Čokoladne rolce

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. apr 2006 17:48

Najbrž bo potrebna spet špijonaža... Na koncu je še vedno možnost, da obiščemo knežje mesto!! frina

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

11. maj 2006 13:56

KAJ JE TO PO SLOVENSKO ? Potrebno je (za 18 rolnica): - 120 gr sirovog marcipana - 100 gr secera u prahu - 30 gr brasna - 4 belanceta - KAJ JE TU (BELJAK ?)?? - 1/2 kasicice cimeta - naribana kora od 1/2 limuna - 4 kasike slatke pavlake - KAJ JE TO ? - 100 gr cokoladne glazure - 250 gr slatke pavlake - KAJ JE TO ? Za lim: - maslac - brasno Pomesajte belance, secer, brasno, marcipan, cimet i limunovu koru, tako da dobijete glatku masu. Ostavite je preko noci u frizideru. Zagrejte rernu na 190 stepeni. Dva lima za pecenje debelo namazite maslacem i pospite brasnom. U testo dodajte pavlaku, pa ga ravnomerno rasporedite na oba lima i pecite 3 - 4 minuta na srednjoj precki, da postane svetlosmedje. Ispeceno testo isecite na kvadrate 11 X 11 cm. Vratite testo u rernu da kvadrati postanu prhki i smedji. Jos vruce izvadite odmah iz lima i zavijte oko debele drske varjace. Ivice stisnite, skinite svitak sa drske i pustite ga da se ohladi. Premazite rolnice otopljenom glazurom, pa ih sa oba kraja ispunite ulupanom slatkom pavlakom. Sporočilo je spremenil(a) stella dne 11. maj 2006 13:57:47

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. maj 2006 13:59

120 g surovega marcipana100 g sladkorja v prahu30 gr moke4 beljakipol žličke cimetanaribana lupinica pol limone4 žlice sladke smetane100 gr. čok. glazure250 g sladke smetanemaslomoka jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 21.nov 2009 14:27

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

11. maj 2006 14:07

Hvala !

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

11. maj 2006 16:17

Sem poizkusla pa so se mi razletele - testo je spokalo, ko sem ga hotela zviti. Če bo kateri ratalo naj lepo prosim napiše kako in kaj točno o dolžini pečenja in zvijanju. Me je minalo za nekaj časa. vanjatajnsek

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

12. maj 2006 12:03

Živjo! Ta recept je prepisan iz Velike knjige o peki : cankarjeva založba. Mogoče bi lahko pogledala tam ta recept in ugotovila kaj delaš narobe? ker je tekst dolg in se mi ga ne da pretipkat, lahko napišem samo nekaj ključnih napotkov, ki pa sicer so napisani tudi zgoraj. -marcipan zmešamo z presejan sladkorni prah, presejano moko, beljake, cimet in lim. lupino NAJ POČIVA ČEZ NOČ V HLADILNIKU - pred pečenjem zamešamo v testo smetano - testo enakomerno, na tanko razporedimo po dveh pekačih in pečemo 3-4min na 190°C - nato obe plošči razrežemo na 11x11 cm velike kvadrate in pečemo naprej da postanejo hrustljavo rjavi - nato še vroče ovijemo okoli debelejše kuhalnice, na eni strani dimnik stisnemo in potisnemo s kuhalnice in pustimo da se ohladi - ohlajene oblijemo s čokolado in napolnimo s sladko smetano. Mogoče bo kaj bolj v pomoč? Kaj pomeni hrustljavo rjavi pa ne vem. Ne piše kako dolgo naj jih še potem, ko jih narežemo pečemo, ampak samo tako kot sem prepisala. LP:

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. maj 2006 10:03

To je čisto isti recept, kot sem ga našla na eni "neslovenski" strani - sem napisala povezavo 25.apr. - danes oz. jutri jih bom poizkusla še enkrat narest. Če ratajo javim!! Morda sem pa prejšnjič kaj pomešala. Mal sem skeptična kako hrustljavo testo navit okoli kuhalnice. Lep dan, vanja vanjatajnsek Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 15. maj 2006 10:03:59

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. maj 2006 9:48

Evo - poizkus je v drugo malo bolje uspel - vendar pa je okus drugačen, kot bi naj bil. Tisto ovijanje je prava muka!! Mislim, da jih bomo v naprej raje kupovali. lp, vanja vanjatajnsek

syd  

član od: 9.8.2006

sporočila: 33

21. nov 2009 13:25

Sem mislila, da bom našla tukaj kakšno rešitev...tudi jaz bi jih rada naredila :( Je kdo v treh letih že našel kakšno rešitev? syd EDIT: na drugi speltni strani našle recept...si predstavljam, da je to to :) Citiram: 40 dag rjavega sladkorja 20 dag orehov (zmletih) 3 beljaki To zmes pečeš velikem (nizkem -tako kot rolado) pekaču... 200 stopinj 5 minut. Ko je pečeno zrežeš na enake dele pravokotne ( velikosti rolc), te pravokotnike pa potem še vroče zaviješ na kakšen tulček npr. zelo primeren je tulec od folij ( tisti kartonasti), tako da se naredi rolca.... Te rolce pomočiš potem v stopljeno čokolado in napolniš s smetano...!!! Sporočilo je spremenil(a) syd dne 21.nov 2009 13:32

syd  

član od: 9.8.2006

sporočila: 33

22. nov 2009 14:30

Vidim, da se sama s sabo pogovarjam LOL No, danes sem jih naredila. So približno takšne kot tam. Res je, da sem uporabila mandlje namesto orehov...ampak sladko je pa to tako, da...bljek. No, tisti, ki so sladkosnedi jim je pomoje ok oz. sladko. Meni je pa tu mač šugr :D Delale so se težko. Navijala sem jih na tulec od folije, pa še tam gor sem jih potem skupaj lepila oz. moraš kr močno skupaj stisnit, da se sprime...potem pa še dol dobit. Je bil tole kr projekt :D Amak na koncu so uspele. Bile so sicer bolj debele, kot prave in ”domačega” izgleda :D BI jih še naredila z manj sladkorja, ampak me je strah, da se potem ne bojo sprijele skupaj. Imam občutek, da jih skupaj drži karameliziran sladkor. Kakšne ideje? syd

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti