Soba za študentki v lj.

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

25. apr 2006 13:12

Ja,na žalost je tako,vendar saj pravim,to naj bi bila konzumacija,ki jo povrne ob izselitvi.Čeprav imam tudi glede tega pomisleke,ker si najemodajalci stalno po svoje prilagajajo pogodbo.Podobno kot s subvencijo.

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

6. maj 2006 12:21

Nelly, po % ti ne bi znala povedat, odvisno od lastnika in ali je stanovanje v hiši ali bloku... S fantom sva trenutno v bloku in imava za junij, julij in avgust polovično najemnino (vsaj do sedaj je bilo tako, upam da si lastnica slučajno ne premisli!!!!!!), stroške pa normalno plačujeva (položnice). V prejšnjem stanovanju smo poleti plačevali 200eurov na stanovanje, ki je bilo sicer 300, pa tudi stroškov nismo plačevali (ker nas ni bilo), stanovanje je bilo v hiši, lastnica nad nami, skupni števci. Ko pa sem prišla prvo leto v Lj, smo stanovanje (v hiši, lastniki nad nami, skupni števci) najeli s septembrom in plačali celotno najemnino, kljub temu, da smo se vselili šele zadnja 2 dni septembra - za ta 2 dni so nam tudi zaračunali par tišočakov stroškov. Na srečo, mi do sedaj ni bilo treba plačevati kakšnih predplačil ipd.- nekateri zahtevajo tudi 3 ali več mesečno predplačilo + 2 najmnini varščine in ne vem kaj še vse! Oderuhi!!!!! In to za stanovanje/sobo, ki tega imena sploh ni vredno! Si privoščijo marsikaj... Tako, videla si, da je res je fuuuuuuuull odvisno od lastnikov, ki so velikokrat zeeeloooo oderuški, predvsem do študentov. Treba se je pogajat in ne takoj popustiti! Upam, da sem ti vsaj malo pomagala... Lp, teya84

bejbigrl  

član od: 11.5.2006

sporočila: 5

11. maj 2006 21:59

Se cisto strinjam z teyo84.Letos sem v novem stanovanju in imam super lastnike, res postene in prijazne, pa nikakor oderuske...v prejsnjem stanovanju pa...KATASTROFA.Prvo leto je bila najemnina 60.000, drugo leto je nabila gor na 65.000, ker ji menda prevec davka trgajo in bla bla bla,u glavnem eno navadno kozlarijo nam je natrosila.Tretje leto...ki ga pa nisem vec prezivela v tem stanovanju je hotela pa kar 72.000, in se to pot izgovarjala na nek nov zakon, na veliko presenencenje?SPET o davkih in neki davcni osnovi.V glavnem najti neoderuske lastnike v Ljubljani je prava redkost. bejbigrl

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

14. maj 2006 23:52

Ja, ha ha. Nasa lastnica se je glede poletne polovicne najemnine delno premislila: letos samo se julij in avgust (naj omenim, da je to predlanskim veljalo od jun-sept = 4 mesece)... Boljse kot nic...pa sej ze tako nimava drago... samo da ne bo naslednje leto tega se dodatno zreducirala... teya84

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

15. maj 2006 6:17

Vsekakor navijam za Trg Komandanta Staneta..:)))...to je: nasproti avtomontaže...zelo prijazen del Ljubljane, kjer ne občutiš samo tega prekletega betona...pa lep pozdrav! jessy6

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. maj 2006 19:13

Potem sva pa (skoraj) sosedi, jessy6. Ja, res je veliko zelenja,čeprav ravno tam zdaj gradijo še nekaj betonskega. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti