Švicarska kremna rezina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

30. apr 2006 15:08

600 sit za eno kremno rezino??!! - V Ljubljani ste pa res odbiti! Pri nas je cca 340-380 sit - pa, če gre za torte, rezine,.... Če je tako draga stvar potem pa res moramo dobit recept!! vanjatajnsek

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

30. apr 2006 21:21

Ta drugi bi mogoče prišel v poštev (recept za nadev mislim). Drugače pa je testo samo na dnu in na vrhu kot pri kremšnitah. Skoraj sem prepričana, da gre za nekakšno vanilijevo kremo, ki ji je čisto narahlo vmešana še stepena sladka smetana in seveda koščki jagod. Nikakor pa ne smem pozabiti na temen preliv, ki je na vrhu namesto sladkorja. Če si bom v bližnji prihodnosti kupila to dobroto, jo bom poslikala. Glede cen v ljubljanskih slaščičarnah: katastrofa, nasplošno so stvari zelo drage, v Zvezdi pa še posebej. Aja pa tista druga Zvezda se ne nahaja v City parku ampak v tisti hali kjer je Mega factory outlet v BTC-ju. Stara Zvezda pa je na Kongresnem trgu v centru. Marjetica

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2007 15:02

Evo, moja sodelavka je včeraj doživela razodetje ob tej Zvezdini rezini. Loni Makaroni

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

5. sep 2007 17:39

Koliko pa sedaj stane? Že dolgo si je nisem privoščila.

lonček_kuhaj  

član od: 17.9.2007

sporočila: 3

17. sep 2007 16:08

Jaz tudi obožujem švicarske rezine iz Zvezde. Včeraj sem jih naredila doma in so bile zelo podobnega če že ne kar enakega okusa kot iz Zvezde. Torej, za vanilijevo kremo sem uporabila naslednje sestavine: 3 sladke smetane 1/2 L mleka 3 žlice sladkorja v prahu z vanilijo 3 Galetta instant puding vanilija malce ruma To vse skupaj zmešaš z mešalnikom po navodilu z vrečke in dodaš narezane sveže jagode. Zgornja plast listnatega testa je pomojem v originalu prelita s karamelom, meni se ga ni dalo delat pa tud osebno mi nič kaj ne paše tja gor. Morda pa naslednjič še to poskusim naredit, pa bomo videli odziv publike:) Lp lonček_kuhaj

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. dec 2009 20:45

Že kakšna nova ideja? Jaz sem jih naredila kar s kremo za tiramisu in je izpadlo veliko bolj podobno kot pa s kremo od kremšnit. samo še zdaj ne vem kako narediti karamelno kremo za zgoraj. (da se ne bi strdila?) Suzi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. dec 2009 15:51

Suzana, to, kako se naredi karamelna zadeva, ki se ne strdi, piše obilno in izdatno v receptu za Karamelno torto. Ki v bazi na tem portalu. Pa še fotke so zraven. Vendelina jr.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

7. dec 2009 21:14

Hvala, takoj grem pogledat. Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti