Čokoladne rolce

mala miska  

član od: 6.7.2009

sporočila: 39

23. nov 2009 8:21

za te rolce moraš biti pravi mojster. največja umetnost jih je namreč zviti takoj vroče, ker drugače takoj popokajo. če pa zvijaš vroče, pa si opečeš roke. Z rokavicami bi šlo po moje težko, ker se vroče prijemajo.. Poleg tega zaviti cel pekač dokler so vroče... Težko :) Jaz sem parkrat poskušala. Naredila testo za 30 rolc in uspelo jih je pribilžno 10, tako da sem obupala :) S tem naj se matrajo slaščičarski mojstri. mala miska

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

23. nov 2009 16:41

Kaj pa,če bi jih probala še vroče dajat v kozarec tako kot janeževe upognjence.Kozarec bi moral bit manjši,da bi se rob stikal.Enkrat sem delala slane janeževe upognjence in jih polnila s šunkino kremo.Še vroče sem dajala v kozarce veličine rolic in je super ispadlo.Probajte mogoče vam rata. sensia

syd  

član od: 9.8.2006

sporočila: 33

23. nov 2009 16:56

Hmm...zanimivo. Izvedela pa sem, da se baje naj ne bi nič miksalo in delalo snega. Ampak samo s kuhalnico zmešaš sladkor in orehe med beljake. Bom sigurno še poslusila, samo količina sladkorja me še vedo moti :S Me je pa strah, če ga razpolovim, da ne bo držal rolic skupaj. syd

mala miska  

član od: 6.7.2009

sporočila: 39

23. nov 2009 20:11

tole s kozarci po moje ne bo šlo. vsaj tisti recept, ki sem ga imela jaz, je bil tak, da se je telo prijelo na peki papir in če si testo razrezal za 9 kosov, si moral hkrati zaviti 3 kose, pa potem naslednje 3, pa še 3, drugače je bilo že pretrdo. da bi vsak košček posebi jemal iz peki papirja pa v kozarec... po moje bi ratala sam prva 2 al pa 3 :) No probate pa lahko, mogoče mate kak drug recept in bo šlo mala miska

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

14. mar 2012 13:34

se strinjam  S SYD..testo za rolce se ne miksa,,ampak samo zmeša da je gladko,,najboljse je,da masa počiva en dan v hladilniku,drug dan dodam čajno žličko mehke moke,,,namažemo na gumijasto podlogo za pečenje,še vroće režemo in zvijamo na lesene tulce ali modelčke za šamrole,,če se testo ohladi in strdi,ga preprosto damo za nekaj casa nazaj v pećico in se spet zmehča,,,je pa res vroče.. lp



sweety

Sporočilo je spremenil(a) sweety dne 14. 2012 13:41

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

14. mar 2012 13:36

aja,,jaz delam z belim sladkorjem,,slikca je med v mojem albumu,,pod čokoladne rolce

sweety

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

14. mar 2012 14:55

Tele po Sydinem receptu so prave! Samo zmešaš skupaj beljake, sladkor in orehe, tanko namažeš na papir in spečeš, razrežeš in zviješ (jaz sem zvijala kar okrog tulcev za šaumrolce). Za zvijanje je pa finta: Zmeriš peki papir (mora it okrog modelčka oz 1 cm večji), narišeš kvadrat (na pladenj pridejo dve ali tri take vrste). Namažeš testo v okviru načrta in spečeš. Ko je pečeno, hitro narežeš na dolžino modela, daš modelčke za rolce v sredino in zviješ s papirjem vred. Pol pa samo papirčke odstraniš. Ne znam povedat, upam, da je kdo razumel. 

lesnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti