Molji v kuhinji

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

11. sep 2009 12:39

Jaz sem lansko leto našla zalego v suhih figah. Večkrat na dan sem posesala črvičke, ki so se pojavili na stropu, vseeno so se čez nekaj časa (tri tedne) pojavili še molji. Takrat sem  postavila na omare tiste lepljive trikotne listke, ki jih lovijo. Trkam na les, ker zdaj je mir pred njimi. Vseeno pa redno pregledujem predvsem  "cukrpek" zaloge raznoraznih oreščkov in suhega sadja.

barbara9

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. sep 2009 12:51

Proti moljem pomaga tudi lovor. Zato so običajno tudi suhe fihe pakirane z njim.

nola

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

11. sep 2009 13:25

suh al svež? zima13

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

11. sep 2009 14:09

Tudi to pot sem že ubrala in oprala vse plišaste igrače. Vrgla iz omare vse stare puloverje, ki jih že dolgo ne nosim več. Vse preprala, celo omaro prebrisala in odišavila z sivko, da je že skoraj glava bolela, ko si vstopil v sobo....in po nekaj tednih dobila novo luknjico na najlepši majici . Sedaj bom pa res poskusila še omare prebrisati s sivkinim oljem. girica

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

11. sep 2009 15:00

Girica preglej omaro na vseh spojih in pa iza omare,ker morajo tele žverce met res dobro skrito bazo,da jih ne istrebiš.Kaj pa pod posteljo ali tepih,če ga maš,pa za slikami ali pa kak dekorativni povšterček.Mam očutek,da molji hodijo v tvojo omaro kot v samopostrežno restavracijo.Moja sestra si je z morja prinesla artičokin cvet,ko je čez čas opazila v njemu molje ga je vrgla vstran seveda vse počistila ,vendar ni nič pomagalo.Nazadnje smo jih našle v razpoki parketa in tile nagnusni črvički so si lepo zvrtali luknjice v parket.Vse je temeljito posesala z globincom in namazala z oljem in vojna z molji je bila končana. sensia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. sep 2009 15:24

Zima13, jaz dam svežega, potem se pa seveda posuši.

nola

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

11. sep 2009 16:15

Sprašujem se, ali sivka res pomaga? V kuhinji imam dva šopka (no, en je kar konkretno velik), pa so molji, ko je bila sezona na višku, mirno frčali okoli... Je pa zelo zanimivo, da jih razen v enih posušenih čilijih, nisem našla nikjer. strelka

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

11. sep 2009 17:24

Jaz sem molje našla v že nekaj časa odprti škatli čaja (filter vrečke). Kaj jim vse ne tekne . . . 

Me je kar pobralo. Potem sem kuhinjo generalno počistila (zastrupila, razkužila) in vrgla stran še čisto dobre čajčke. Sicer imam vsa živila zaradi slabih izkušenj (moka, ješprenj, drobtine, riž, zdrob, ajdo, orehe, suhe slive....) shranjena v steklenih kozarcih ali večje stvari pa tudi v plastičnih posodicah. 

Ne morem si kaj drugega, kot da verjamem, da so molji prišli skozi okno. 

 

 

mamka

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

12. sep 2009 13:25

sensia, verjetno bom morala res sobe obrniti na glavo , da se rešim te nadloge. Prav zaradi tega nimam tepihov, okrasnih šopkov ipd po sobah...pa so očitno zelo prisotne. Vsaj sodeč po samopostrežni, ki si jo privoščijo na mojih majicah girica

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

14. sep 2009 7:18

nola a misliš da bi bil tud suh uredu, svežega namreč nimam... zima13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti