Molji v kuhinji

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. sep 2009 20:37

Hja, meni so v okras nad pečjo viseli storži rdeče koruze in seveda postali razkošno domovanje nepovabljenih sitnežev. Je vse romalo v smeti......zdaj sem brez okrasa.....

lp

cervus

tejčika  

član od: 2.10.2008

sporočila: 251

10. sep 2009 20:58

A mogoče kdo ve,kaj so pa mali rdeči črvički? Vsake tolko opazim,da lezejo po stropu,pa keri pade na mizo . Prav jezi me,ker ne vem od kje se delajo?! Proti kuhinjskim moljem pa imam past nastavljeno,ker so tudi prihajali od zunaj.In čeprav več v tisti zidni omari nimam živil,je listek vedno poln moljev.

tejčika

branka171

sporočila: 218

10. sep 2009 22:49

tejčika spomnim se, da je mami imela take male črvičke po stropu in smo jih našli v mandljih. branka171

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. sep 2009 5:00

Tudi pri moji tašči so po stropu lezli beli črvički. Potem smo vse pregledali in jih našli v orehih, ki so bili nekje v shrambi odzadaj in je tašča na njih pozabila. Jaz orehe vedno dam v vrečke in zamrzovalnik, pol pa po potrebi vzamem ven in jih porabim.

Kyara

neznan uporabnik

11. sep 2009 7:53

Mi gre zmeraj na živce, kadar mi kdo pove naslednji stavek: Najpopularnejša žival na svetu je molj. Kadar koli ga vidimo, ploskamo!! japaja

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

11. sep 2009 8:56

Se pridružujem vprašanju anitram1, kje se da dobiti sivkino olje? Problema z molji nimam v kuhinji, ampak v spalnici in otroških sobah. Osebno bi z oljem rada preizkusila namazati omare z oblačili. Enostavno jih ne morem iztrebiti, čeprav imam v omarah nastavljene vrečke z sivko nabrano na vrtu, ki jih večkrat premečkam, da osvežim vonj. In kljub temu, ni tedna, da mi ne pustijo njihovo "sled" na kakšnem kosu oblačila girica

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

11. sep 2009 10:47

Anitram1 in girica jaz sem si sivkino olje kupila na morju kr pol litra in ga gre tako malo,da ga imam že tretje leto in ni čisto nič izgubil na kvaliteti.Drugače sem ga videla tudi v prodajalnah z eteričnimi olji,zeliščnih lekarnah,pa kje na trgu tam ko prodajajo razno razna zelišča in kremice ga znajo imet,mogoče v kaki prodajalni z darilci,ki prodajajo razno razna dišeča mila in olja za kopeli,samo mora bit čisto.Moja mami ga je kupila lani na celjskem sejmu pri neki zeliščarki.Res ga date na krpico ali na košček vate samo 2 - 3 kapljice in stem očistite kar lep kos umazanije,ali namažete celo omarico od znotraj.Pa pomivalno korito se zelo lepo sveti po sivki,samo morate čisto suhega prebrisat,pa čez še s suho krpo malo spolirate in se vidite v njemu. lp sensia

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

11. sep 2009 11:06

sensia, hvala. S tvojimi predlogi si me spomnila, kje bi jo lahko pri nas dobila. Lep dan s soncem obsijan! girica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. sep 2009 12:05

Girica, če poznaš koga, ki letuje na Hvaru,je to najboljši naslov za nakup tega olja. Vendar je vredno povprašati med domačini, kje ga kupiti, ker so cene na stojnicah za turiste astronomske, olje pa bolj slabe kvalitete. Sama sem lansko leto kupila 1/2l in imam še skoraj celo steklenico, pa ga kar veliko uporabljam. Ker je res vrhunske kvalitete, sta kapljica ali dve zadosti. fresh

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. sep 2009 12:35

Za nakup sivkinega olja:

http://www.bbnatura.si/si/disave/6

http://www.hestia.si/sl/izdelki/28/sivka_lavanda.h

@Girica - poglej, če so se morda naselili molji v kateri od plišastih igrač! Tudi to sem že videla, pri prijateljici je bil na vrhu omare medvedek iz njenega otroštva (polnjen z volno), od koder so mrcine letale na svoje pohode (in proizvajale črvičke). No, ko je bil odstranjen medo, so tudi molji izginili.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti