Mnenja o receptih

neznan uporabnik

16. nov 2001 9:31

Jernej, da vam sporočim. Vse skupaj mi spet deluje. Danes sem se namreč prijavila pod "razširjen profil" in sedaj se recepti spet prikažejo kot prej. Očitno je bil razlog v tem?? Lep pozdrav.

neznan uporabnik

16. nov 2001 9:49

??? Hm, jaz vidim, da na NS res ne delujejo recepti (4.75, ne 4.77), vsaj če nisem prijavljen ne... Bom puskusil se prijaviti in odkriti napako. Ne bi rad na takšen način ljudi silil k včlanjevanju. Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

16. nov 2001 11:18

Dober dan! Najprej iskrene cestitke k posodobljeni KulSlo! Imela bi se en predlog-saj ne vem, ce je to izvedljivo, ampak bilo bi super, ce bi lahko svoje poslane recpte popravljali tako, da bi podatke spremenili direktno v receptu in ne tega napisali pod rubriko "mnenje". Pri mojem receptu za graham kruh bi namrec rada 1 zlico kisle smetane spremenila v 2 zlici, pa tega ne morem, razen ce to dopisem pod mnenja-ampak tega mnenja lahko kdo ne prebere...saj v tem primeru res ni vazno, ali je 1 ali 2 zlici kisle smetane-ampak vcasih opazis, da je pri tipkanju nastala napaka, ali pa kasneje izboljsas recept, pa bi rad to popravil... Pa se en predlog imam: ko kliknes na rubriko vsi recepti, se ti ne odpre vec direktna moznost "iskanja" kot prej, ampak moras iti eno stran nazaj, kjer je mozno vpisati kriterije iskanja...je mozno to spremeniti? Nic hudega, ce ni...naredili ste ze ogromno! Pa se dva problemcka imam: -ko napisem kako temo v forumu in oznacim, da zelim biti obvescena, ko kdo odgovori na mojo temo, tega obvestila v resnici ne dobim. Delam jaz kaj narobe, ali pa to v resnici ni mozno? -ne znam vkjuciti tiste figurice (smeske ipd.) v rubriki "mnenja". mi lahko daste kak nasvet? Hvala lepa za vse in lep dan vam zelim Marta Spremenil(a) - marta dne 16 nov 2001 11:20:55

neznan uporabnik

16. nov 2001 11:44

Marta, na eno vprašanje lahko odgovorim, ker vem, kako deluje: smeškoti pri mnenjih. Ko ga izbereš, se le-ta ne pojavi v tekstu, ampak se bo v vašem "mnenju" pojavil na začetku teksta. Hotela sva z Jernejem, da to ne bi bili forumovski smeškoti, nametani kjerkoli, ampak osnovni smeškoti, vedno na istih mestih, ki bi na hitro "označili" vaše mnenje. Ali je bolj + ali bolj -. lp

neznan uporabnik

16. nov 2001 12:33

Bojan, najlepsa vam hvala! Sem preizkusila in vidim, da tudi pri meni deluje. Se naprej obilo uspeha! Marta

neznan uporabnik

16. nov 2001 12:41

Pozdravljeni Zanima me, ali pod mnenje o receptu lahko zapisem tudi vprasanje. Helena

neznan uporabnik

16. nov 2001 18:41

Spoštovana Marta Popravljanje receptov še ni narejeno, tehnično pa je za nove recepte (tiste, ki ste jih poslali pod "prijavo") možno narediti. Gre za drug problem: Recepte Marinka malo pregleda in tudi kontaktira avtorja, če ji je kaj "sumljivo", denimo da manjka kakšna sestavina. Dovoliti popravljanje receptov torej pomeni, da boste direktno popravili, kar bo šlo neposredno v bazo. Nekateri pišejo vse z velikimi črkami (ne mislim vas osebno), nekateri ne uporabljajo šumnikov ali pa se ti ne prikažejo. Zato recepte "popravljamo", da imajo pravi izgled. Dovoliti popravljanje pomeni, da bodo v receptu samem zopet izginjali šumniki itd. Razmislimo skupaj, tehnično je to rešljivo, je smiselno? Vsi recepti pomeni to, kar piše: "Vsi recepti". Če ne želite vseh, potem lahko levo na solnicah izberete solnico "recepti" in v enem koraku boste prišli do iskalca, torej tako kot prej. Na portalu pod zadnjih pet receptov je le hitri link, da ljudje lahko pregledajo tiste, ki so zamudili (če jih je več kot pet). Pravilen naslov za rubriko recepti pa je še vedno solnica z recepti. Če pri fodumu označite, da želite biti obveščeni in niste, gotovo ne delate nič narobe, ampak gre za hrošča. Ker imam zdaj na "grbi" mnogo bolj pommebne stvari, mi ne zamerite, če se tega ne bom lotil takoj. Hud problem je sedaj, ker obiskovalci na netscapu 4 ne vidijo več receptov in ima prioriteto pri odkrivanju napake. Kar zadeva smeškote, je pojasnil že Bojan. Tukaj na mnenjih niso smeškoti mišljeni tako, da jih vstavljate v besedilo, ampak kot generalni smeško, ki označuje vaše razpoložene. Namen je, da se hitro vidi, ali prevladujejo pozitivna ali negativna mnenja na določen recept. Po domače: al" je ljudekom všeč al" ne. Helena: Pod recept lahko zapišete karkoli, kar se nanaša na recept. Bojan sicer pravi, da bi se objavljala samo mnenja, jaz pa menim, da spada sem tudi pomanjkljivosti iz recepta, vprašanja oz. prošnje avtorju za dodatna pojasnila ipd. Držimo se pravila, da se pišejo komentarji O TEM RECEPTU. Vse, kar zadeva ta recept. Ok? Lep pozdrav, gre na lov za hrošči! Jernej Pečjak Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

18. nov 2001 23:47

Spoštovani Bi bil lahko kdo od vas tako dober in preizkusil, če recepti sedaj delujejo (gre za uporabnike Netscape 4.x, ki niso mogli odpreti receptov). Hvala Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

19. nov 2001 8:32

Dragi Jernej, najlepša vam hvala za odgovore! Lep teden vam želim Marta Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti