Vaflji

mala mare  

član od: 2.3.2006

sporočila: 4

25. apr 2006 17:22

Hvala za recepte,.....angleščina mi dela malce problema,.....tko da,bi bila vesela kakega prevoda,....verjetno še kaka druga. Drugače pa res,...iz srca HVALA!!!!! mala mare

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

25. apr 2006 18:02

Ne vem, če je cena res tako bistvena. Jaz sem pred kakim letom kupila pekač v Rutarju za cca 3.000 SIT in funkcionira brez težav. Ima vgrajen termostat, tako se ne more zgoditi, da daš testo v prehladen pekač, in ko je vafelj pečen, se prižge signalna lučka. Uporabljamo pa ga vsaj 1 x tedensko. ) Julija

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

25. apr 2006 19:24

Jaz imam tudi Boschevega in sem zadovoljna z njim. Se pa strinjam z Miglo: kdor poceni kupuje drago plača. Pa saj tudi Boschev ne stani veliko (jaz sem zanj pred 5 leti dala okoli 7000 sit - koliko je pa zdaj pa ne vem). Za recepte v angleščini pa tole: žal mi je, da so v angleščini, vendar ob 3 mesece starem otroku žal nimam časa, da bi jih prevedla zaradi objave na spletu. Meni pač ne delajo težav in kar iz le teh delam vaflje. Mala mare ti bom pa z veseljem prevedla kakšno konkretno sestavino ali postopek, če ti bo delalo težave. Sem kar redna obiskovalka Kul slo. Pa veliko uspeha pri peki! LP muffin

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. apr 2006 19:29

Še mene ste navdušile s temi vaflji, že razmišljam o nakupu. Kaj hočete, igračke za velike punčke Pa saj nisem edina, kajne? Lp iz Mb riba-ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. apr 2006 20:14

mala mare, slovar v roke, pa k prevajanju, kar ostane nestrtih orehov, se bodo pa tule pomagali streti, ni problema, je že maffin ponudila pomoič, pa še katera se bo vključila. Brez muje se pa še čevelj ne obuje. Potem bodo vaflji še bolj dobri. rimljanka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

26. apr 2006 16:46

Če koga zanima - Boschev aparat za vaflje stane v Merkurju v Mb 12.000,00 SIT. riba-ribica

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

26. apr 2006 23:16

" mala mare " - enostavni in dobri vaflji : stopimo 175 g masla in počakamo,da se malo strdi,nato 1 - 2 minuti stepamo v penasto mehko maso. Po žlicah dodamo 175 g sladkorja v prahu + vanili sladkor. Vmešamo 4 jajca in malo stepamo,da naraste,prilijemo rum po okusu za aromo,ter primešamo 200 g moke pomešane z 50 g škrobne moke (Gustin ali katera druga),malo soli in 1/2 pecilnega praška.Peci in na pečenega daj kepico vaniljevega sladoleda, ter prelij z višnjevim prelivom, ki ga napraviš iz soka višnjevega kompota, v katerega zakuhaš malo škrobne moke in sladkaš zopet po svojem okusu,ter dodaš višnje.Dekoriraj s stepeno sladko smetano, ki zaokroži celoten okus. Lahko jih premažeš samo z marmelado,medom ali kakšno kremo - prepusti se svoji fantaziji in uživaj. LP Škarpina škarpina

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

27. apr 2006 12:02

Vaflji za dobro jutro: 125 g masla 3 jajca 75 g sladkorja 200 g moke 1/2 kavine žličke pecilnega praška 200 g kisle smetane 2-3 žlice mleka Stepemo zmehčano maslo z jajci in dodajamo vse sestavine. Testo je gosto tekoče. Na pečene vaflje namažemo marmelado , ali nutelo, ...po želji. Mi imamo te vaflje večkrat pri nedeljskem zajtrku. Enostavi, zelo okusni. Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti