Jajčni liker

neznan uporabnik
tema odprta - 14. nov 2001 7:56 | ogledi: 10.993 | odgovori: 14

Zanima me, če bi mi znal kdo povedati, koliko časa je uporaben jajčni liker

neznan uporabnik

14. nov 2001 8:29

Po receptu ,po katerem kuham jajčni liker 10-14 dni spravljen v hladilniku. ČAO!

neznan uporabnik

14. nov 2001 9:33

Sam sem naredil liker po receptu, ki sem ga pobral na krajnc.net in gre takole: Sestavine jajca (3) sladkor (25 dkg) mleko (5 dcl) vanilija alkohol (2 dcl) Jajcne rumenjake in sladkor penasto umesamo. Dodamo se vanilijo. Medtem zavremo mleko in pri tem pazimo, da se ne zazge. Ko se ohladi, ga pocasi vlivamo v rumenjake in sladkor. Na koncu dodamo se alkohol. Razultat je dober, zanimam pa me kakšen recept uporabljaš?

neznan uporabnik

14. nov 2001 12:54

NOUGAT LIKER(namesto jajčnega) 2dl sladke smetane zavremo z 1 zavitkom vanili sladkorja ,nato razstopimo v tem 20 dak NOUGATA.Penasto zmešamo 4 rumenjake s 7 dak sladkorja v prahu, ter v tankem curku zlijemo v vročo nougatovo kremo in še nekaj časa penasto mešamo.Ohladimo.Primešamo 0.5l vinjaka ali viskija.Poizkusite .Odlična pijača.Prazniki so pred vrati. Pozdrav!

neznan uporabnik

14. nov 2001 13:06

Mi lahko, prosim, poveste, kaj vzamete kot NOUGAT? Morda lahko Nutello? LPM Marta

neznan uporabnik

14. nov 2001 13:27

SMETANOV LIKER 4 sveže rumenjake in 20 dak sladkorja stepamo nad soparo , da se sladkor razstopi (zavreti ne sme)prilijemo 1/4 l vinjaka ali konjaka ,4 žlice ruma ,premešamo .Dodamo 2,5 dl sladke smetane ,5 žlic kuhane močne črne kave in 1 vanili sladkor.Dobro zmešamo , nalijemo v steklenico ,ohladimo in shranimo v hladilnik,kjer stoji 7-10 dni. Pozdrav!

neznan uporabnik

14. nov 2001 13:37

Seveda je lahko NUTELLA.Lahko je kateri koli namaz na bazi kakaua ali čokolade. ČAO!

neznan uporabnik

15. nov 2001 11:14

Naugart je zmes praženih lešnikov,rožne vode in sladkorja. Kupite ga v trgovini.

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

19. dec 2011 16:52

mene pa zanima, če mi lahko kdo pove, ali za jajčni liker lahko uporabim tudi 5 dni stara jajca? Ker ta liker delam prvič, in vsi neki strašijo zaradi salmonele!

 

Ker če itak vliješ vroče mleko čez in še alkohol zraven jo to uniči ali?

 

Hvala

 

 

Šuštarjeva

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. dec 2011 17:32

Če alkohol vliješ čez to, je itak vseeno. Ker alkohol salmonele ne uniči. Če pa vliješ vrelo mleko, in če vsa mešanica doseže nekaj preko 60 stopinj Celzija, pa salmonelo uničiš in lahko delaš liker tudi iz en teden starih jajc.

lp

cervus

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

19. dec 2011 18:35

ok super hvala. ker so mi pred 5 dni kokoši znesle zadnja jajca, pa nisem vedela ali bo ok ali ne. Ok sam da bo vrelo mleko, pa bo menda že ok.  Hvala

Šuštarjeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti