Unije

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 24. apr 2006 13:01 | ogledi: 5.992 | odgovori: 15

Na tem forumu poznate odgovore na vsa vprašanja. Junija bi šla strašno rada na dopust na otok Unije, za ladjo z Reke. Pa ne na slepo, potrebujem prenočišče za slab teden (za dve osebi). Prosim, na pomoč!!! Vsaj usmeritev, kje mi lahko pomagajo. Na Unijah sem bila samo enkrat dve uri, od takrat pa neprestano razmišljam o daljšem bivanju. Za začetek en teden.

Danca

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

24. apr 2006 17:24

Sicer ne znam pomagati z nasvetom kam se obrniti za prenočišče na Unijah, saj sem bila tam 2x na enodnevnem izletu z avionom, me pa res ne čudi, da neprestano razmišljaš o daljšem bivanju tam. Otok je namreč res enostavno čudovit. Čista voda, mir, tistih nekaj hiš, mislim da dve gostilni, brez avtomobilov, skratka pravljica za tiste, ki želijo mir in ne zabavo. Na otok vozi ista ladja z Reke kot na Cres in Lošinj, premorejo pa tudi manjše letališče. Nena

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

24. apr 2006 23:32

"danca" , rezerviraj si sobo na e-mail addres: 215(at)island-unije.com tel.št. ++38598480217 želim vama prijetne počitnice na prelepem otoku Unije. LP Škarpina škarpina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. apr 2006 13:39

danca, na Unije hodim že 25 let in je suuuuper, sigurno ti ne bo žal! Ne sekiraj se, tam ni težko dobit sobe, če nisi preveč zbirčna, mirno lahko greš "na blef"! Mami ma tam vikend, samo ga ne oddaja, tako da ti pri tem žal ne morem pomagat, ker ima skoz nekoga dol in si moram še jaz že zdaj rezervirat... Ampak res pa ni tak problem s sobami, vsaj kolikor vem... Lahko se prej vseeno pozanimaš, bom pa še malo povprašala. Je še ena gospa, ki ne oddaja več, ker so ji gostje vedno vse razmetali, ampak če jamčimo za vas, da boste pridni, pa mogoče bo vzela:) Sporoči, če te še zanima, da ne bom brezveze okoli klicarila;) Veri

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

3. maj 2006 10:01

Ja, seveda me zanima, tele Unije so letos v resnem planu. Oba z možem sva tudi že zdavnaj prekoračila "nora leta", tako da ni bojazni, da bi kaj "razmetavala". Edino za termin še ne vem točno, verjetno pa bo to 2. ali pa zadnji podaljšani vikend v juniju (od petka do srede). Z ladjo z Reke. Danca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. maj 2006 17:34

Bom vprašala, pa sporočim. So pa unije res take, da ko si enkrat tam, se moraš nujno vračat! Še vsi so se zaljubili! prej ali slej, navadno pa že prvič! Veri

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

9. jun 2006 9:57

Včeraj sva se z možem vrnila z otoka Unije, ki je izpolnil in presegel moja pričakovanja. V tem času ves otok diši po medu, vse cveti (brnistra, žajbelj, sivka, šentjanževka, ...). Potrebna je trpežna obutev za pohode po kar dobro označenih, a težje prehodnih poteh, nagrada za trud je pristen stik z naravo, tišina, omamne vonjave in lepi razgledi. Bivala sva pri ge. Asji, penzion Unijana, ki naju je razvajala z morsko in vegetarijansko hrano. Unijani (domačini in priseljenci) so vsi po vrsti izredno prijazni. Sicer pa je na otoku vse, kar človek potrebuje (v bistvu potrebujemo zelo malo, vse ostalo je bolj ali manj balast in navlaka). Danca

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

9. jun 2006 11:15

Eno vprašanje: Trajekt verjetno ne vozi tja, ali se motim? Enkrat (imela sem kakih 6 let) sem namreč bila na Susaku, pa če se dobro spomnim tam ni(bilo) avtomobilov... Je tako tudi tukaj? Lp, teya84

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

9. jun 2006 12:11

Na Unijah ni avtomobilov,tudi cest ne, po vasi so ožje ulice med hišami, po otoku pa bolj ali manj samo steze. Ljudi in stvari na Unije pripeljeta in odpeljeta hidrogliser z Reke in manjša ladja z Lošinja, pa še kakšna manjša tovorna ladja. Pristajajo tudi navtiki s svojimi plovili, v tem času samo jadrnice, gliserji s turisti pa bolj v poletnih mesecih. Na otoku je tudi letališče, kjer pristajajo manjša letala. Danca

Helenn  

član od: 29.8.2009

sporočila: 2

29. avg 2009 16:27

Z vnukom in možem potujemo prihodnjo soboto z vlakom iz Ljubljane do Reke nato pa s trajektom do unij. Zanima me kdaj vozi in kolikokrat dnevno. Hvala za informacijo Helenn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti