Krema za krasitev tort

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

tema odprta - 23. apr 2006 23:22 | ogledi: 27.979 | odgovori: 13

V bližnji prihodnosti bom delala torto za krst svoje hčerke. Ker bi rada naredila čimlepšo torto, me zanima, če bi bil kdo tako dober in povedal recept za kremo, ki je primerna za krašenje. Ne mislim izdelovati rožic, ampak bi rada kremo, ki je primerna za razne vijuge. Svoje čase sem to delala kar s smetano, ampak smetana se mi ne zdi primerna za tako torto.

Hvala!

Taia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. apr 2006 8:47

Upam, da se ti bo oglasila tudi teta torta, ona ima verjetno na zalogi en kup receptov za vse mogoče kreme. Sicer pa za krašenje ni slaba smetana s čokolado (o tej kremi smo že veliko debatirali - tekočo smetano segrevaš z nalomljeno čokolado; razmerja so različna - jaz dam na 0,5 l smetane 35 dag čokolade), ko se čokolada stopi, pustiš kremo, da se ohladi. Najbolje čez noč v hladilniku, potem jo naslednji dan stepeš z mešalcem in je odlična tako za nadev kot za okraševanje. Potem pa je tu še cel nabor maslenih krem, ki jim dodajaš različne okuse in jih z dodatki (sadni sok, barvilo) obravaš. Grem v beležko poiskat kak recept, pa ti pošljem. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. apr 2006 8:59

Sem našla, kar sem iskala, krema, ki se zelo lepo oblikuje z brizgalno vrečko: Penasto stepeš štiri rumenjake s 125 g sladkorja, dodaš dva vanilijeva pudinga in ščepec soli. Zavreš 0,8 dl mleka in z metlico za sneg vmešaš jajčno maso. Krem naj med stalnim mešanjem enkrat zavre, potem jo odstavi z ognja in pusti, da se ohladi. Vmes jo več krat premešaj. 200 g masla penasto stepeš s 100 g sladkorja v prahu. Ko imata pudingova krema in maslo enako temperaturo, postopoma vmešaš maslo v kremo. Kremi lahko dodaš kakav, staljeno čkolado, morda kakšen liker ali konjak, ali jo razdeliš na dva dela in obarvaš zgolj enega, da imaš dvobarven okras. Krema se lepo brizga, potem je treba torto uro ali dve pustiti na hladnem, da krema posatne čvrsta. Če pa kremo pripraviš s kakšnim sadnim pudingom (jagoda, malina) bo že osnovna krema obarvana. Pozdrav, Mamamia mamamia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

24. apr 2006 13:01

Jaz sem včasih vse kreme delala po tem receptu, tudi okrasiti se jih je dalo super: - skuhaš 2 pudinga (recimo vanilijeva) samo s polovično količino mleka in ga ohladiš - penasto umešaš 100 g masla/margarine in 100 sladkorja v prahu - stepeš 1/2 l sladke smetane ohlajen puding narahlo zmešaš z masleno kremo, po želji obarvaš s sirupi, sokovi, kakavom, barvili... in dodaš smetano. To je zelo kompaktna krema in niti ima preveč okusa po maslu. Mene je vedno spominjala na kremšnite... Če pa npr. torto nadevaš samo s smetano (priporočam kuhano), lahko za dekoracijo uporabiš samo masleno kremo, je še bolj enostavno. No, pri nas bi jedli samo še smetanove, skutine in saherco..... zato že dolgo nisem delala zgoraj opisane kreme, včasih pa vedno in za vse (recept je iz ene zelo stare knjižice Regina) Lep pozdravček, S.

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

24. apr 2006 14:46

Najlepša hvala obema! Bom kar vse troje sprobala! Mamamia, sem prav vesela, da ste imenila kuhano smetano s čokolado, ker ravno ta nadev nameravam narediti, ampak nazadnje sem ga delala pred dvemi leti, zdaj sem pa že pozabila razmerje, pa tudi to ne vem več, če mora smetana zavreti ali to ni potrebno. Bi prosila še za ta podatek, če lahko! Pri kremi, v katero se doda rumenjake, me zanima, če sem prav razumela, da se zmeša rumenjake, sladkor in pudingov prah skupaj, v isto posodo, potem se pa to zakuha v mleko? Hvala še enkrat! lp, Taia Taia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. apr 2006 15:34

Za razne črte in vijuge je krasna tudi sama stopljena čokolada. Daš jo v malo brizgalno vrečico in delaš umetnine. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. apr 2006 18:00

Taia, pri smetanovi kremi s čokolado razmerje ni točno določeno. Jaz dam na 0,5 l smetane 350 dag čokolade, smo pa na forumu že debatirale o tem in ugotovile, da delamo v različnih rzamerjih, pa se vsem izide. Morda je krema z malo večjim deležem čokolade bolj gosta oziroma "polna". Jaz delam po receptu, da smetana ne zavre, zato jo s čokolado segrevam na srednji vročini in nenehno mešam. Vendar nekatere druge članice foruma pravijo, da ni nič narobe, če smetana zavre, in glede na to, da gre za izkušene mojstrice, bo verjetno držalo, da ni ničnarobe, četudi smetana zavre. Dokler se nam vse izide, da je krema lepa, tako niproblemov. Za kremo z rumenjaki in pudingom pa ravnam tako, da z metlico za sneg zmešam rumenjake, sladkor in prašek za puding v isti skodelici. Če je masma preveč gosta, dodam nekaj žlic mleka (in zato ga malo manj zavrem) in to potem vmešam v vrelo mleko. Sem tako že delala kavno kremo. Namesto vanilijevega pudinga sem uporabila čokoladnega, v mleko pa vmešala nekaj žlic instant kave, naprej pa potem po osnovnem receptu in je bilo tudi dobro. Upam, da smo koristile z nasveti. Pozdrav, Mamamia mamamia

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

24. apr 2006 21:11

Enkratno! Super ste!!!! Taia

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

23. avg 2009 19:52

Naj nadaljujem to staro debato... Mene pa zanima, katere recepte uporabljate za kreme, s katerimi krasite torte, če rabite kremo obarvano. V mislih imam kreme, ki niso preveč mastne, nasitne... Če pa krasite kar s smetano, me zanima kdaj dodate barvilo in katero smetano uporabite? Polovico rastlinske, polovico navadne? Do sedaj sem vedno krasila s kremo, narejeno iz vanilijeve Galete (to je puding brez kuhanja, kjer pa polovico mleka zamenjaš z rastlinsko smetano). Ta krema je idealna, ni mastna in je okusna. Je pa problem, da postane zelo redka, če v njo vmešaš barvilo - ker moraš barvilo dobro vmešati in postane precej redka. Verjetno bi bila rešitev v tem, da bi barvilo dodala v mleko pred stepanjem, vendar ponavadi ne veš točno, koliko barvila dodati... tanyči

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. avg 2009 20:56

Tanyči, ena izmed rešitev. Dodaj barvilo v prahu (naredi si zalogo barv za pirhe za veliko noč, kot si jo sama v tistem obdobju, ali pa sedaj povprašaj v trgovinah, nekatere punce so to storile - imajo jih še "zadaj")  - ali pa se obrni na proizvajalca:

Berčon, d.o.o., Bobek 1, Litija

 

Večinoma uporabljam barve v prahu, ki jih kupim v sveisvašta (mogoče kak skok do tja?)

 

Ne vem pa, če imajo barve v prahu tudi v Pekarni Vrhnika.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 23. 2009 20:57

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

23. avg 2009 21:25

Nisem brala vseh odgovorov. Mogoče se ponavljam. Jaz uporabim naslednjo kremo: http://www.youtube.com/watch?v=uBBoRMWcfNc Meni se obnese enkratno, tudi okus je vredu. Predvsem mi je pa všeč obstojnost kreme tudi v vročini. Fino se barva z jedilnimi barvam, pa tudi za pod tičino maso je ok. Lp, Klavdija Klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti