Kombuša - pomoč

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 26. apr 2006 10:32 | ogledi: 2.373 | odgovori: 6

jaz sem danes dobila kombušo in sem jo kar takoj oprala ker je imela zelo duh po kisu (potovala je po pošti) no in potem se vsedem za računalnik in preberem da kombuše nesmem oprati in da moram za prvo pripravo napitka dodat tudi 10% kombušinega soka

zdaj me pa zanima a sem ga zelo usrala al bo vseeeno ratalo?

full upam da bo to ratal!?! a mi zna kdo povedat kj o tem

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

26. apr 2006 12:47

Pokukaj še semle: http://www.kombu.de/slovenia.htm Jaz sem tudi danes dobila kombušo in sem šla kupit zeleni čaj. Po moje s tvojo ne bo nič narobe, ne se sekirat Pozdravček! Vrana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. apr 2006 13:19

Če bi bila živa bitja tako zelo občutljiva, da bi jih pobralo ob tako majhnih problemih, napakah, bi na Zemlji življenja že zdavnaj ne bilo več. Po moje ne more biti nič narobe, morda bo prvič trajalo vse skupaj samo malo dalj časa, ker se bodo bakterije in ostali organizmi pač bolj počasi razmnoževali. Ali - bolje rečeno, če si jih na začetku s spiranjem preveč odplaknila, je začetno število manjše in bodo potrebovali malo več časa, da se bodo toliko razmnožili, da bo učinek (beri: pijača) primeren. Pa na zdravje ti želim! rimljanka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

9. maj 2006 12:13

Joj, ker kombuše ne smemo premikati, sem pozabila nanjo... Namesto osem, sem jo namakala 14 dni Je bila zelo daleč od oči...Je ta napitek še dober, ali sem sčvajžila kakšen strup? Na vrhu se je naredila nova gobica, tako da, če kdo želi, mu jo nekaj odstopim. Pozdravček! Vrana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. maj 2006 12:16

Vrana, jaz se priporočam za malo te gobice, za mojega očeta, zdaj se je popolnoma navdušil nad zelenim čajem in ga pije namesto kave, kar seveda zelo podpiram:) in sem mu v ta namen kupila knjigo Čaj, čas za zdaj, kjer je eno poglavje tudi o kombuči in po moje, ko bi prišel do njega, bi si žele probat - on je tak ko jaz (je po meni, rečemo pri nas;), da hoče vse sprobat:) Veri

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

7. mar 2009 19:28

A sem prav razumela:skuhaš čaj ,daš noter kambušo, jo pustiš na miru 8-12 dni, nato precediš in imaš to za pit,nato zopet skuhaš nov čaj in daš noter sprano kambušo in zopet pustiš na miru 8-12 dni???????

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti