Molji v kuhinji

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

25. apr 2006 15:37

Biotoll fermonsko vabo od Unichema se kupi v Merkurju. lp, polona

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. apr 2006 17:07

Tudi v DM imajo te feromonske vabe. LP cervus

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. apr 2006 23:32

Tudi moj je kupil v DM. Aki

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

26. apr 2006 0:01

Meni je pri kuhinjskih moljih pomagalo to, da sem najprej vse počistila in zmetala stran vse škatlice in zavojčke kjer so se molji nahajali (zanimivo jih je bil največ v čajih, pa vse mokce, piškote ki so bili odprti, itd.). Potem sem pa na manjše krpice nakapala naravno olje iz sivke - lavande, jih nalepila na hrbtno stran kuhinjskih vratc in na okno ter za nekaj tednov pozabila nanjea. Molji so izginili, kuhinja pa je lepo dišala po sivki. Aja še to: olje iz sivke je domače, vendar se ga po moje da dobiti tudi v lekarni ali pa kakšni prodajalni z zdravo prehrano. muffin

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

26. apr 2006 7:41

Najrej je potrebno vse, kar je v vrečkah, zmetati stran, vse prepucati in potem še nekaj časa živil ne shranjevati v omarah tako kot prej - v vrečkah. Sama sem vedno tako naredila, potem pa živila (moka, riž, makaroni, ješprenj, ipd.) shranila v plastične posode, gres, polento pa imam v hladilniku in potem sem imela mir. Paziti pa je tudi potrebno, da določenih živil nimamo predolgo shranjenih v omarah, da nimamo prestarih zalog. Se pa spomnim enkrat, živela sem še doma pri starših, v kuhinji so se pojavili molji, z mami sva vse zmetali proč, pospravili, še nekaj časa nisva v omarah puščali živil, ampak molji so se še vedno pojavljali - od kje? Hehe, enkrat opazim, da priletijo notri skozi okno (saj veste, poleti so okna več ali manj odprta) in to iz sosednje hiše. Tako da sva potem še nekaj časa kupovali takšna živila za sproti, ampak k sreči se je potem stanje kmalu izboljšalo. Lep pozdrav! anka

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

26. apr 2006 16:10

Sredstvo se imenuje Sterilium ali pa skinmansoft,kupi se v lekarni.Za ceno pa žal ne vem,ker sem si sredstvo prinesla iz službe.Obstaja tudi tekočina za razkuževanje različnih delovnih površin vendar je sredstvo za roke boljše,pa še maščoba gre super vstran. Lp Balu balu

BettyLu  

član od: 29.5.2006

sporočila: 24

1. jun 2006 14:46

S temi molji je res groza in strah. Že v trgovini je treba dobro pogledati, če je kaj notri...in ni bilo malokrat, da sem že tam opazila da je notri vse živo in prepredeno od moljev.. Doma imamo pa v posodah z živili, ki jih radi napadejo molj lovorjeve liste...in verjetno jih ta vonj tudi ne odgovarja.. BettyLu

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

1. jun 2006 14:49

Takoj danes popoldne bom povsod dala lovorove liste. Previdnost ni nikoli odveč. Sem bila pa zadnjič zaprepadena, ko sem odprla plastični paketek s šparovo krebuljico in sem našla moljeve zapredke. Pograbila sem vse skupaj in takoj letela do kante. Lp Dolores

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

1. jun 2006 16:23

Tudi jaz imam živila shranjena po škatlah od Benka.Čeprav smo velika družina,kupujemo pšenični zdrob,ješprenj,kakav,projo,čaje,samo za sproti.Če že nakupite večje količine,morate vsak odprti zavitek obvezno dati v škatlo z pokrovom.Vsako potreseno moko je treba sprot očistit,jaz imam v kuhinji mir pred molji. kuharca37

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. jun 2006 17:53

No ko smo mi molje imeli, smo najprej vso nesnažno hrano zmetali proč, temeljito očistili vse v kuhinji in shrambi , razkužili z kisom, en dan zračili in potem vso novo hrano shranili v TW posodo. Sedaj imamo 1x letno čistilno akcijo in po nekje 10 letih ni nobenega molja več. Lahko pa tudi kupiš kak zdrob, kašo ali kaj podobnega in ima to že molje noter. Potem to vržeš v smeti, posodo temeljito opereš in daš novo hrano noter. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti