Soba za študentki v lj.

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 20. apr 2006 7:13 | ogledi: 2.417 | odgovori: 16

Še ena nekulinarična tema....

Nečakinja in soseda pričenjata jeseni študij v Ljubljani. V študentskem naselju je zelo težko dobiti posteljo, zato smo pričeli iskati sobo. Dekleti sta zelo mirni in pridni.

Če bi slučajno kdo izmad vas oddajal ali poznal koga ki oddaja sobe, bi bila zelo vesela odgovora.

Hvala in lp, Robida

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

20. apr 2006 8:12

Ha, ha, ha!!! Robida, brez zamere, ampak stavek "Dekleti sta zelo mirni in pridni" me je že zjutraj spravil v smeh. Nič osebnega, res. Nad nami pač lastnik stanovanje oddaja študentom in vsako leto znova doživljam, kako so lahko nekateri (poudarjam: nekateri) študentje "mirni" in "pridni", da o vljudnosti in tako dalje ne govorim! Starši se ne zavedajo, da se lahko njihovi pridni otroci, ko se izmaknejo budnim očem staršev in okusijo svobodo, tako zelo spremenijo. Doma pa so seveda še vedno "mirni" in "pridni". Očitno imam takšno smolo, da vsako leto na glavo dobim ravno te študente z narekovaji. Najhujši so pa bruci, ki so prvič sami zdoma in samostojni. Pa brez zamere. Aja, za sobo pa še tole: tale moj sosed ima zelo visoko ceno, menda 180 tisočakov na mesec, uradno pa naseli 4 (štiri) študente, čeprav jih notri redno prespi tudi precej več. Lep pozdravček! harmonija

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. apr 2006 12:45

Harmonija, lepo, da sem te vsaj nasmejala. Poglej, kar sem napisala dejansko tudi mislim. Dekleti sta odgovorni in samostojni, če bi imeli tendece po "igrivosti", bi jih lahko že pokazali, saj imata precej odprte možnosti gibanja brez staršev. Mislila sem tudi na značaj. Pa dovolj o tem. Iskanje sobe je pa kar projekt v malem, take izkušnje vsaj je imela znanka lani, zato smo se tega lotili letos malo prej. lp, Robida

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

20. apr 2006 14:20

Robida! Moja teta ja v domu upokojencev in ima v Ljubljani garsonjero (nasproti bivše avtomontaže). Se je že pogovarjala, da bi oddajala kakšnim študentkam, vendar se nismo odločili. Če sta dekleti resni, bi se lahko kaj dogovorili. Lep pozdrav! marja

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. apr 2006 15:27

Marja,to bi bilo krasno. Mogoče bi se vi pogovorili o ceni najema in kar bi še bilo potrebnega. Tole je moj mobi : 041 664 108, pa se lahko slišimo. Zaenkrat hvala in lep dan Robida

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. apr 2006 15:55

Nasproti Avtomontaže je prijeten konec Ljubljane, blizu je remiza, avtobusi 1, 3, 8, 22, 15 in 16 vozijo, pa še tisti, ki gredo v garažo. In, zame pomembno, je, za Ljubljano nenavadno, pomanjkanje bifejev, kafičev in podobnih čudes. Pa še obvoznica je blizu, kar je logistično ugodno. Veliko je zelenih površin in sprehajalnih poti med njimi, pa še POT okoli Lj. teče tu. Najbližji hribček za rekreacijo ja Mostec. Pridne študentke si morajo razmigati tudi telo, da bodo možgani delali s polno paro. Saj ni treba dodati, da živim nasproti Avtomontaže. Robida, če bo dogovor uspešen, se bova pa še srečali, a ne? Ups, tole zveni pa kot reklama, a ne? Pa ni tako mišljeno. Ampak danes, ko je tako lepo vreme sem dobre volje in sem pač napisala tole "reklamo". Uspešen dogovor ali poizvedovanje naprej. Tudi jaz sem bila enkrat maturantka-bodoča študentka v takem položaju. rimljanka

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. apr 2006 16:13

Rimljanka, jaz sem stanovala pa v Rožni dolini. Takrat se mi je zdela prava mirna oaza. Rimljanka, bova šli na kavo, pa še Marjo povabiva, velja ?! Lp iz podeželja (vzhodne province) Robida

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. apr 2006 16:20

Velja, robida. Očitno še ena Štajerka, a ne? rimljanka

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

24. apr 2006 23:15

Ali morda kdo ve, koliko % mora običajno plačati študent za najemnino sobe pri privatniku v počitniških mesecih ( rezervacija za naslednje študijsko leto) ? Hvala za odgovore. Lp, Nelly Nelly

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

25. apr 2006 9:35

Hčer in sostanovalke vedno plačajo polno ceno tudi čez počitnice, vendar je v pogodbi napisano, da bo denar vrnil po izselitvi(odštel bo strošek za položnice).Prvo leto pa so tudi morale plačati že za september,čeprav so se vselile šele oktobra.Nekakšna rezervacija.

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

25. apr 2006 12:53

Pepek, če prav razumem, najemnina ostane, odštejejo se stroški..... Lp! Nelly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti