Orehova torta.....

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 19. apr 2006 9:04 | ogledi: 12.183 | odgovori: 9

Rada bi kakšen dober recept za orehovo torto, da bi bila tudi krema orehova.

Lp,

Klavdija

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. apr 2006 9:32

za testo: 15 dag masla 15 dag sladkorja z vanilijo 7 rumenjakov 5 beljakov (stepenih v sneg) 18 dag zmletih orehov 5 dag krušnih drobtin Maslo, sladkor in rumenjake penasto vmešaj, dodaj beljakov seg, orehe in drobtine. Maso nadevaj v pomaščen in z drobtinami posut tortni model in peci na srednji vročini pol ure ali več (preveri s pletilko ali je testo že pečeno) krema: 2 žlici sladkorja z vanilijo 3 rumenjaki 1 zavitek sladke smetane 4 žlice zmletih orehov 5 dag masla Mešaj sladkor, rumenjake in smetano nad paro, da se zgosti. Ko se malo ohladi, dodaj orehe in maslo. Tortno testo prereži, namaži s kremo, ob straneh z marmelado in oblij s poljubnim prelivom. Če zelo resno padaš na orehe, jo okrasi z orehovim marcipanom, ki ga pripraviš enako kot mandljevega (orehi, sladkor, pol beljaka, mikser). Nepreverjen podatek: Maria Terezia je zaukazala, da se na vsaki katastrsko zabeleženi posesti pod njeno vladavino zasadi orehovo drevo. Ne toliko za torte in potice, kot za puškina kopita. nola

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

20. apr 2006 17:25

Klavdija, naša najljubša je Dunajska torta. Res v nadevu ni orehov, je pa vseeno njami... Sestavine: 12 jajc 140 gr masla 140 gr čokolade 140 gr sladkorja 70 gr naribanih keksov 300 - 400 gr orehov Nadev: 180 gr čokolade 200 gr masla 200 gr sladkorja v prahu 1 vanilijev sladkor 4 rumenjake Testo: stepaš rumenjake in sladkor, dodaš maslo, na koncu stepene beljake. Pred tem naribaš kekse, ki so bili en dan namočeni v rumu. Dodaj jih masi, prav tako tudi naribano čokolado, orehe. Vse dobro zmešaš in vliješ polovico mase v namaščen in namokan pekač. Potem spečeš še drugo ploščo. 20 - 25 min na 170 stopinj. Pazi, testo je krhko! Nadev: rumenjake stepaj s sladkorjem (lahko v vodni kopeli), dodaj maslo. Dobro stepaj in na koncu dodaj čokolado. LP, Stanka

ana9  

član od: 11.9.2012

sporočila: 49

24. sep 2012 14:18

jao jaz sem ta vikend jedla eno hudo torto pa iščem recepte in nič podobnega nenajdem....

biskvit je z orehi, vmes je tudi ena temna krema z orehi, potem pa je bilo vidno kot da bil bil biskvit premazan z marmnelado oz.  pasiranim sadjem in še z eno belo kremo, se morda komu sanja o katerem receptu govorim.

ana9

afrika  

član od: 26.11.2005

sporočila: 17

24. sep 2012 14:46

Kaj pa če povprašaš tam, kjer si jedla to dobroto?  Glede na to, kar si navedla, moraš samo še razvozlati to bleo kremo: je bila iz smetane, maslena, morda šaum (beljak stepen s sladkornim sirupom) ali morda vanilijeva?

 

afrika

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

24. sep 2012 15:53

Meni se sliši kot lešnikovi trikotniki, samo pač z lešniki.

aby

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2012 19:54

ana9 je napisal/a:

 

biskvit je z orehi, vmes je tudi ena temna krema z orehi, potem pa je bilo vidno kot da bil bil biskvit premazan z marmnelado oz.  pasiranim sadjem in še z eno belo kremo,



ana9

Meni to ni "hudo", meni to bolj diši na too much information. ko nekdo pač nalaga vse plasti in vse, kar ima v omari, da ne bi stvar izpadla "skromna", nastane pa kakofonija okusov. Marmelada pobija orehovo kremo.

 Ana9, less is more.

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. sep 2012 20:32

Pri nas prisegamo na orehovo torto Felicite Kalinšek:

8 jajc

21 dag orehov

21 dag sladkorja

7 dag drobtin, namočenih v rumu

malo klinčkov in cimeta, malenkost soli

 

Stepeš rumenjake s sladkorjem, dodaš orehe in drobtine, na koncu sneg, spečeš in konec. Malo napojiš z rumom, če se ti zdi potrebno, premažeš s kiselkasto marmelado, okoli čokoladno glazuro, zraven kupček smetane - boljše ne gre. 

 



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 24. 2012 20:39

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

24. sep 2012 20:35

Ja meni tudi bolj odgovarjajo lepo balansirane sladice, kot pa tiste iz vseh vetrov nanošene. A so okusi pač različni. Mnogim je všeč Blejska grmada, Punč rezine in podobno. Sladice so pač kot vse stvari, za bolj in manj prefinjene okuse.

Se mi pa zdi anin opis podoben križancu med Čebeljim pikom in Prijateljem noči.

Vesnuska

ana9  

član od: 11.9.2012

sporočila: 49

25. sep 2012 10:11

limnol je napisal/a:

Pri nas prisegamo na orehovo torto Felicite Kalinšek:

8 jajc

21 dag orehov

21 dag sladkorja

7 dag drobtin, namočenih v rumu

malo klinčkov in cimeta, malenkost soli

 

Stepeš rumenjake s sladkorjem, dodaš orehe in drobtine, na koncu sneg, spečeš in konec. Malo napojiš z rumom, če se ti zdi potrebno, premažeš s kiselkasto marmelado, okoli čokoladno glazuro, zraven kupček smetane - boljše ne gre. 

 

 

zanimivo, bom poskusila se sliši dobro, tud tega še nism slišala da drobtine v rum namočiš do sedaj sem le rozine :))

hvala



Sonja



Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 24. 2012 20:39

ana9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti