Nalivno pero - na pomoč !

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

tema odprta - 21. apr 2006 15:43 | ogledi: 13.840 | odgovori: 16

V službi vedno uporabljam nalivno pero, včeraj pa, ko se mi je že tako ali tako mudilo, se je ta stvarca zakotalila po mizi in pikirala ravno s peresom na tla. Rezultat- ah ja. Pero mi je drag spomin, pa še pisalo je super. Dekleta, ali morda katera ve, kje bi mi zamenjali pero na nalivki - na območju Ljubljane z bližnjo okolico ?

Hvala, hvala, hvala...

saniteta

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

21. apr 2006 17:31

Obrni se na proizvajalca. Peresa ni težko zamenjati, ga boš gotovo lahko sama. Če ti ga pošljejo po pošti, ti pa še od doma ne bo treba... Kaligrafska peresa sem kupovala v Prometeju in Artu, lahko tudi tam vprašaš. Če ne, pa si kupi enako nalivko, pa zamenjaj pero Jaz bi verjetno tako ravnala. Vem pa, da znajo biti boljše nalivke salamensko drage Pozdravček! Vrana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. apr 2006 18:26

A si stopila v kakšno bolje založeno papirnico, recimo Konzorcij v Ljubljani? Morda imajo rezervna peresa, ali pa bodo morda vsaj vedeli, kje jih iskati. Dobro izbiro so (vsaj včasih) imeli tudi v DZS nasproti Magistrata in pa v papirnici v pritličju Nebotičnika. rimljanka

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

21. apr 2006 20:10

Hvala, rimljanka ! Vponedeljek grem na lov po papirnicah in kot si svetovala, najprej v Konzorcij in , če ne bo druge možnosti bom naredila kot svetuje Vrana. Enega kupila in zamenjala pero. Dekleti, hvala , ko si v škripcih , in sploh ne znaš več pametno razmišljati. Več glav, več ve ! Še enkrat hvala in lep večer vsem skupaj ! saniteta

mrdica  

član od: 6.4.2007

sporočila: 117

7. maj 2009 13:30

Ali mi kdo lahko svetuje, katera nalivna peresa so toliko kvalitetna, da se jih splača podariti kot darilo? Zanima me znamka. mrdica

neznan uporabnik

7. maj 2009 13:35

Vsekakor Waterman. Odvisno pa seveda od cenovnega razreda. jancka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. maj 2009 14:04

Mont Blanc, Cross. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. maj 2009 14:16

Jaz sem za diplomo dobila eno pregrešno drago pero iz Parker serije, super piše. Z besedami, da bo služilo temu, da magisterij z njim napišem. To sem preslišala.

Loni Makaroni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. maj 2009 19:36

Davno, ko so bile še reke čiste in ozonske luknje še ni bilo, holesterola še niso merili, sem si ob maturi kupila pregrešno dragkomplet Parker. NA nesrečo sem imela, no še imam, nekaj let mlajšega brata, ki si je komplet brez dovoljenja sposodil. In mu ga je nekdo ukradel. Mu še nisem odpustila...

F r i n a

mrdica  

član od: 6.4.2007

sporočila: 117

7. maj 2009 20:05

Hvala, zelo mi je v pomoč. V naslednjih dneh bom malo iskala in primerjala cene. mrdica

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. maj 2009 23:07

Dobri nalivniki so Parkerjevi, ki so različnih cenovnih razredov. Imajo različna ohišja ter tudi različne debeline konic. Preveri pred nakupom, kaj imaš rada tanko konico ali debelejšo. Le tako boš vedela kaj pravzaprav od nalivnika želiš. Nekatere imaš zapakirane v navadnih škatlicah, druge v darilnih, so pa tudi v setih skupaj z kemičnim svinčnikom ali pa z rolerjem. Dobri in zelo poceni so tudi Senatorjevi nalivniki, meni osebno imajo tudi lepši design. Zanj se uporabljajo tudi Parkerjeve bombice. Imajo tudi sete enako kot Parker, pa vsi imajo lepo darilno skatlico. Novost pa so Pilotovi nalivniki, ki so na pritisni mehanizem, tako se ne more zgoditi, da izgubiš pokrovček. So višji cenovni razred, nekateri imajo ohišje prevlečeno z rodijem, ki je bolj odporen, večinoma pa so iz aluminija. Peresa so pri cenejših pozlačena, pri dražjih pa so iz 18 karatnega zlata. Bombice so posebne pilotove ali pa imajo pumpico za črnilo. Cene teh so lahko tudi 200 eur. Če te zanima kje jih dobiti, ti lahko sporočim na ZS. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316 Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 08. 2009 08:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti