Omake za testenine

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 1. maj 2006 16:19 | ogledi: 14.084 | odgovori: 30

Ojla, kuharčki in kuharice,

vedno vsakemu pomagate, pa boste morda tudi meni. Že nekaj časa skušam slediti Montignacovim načelom prehranjevanja, zadeva mi paše, imam pa težave, ko kuham testenine - polnozrnate, seveda. Omake, ki sem jih nekoč pripravljala, z mletim mesom, smetano... ne pridejo več v poštev, ko skuham kaj drugega, pa... no, saj ne, da ni užitno, ni pa tudi preveč okusno.

Zdaj pa prošnja - rabim kak dober recept za omako, polivko, na bazi zelenjave, pa brez mesa oz. sira ali smetane. Da mi bojo testenine spet dišale.

Bo šlo?

Pozdravček,

Irena

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

1. maj 2006 16:35

Seveda. Popečeš čebulo, dodaš zelenjavo, ki ti je všeč (jaz skoraj vedno izberem papriko in zamrznjeno zelenjavo, ki jo imam v zamrzovalniku). Nekaj časa to pečeš (ni potrebno dolgo) in dodaš paradižnikovo omako. Začiniš po okusu in je. Jaz vse, kar delam, delam s paradižnikovo omako. Vanjo potem zamešam razne vrste zelenjavo. Hitro in enostavno. Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. maj 2006 17:01

Preprosta in lahka omaka: na olivnem olju prepražiš drobno sesekljano čebulo, malo česna, sesekljanega zelenega peteršilja, dodaš čisto na drobno zrezano bučko, prav tako na drobne kocke sesekljan paradižnik, dodaš enako drobno zrezano zeleno in rdečo papriko, malo dušiš na zmernem ognju, da zelenjava uplahne, potem potreseš s poljubnimi svežimi sesekljanimi zelišči in zliješ čez testenine. Mamamia mamamia

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

1. maj 2006 17:38

Na olju prepražiš čebulo ali pa por, kar ti je ljubše, dodaš na kocke narezan rdeč korenček in grah, potem dodaš še na kocke narezano papriko (rdečo ali zeleno - jaz dam vsake malo) in na kocke narezan paradižnik. Vse skupaj nekaj časa dušiš, za začimbe pa jaz dam baziliko. In to je to. peresce

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. maj 2006 19:33

Meni so najboljše z ratatuj omako (paradižnik, paprika, bučke, jajčevci in včasih še oljke). Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. maj 2006 19:36

Strt česen, strte pinjole, sesekljana sveža bazilika sol in olivno olje. Vse zmešaj in daj na vroče testenine. Odlično je. lp Vesna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. maj 2006 19:53

Meni pa je najboljša polivka za testenine paradižnikov ketchup od mamamie. Pa še priročno je, delo imaš samo takrat, ko ga kuhaš, potem daš v kozarčke in imaš vedno na zalogi. Komaj čakam letos na paradižnik, da ga zopet skuham. Letos ga bom kuhala dvojno količino. jade

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

1. maj 2006 20:05

Montignac ne dovoljuje mešanja OH + M, zato je potrebno vse omake pripravljati brez maščobe. Jaz vso zelenjavo dušim v lastnem soku oziroma malce vode, okus pa zaokrožim z začimbami in paradižnikom. Na začetku je omaka sicer malo prazna, a ko se na okus navadiš, je povsem ok. Julija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

1. maj 2006 20:14

jade je napisal/a:
Meni pa je najboljša polivka za testenine paradižnikov ketchup od mamamie. Pa še priročno je, delo imaš samo takrat, ko ga kuhaš, potem daš v kozarčke in imaš vedno na zalogi. Komaj čakam letos na paradižnik, da ga zopet skuham. Letos ga bom kuhala dvojno količino. jade
Jade, ne najdem recepta za ta ketchup. Je bil objavljen? Na pomoč, prosim!! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti