Prekmurje

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. jan 2011 15:17

Dobro ges tüj, zdaj smo prišli domov iz Filovskoga pohoda. Bilo je čudovito, malo po blatuuuuuu, malo po gozdičku, med vinogradi in to je to. Veseli, rahlo utrujeni smo prišli do cilja, se okrepčali s segedinom in filovskim vinčkom. Tako je to v naših koncih..... LP SOnce sonce51

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

8. jan 2011 16:27

Mi je žal, ka san nej mogla iti, saj bijla eše ekstra povablena. Na filofvske gorice man eše z mladosti lejpe spomijne. regica

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

10. jan 2011 16:54

Te pa lejko ideš 29.1. na Blažev pohod v Bogojino. Tudi ta je zelo zanimiv, štart je ob 13. uri. pa okoli 8. februarja je Kulturni pohod iz Tešanovec. Druženja kelko ščete, samo vola more biti. No Regica54, ti si me verjetno razumela, ostali pa oprastite, me je malo zaneslo. Lep deževni večer Sonce sonce51

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

10. jan 2011 21:47

Konec marca imava z ženo rezerviran en teden v Termah 3000. Malo kopanja, sprehodi, itd, ker pa še nisva bila na Madžarskem, sva se namenila, da bi tudi malce Madžarske okusila. Vsaj tale obmejni del, ne kam daleč. Pa me zanima, kaj je zanimivega za videti. Hvala za odgovore in lp. Janko janko1

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

12. jan 2011 19:12

Kar tako na hitro se ne morem spomniti nič kaj takega. Eni si ogledajo mesto Lenti, ki je v Lendavskem koncu. Tam je tisti sejem ob četrtkih in sobotah, vendar ni več to, kar je bil pred leti. Potem se lahko ob meji peljeta vse do avstrijske meje in si tam obledata Porabje, mesto Monošter, kjer si lahko ogledata kar nekaj znamenitosti, več si lahko preberata na spletu po Monošter oz. Slovensko Porabje. Opazila bosta, kako so se ta obmejna mesta razcvetela, samo podeželje pa zgleda, kot da bi se čas ustavil. To sem se spomnila kar na hitro, ko se še kaj na novo, pa pišem. Če se bosta kaj sprehajala po samem kraju, pa se lahko še pri meni ustavita na kozarčku pristnega prekmurskega. LP Sonce sonce51

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

12. jan 2011 22:37

Sva informacij vesela, najbolj pa povabila na kozarček. No, pa saj, če se boš še kaj spomnila pa le pošlji. Za naju je vsaka informacija dobrodošla. Poglej še na ZS: LP Janko. janko1

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

24. jan 2011 15:45

Samo za informacijo. Bükes čarda je zaprta Tanaya

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

24. jan 2011 15:46

Splača se pogledati Hišo vina Cuk. Je malo nižje od Bükes čarde. MIslim, da imajo odprto ob vikendih in za vnaprej naročene skupine. Tanaya

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

24. jan 2011 19:55

http://www.park-goricko.org/sl/informacije_se tu se najde veliko o naravnih, kulturnih in tudi etnoloških znamenitostih (v glavnem Goričkega) naše pokrajine. Če je grdo vreme, če ni za pohajkovati po naravi; potem vsekakor jaz svoje goste "iz Slovenije" peljem preko Martinja na Madžarsko (naše Porabje), kjer je, kot je že zapisano, kot da bi se čas ustavil nekje leta 1980...; meni zelo všečno...; zavijem v Monoštru v trgovino; ne te sodobne velike trgovine ampak v tisto majhno, naloženo od tal do stropa; kjer najdeš od igle, hladilnika, do wc školjk in semen ...; kjer diši po preteklosti. Kar gledam in se režim, kako se lahko nekje tako čas ustavi. In takrat sem zmeraj mlado dekle (dokler ne pridem do avta in v vzratnem ogledalu ne zagledam z gubami razbrazdanega obraza). In potem...iz Madžarske nadaljujemo pot v Avstrijo. Sterilno. Pospravljeno. Tako zelo drugačno od Madžarske, da komaj takrat ugotoviš, da meja ni samo meja (čeprav je več dejansko sploh ni) ampak da je veliko v glavi in v mentaliteti ljudi. Potem pa v Gederovcih ali v Gornji Radgoni nazaj v Slovenijo, preko Radenec in slaščičarne Tamara (mnjamsi njihova šarlota) domov. Toliko "od nas" za vas. Desanka

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

20. mar 2011 20:14

Končno je prišel težko pričakovani dan in z ženo jutri odpotujeva na lepše v Prekmurje........Veselje in juhuhu v hiši, ker ta starih ne bo doma cel teden (izjava otrok). janko1 Sporočilo je spremenil(a) janko1 dne 20. 2011 20:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti