Praženje čebule

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. feb 2009 15:04

Hvala, rimljanka! Ljudje so zavzeto kimali, meni se je zdelo pa vse skupaj malo trapasto... Drži pa, da na tem področju nisem strokovnjak, zato se nisem hotela vtikati v predavanje. Pri soli sem sicer prosila za dodatno pojasnilo, ki pa se je glasilo, da se segreti soli spremeni kemijska sestava, hladni pa ne - če jo prej raztopiš, haloooo?

Bomo poskusili kar s tvojim načinom praženja, kadar se nam bo zahotelo zdrave priprave čebule...

tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. feb 2009 19:43

golubić je napisal/a:
Včeraj sem marinirala svinjske trakce tako da sem dala strt česen,zrezano čebulo ,zenf ,poper,sol,nekaj olja,vse premešala in pustila v hladilniku 1 uro.Ko sem kasneje pražila meso se mi zdi da je bilo bolj trdo kot če ga ne bi dala v marinado.Vino nimam rada,sploh ga ne uporabljam v kuhinji,zdej pa -če je meso bilo trdo ker nisem dala vino mi povejte kaj lahko dam za zameno?In ali kaj druzga delam narobe? golubić

 

Namesto vina lahko daš limonin sok,malo kisa, riževega kisa, sok limete.

 

Meni je pa vino super dodatek recimo za rižote, pa h gobovi omaki in tudi za druge omake, sploh paradižnikovi, ali ko jih delam z zelišči.  Saj ga vliješ na začetku, alkohol izpari, aroma pa ostane.

 

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

16. feb 2009 8:39

O soljenju, mariniranju in podbni predpripravi mesa je več teorij. Vsak strokovnjak in kvazi strokovnjak prodaja svojo za najbolj zveličavno osebno pa menim, da je najbolje z lastnimi izkušnjami osvojiti tisto, ki je najbljižja tvojemu okusu. Sem pri enem postu prebral da meso posolimo,........in damo v marinado. Sam se držim teorije, da se meso nikoli ne soli , niti se ne soli marinada (po domače "paca") .Kajti če, potem sol dodobra izluži sokove iz mesa ,ki postane posledično izsušeno, neokusno,.... O spremembi strukturnih komponent v soli (Na, Cl, ......) ne razmišljam kaj dosti, tudi ne o izgubi energije soli ,solim pa tudi vedno tako, da je jed bolj okusna. Če je to prej je pač prej. Nikoli še nisem raztopil soli in potem s to tekočino solil, to mi je pa res čisto mimo. Ampak ok, saj si morajo tudi strokovnjaki kaj novega izmisliti, da lahko potem uspešno prodajajo svoje modrosti. Držim pa se pravila, da je potrebno vsako stvar premisliti s kakšnim zrnom soli več. LP hedonist

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

16. feb 2009 9:50

Hvala mamamia,poskusila bom z limoninim sokom ali kisom. golubić

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. feb 2009 11:05

hedonist je napisal/a:
O soljenju, mariniranju in podbni predpripravi mesa je več teorij. Vsak strokovnjak in kvazi strokovnjak prodaja svojo za najbolj zveličavno osebno pa menim, da je najbolje z lastnimi izkušnjami osvojiti tisto, ki je najbljižja tvojemu okusu. Sem pri enem postu prebral da meso posolimo,........in damo v marinado. Sam se držim teorije, da se meso nikoli ne soli , niti se ne soli marinada (po domače "paca") .Kajti če, potem sol dodobra izluži sokove iz mesa ,ki postane posledično izsušeno, neokusno,....LPhedonist

 

To sem hotela sama napisat, pa si me prehitel. Torej se samo podpišem.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti