Rumov lonec

neznan uporabnik
tema odprta - 13. nov 2000 22:53 | ogledi: 5.999 | odgovori: 20

Pripravili smo rumov lonec, zdaj pa ne vemo

kako se to je , kako se postreze , kdaj se postreze, ob kasnih prilikak , ali se to zmiksa ali se to je ali se pije , misim kar koli o rumovem loncu , lahko tudi priprava

L.P. Dusan

Osredkar

neznan uporabnik

14. nov 2000 9:42

Zdravo! Tudi mi smo vcasih pripravljali rumov lonec, sedaj pa ne več. Servirali smo ga v majhne kozarčke, zraven priložili vilčko (majhno, kot za pikanje narezkov) ali žličko, da so gostje najprej pojedli sadje, nato pa spili rum. Če pa je to prav, pa ne vem. Ponudili smo ga gostom na pričetku obiska namesto drugih aperitivov. Upam, da bo odgovor ka pomagal. Lep pozdrav! Špela

neznan uporabnik

24. nov 2000 14:45

Pozdravljeni! Tudi jaz sem letos prvič pripravila rumov lonec.Prvič ga bomo poskusili za Božič. Dobila pa sem nekaj nasvetov od prijateljice, ki ga je imela. V skodelico daš malo sadja in malo rumovega soka,povrh nadevaš kepico ali dve sladoleda in po želji še stepeno smetano. Ali pa daš samo smetano, ali samo sladoleda. Natalija STANČIN NATALIJA

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

12. mar 2004 8:19

Pozdravljeni! NUJNO bi potrebovala postopek in sestavine za rumov lonec - lepo prosim, ker gre za darilo. Hvala Marjeta

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. mar 2004 9:07

Količina ruma je odvisna od tega koliko rumovega lonca želiš narediti. Dodaš sladkor. Tudi to je odvismo kako sladkega želiš. Potem je reč čisto enostavna. V lonec daješ sadje sproti, oziroma reklo bi se sezonsko. Tisto kar pač imaš. Sadje mora biti ves čas pokrito z rumom, sicer ga enostavno priliješ. Če gre za darilo ti svetujem da ko bo prišel čas obdarovanja daš vse v lep steklen kozarec. Na pokrov daš lepo čipko in jo zavežeš z rafijo. Pa ne pozabi napisat kaj je v kozarcu. Rumov lonec daš v kozarec kot npr. za viski, kozarec daš na krožnik na katerem naj bo dekorativni prtiček. Poleg daš še žličko za sadje. Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. mar 2004 12:25

Le to bi še dodala.Jaz dodam isto količino sladkorja kot sadja in zalijem z rumom,da je sadje pokrito. Od časa do časa je dobro vse skupaj premešati.Dobro je,da lonec hranimo na hladnem.Sadje v rumu se začne uporabljati od decembra naprej.Večje sadeže nareži na kocke velikosti jagode. Vesna Leben

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. mar 2004 12:29

Serviramo ga z sladoledom,pudingom,svežimi bananami,tankimi palačinkami,hrustavci... Menda češnje,borovnice in jabolka niso primerna za rumov lonec. Vesna Leben

danica  

član od: 9.1.2002

sporočila: 13

12. mar 2004 12:29

Zanima me, ali je lahko normalen rum ali mora biti močnejši (%). danica spelic

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. mar 2004 13:16

Jaz uporabim navadnega in tudi v knjigi ni nič poudarjeno glede tega. Vesna Leben

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

12. mar 2004 13:17

Rum mora biti močnejši, mislim da okrog 70 %. Pri sadju z veliko vsebnosti vode, kot so jagode, češnje... je potrebno biti pazljiv, da ni preveč zrelo in da ga ne daš preveč. Simona

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

12. mar 2004 14:53

Hvala za odgovore - rada pa bi še mnenje, če bi se mi v tem času posrečil - rabim ga namreč že čez 14 dni - kaj predlagate? Hvala M.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti