kajenskega popra - 1 majhen svež čili - 3 jedilne žlice olivnega olja - 1 jedilna žlica gorčice - 1 fino sesekljana čebula - ščepec soli, poper Postopek priprave: - sesekljano čebulo prepražimo, da postekleni - v drugi posodi segrejemo približno 3 skodelice vode (ne sme zavreti!) - v toplo vodo stisnemo paradižnikovo mezgo, razmešamo in ko ni več grudic, dodamo še paradižnikov pire in prepraženo čebulo - premešamo, nato dodamo olivno olje, kajenski poper, Worchestersko omako, sesekljan čili in gorčico - vse skupaj segrevamo in mešamo, da postane nekoliko gostljato (še vedno ne sme vreti!) - začinimo s soljo in poprom in po potrebi malo razredčimo z vodo. Gotova omaka naj se ne ohladi, ampak še toplo polijemo po pečenih curry klobasicah, ki smo jih prej narezali na za en grižljaj velike koščke. Pa dober tek! Blanchy

Uh  

član od: 2.5.2006

sporočila: 4

2. maj 2006 20:38

Hvala točno to sem mislil. Mislim, da se lahko tole locka. HVALA VSEM ZA POMOČ. Uh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti