Prekmurje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

28. mar 2011 17:37

janko1 je napisal/a:
Ker ima doma že kakšnih 18 orhidej janko1
Juhu, še en norc na orhideje . Meni že nekako uspeva brez nakupa mimo njih iti...to je že obsedenost , trenutno jih cveti 9 Ognjič

neznan uporabnik

28. mar 2011 17:59

Jaz sem pa enkrat v Petrovcih, na eni kmetiji jedel tak dobre klobase. Kašnice. Al prosenice so jim rekli. O to je bilo tako meni dobro. Ampak res noro dobr. Zgledajo tak rumeno-oranžne barve. Bolj rumeno. V črevu pa je fila prosa,neke kaše pa čist malo mesa za okus pač. Je pa super dobro.

 

Multivitamin

multivitamin

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

28. mar 2011 18:05

multi, sem videla, da si nekaj napisal in prišla gledat, če si me nakuril, da se hvalim z dračjem (= z orhidejami, ki so bile včasih res zasoljene, danes pa se jih že kar poceni dobi) . O klobasah, ki jih omenjaš, pa še nisem slišala. Bo morda kakšen iz onih krajev kaj napisal o tem. Ognjič

neznan uporabnik

28. mar 2011 18:20

Ah nisi menda onega resno vzela. Zaj sem totalka slabe volje, ko poslušam poročila kako je en vrgel hčerko iz 9 štuka v Lj kot krpo pa pol še sebe. Pa zaprt je bil, socialni centri obveščeni, zakaj so ga sploh izpustili iz zapora itd. Ma groza. Pa kao neki policist. Hehehe.

 

 

Multivitamin

multivitamin

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

28. mar 2011 18:36

Potepanje po Prekmurju je tudi meni izredno pri srcu. Rada se sprehajam po ravnicah, ker poti obrnjene navzgor ne maram . Moravci so čudoviti, Joj, kako bi šla - pa nimam trenutno te možnosti. Vedno najdeš kaj novega, vedno najdeš kaj, ki se ti za vedno vtisne v spomin. Opisano potepanje Janka se podoživljala, kot bi bila sama tam. Se beremo! Veronika

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

28. mar 2011 20:37

VEROVNIKA je napisal/a:
Potepanje po Prekmurju je tudi meni izredno pri srcu. Rada se sprehajam po ravnicah, ker poti obrnjene navzgor ne maram .
Jaz sem bila v Prekmurju sicer bolj na Goričkem in ni bilo nobene ravnice, vse samo gor in dol. Še sreča, da nismo kolesarili. pa še ena orhideja iz Dobrovnika:

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

29. mar 2011 18:38

multivitamin je napisal/a:

Jaz sem pa enkrat v Petrovcih, na eni kmetiji jedel tak dobre klobase. Kašnice. Al prosenice so jim rekli. O to je bilo tako meni dobro. Ampak res noro dobr. Zgledajo tak rumeno-oranžne barve. Bolj rumeno. V črevu pa je fila prosa,neke kaše pa čist malo mesa za okus pač. Je pa super dobro.

 

Multivitamin

multivitamin
Verjetno si jedel krvavice (bele)!? Bele so iz prosene kaše in jetrc ter mesa. Tanaya

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

29. mar 2011 20:22

Sama sem bila na izletu po prekmurju in moram povedati, da so kraji lepi, ljudje pa zelo prijazni in uslužni. Sem bila že v veliko slovenskih pokrajinah, saj ne da bi bilo drugje slabo, samo iz prekmurja sem prišla vsa navdušena, kar še danes ne morem prehvaliti teh dobrodušnih ljudi pripravljenih pomagati človeku v skoraj vsaki situaciji. franciska

neznan uporabnik

30. mar 2011 2:21

Franciska, se popolnoma pridružujem tvojem mnenju. Tudi jaz na tako fajn ljudi kot so Prekmurci, sem redko naletel. Pokrajina je pa super lepa.

 

Multivitamin

multivitamin

natalie23  

član od: 14.4.2011

sporočila: 5

14. apr 2011 22:44

Lep pozdrav tudi iz moje strani, v kratkem se odpravljam z mojim dragim na kratek dopust v Terme 3000 in me zanima: - če morda kdo ve kakšne so tiste hiške, ki naj bi bile s slamo krite, - se, da kje v bližini izposoditi kolesa, - ker greva le za vikend bi prosila, če lahko kdo izpostavi najboljše izletniške točke, - kako pa je z Lentijem, je blizu Moravskih? Ali tržnice delajo tudi na velikonočno soboto? Upam, da nisem preveč zamorila z vprašanji, ampak glede na to, da bodo dnevi hitro minili, bi rada dobila čim več informacij, zato upam, da si bo vzel kdo čas in odgovoril :) Lp. Natalie natalie23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti