Jagodna krema

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 18. apr 2006 19:10 | ogledi: 34.697 | odgovori: 27

Lepo prosim za preizkušeno ,dobro, sočno jagodno kremo za torto,pa ne komplicirano.

Hvala

Teka

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

18. apr 2006 19:54

jagode s sladkorjem + smetano MYCHELLE

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2006 19:58

Teka, 750 dagj agod zmiksaš skupaj z enim navadnim jogurtom in dl sladke smetane ter žlico ali dvema sladkorja (nekaj jagod najkar ostane v večjih koščkih).. Namočiš pet listov želatine, jih po desetih minutah odcediš in stisneš, raztopiš v nekaj žlicah tekočine na majhni temepraturi. V to najprej vmešaš nekaj žlic jagodne mase, razmešaš, da je masa lepo gladka, potem postopoma dodaš še preostalo jagodno maso. Pustiš v hladilniku kakšno uro, potem premažeš tortne osnove in daš ponovno v hladilnik. V enu uri,največ dveh, je krema strjena in se lepo reže. Preizkušeno nedavno, kar tako sem delala neko pecivo. Recept sicer čaka na objavo, še slikico sem poslala. Mamamia mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. apr 2006 20:50

Delam tako kot MYCHELLE, jagode zrežem na drobne koščke, posladkam in čez pol ure dam na cedilo, da odteče sok, ki ga uporabim za navlažitev. Tale od mamamie je verjetno tudi zelo dobra, je že v beležki. LP

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. apr 2006 7:45

700 g jagod narežem na rezine in jih posladkam. 500 g mascarpone sira zmešem z nekaj žlicami jagodnega džema. 500 ml sladke smetane stepem z nekaj žlicami sladkorja. 5 stopljenih listov želatine (stopim jih v pol dcl. jagodnega soka). Zmešam smetano z želatino, dodam macsarpone. Potem vmešam še jagode. In to je to. jade

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. apr 2006 8:14

tjas je napisal/a:
Evo, tole je pa moj recept: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4967 Zame seveda najboljša jagodna krema Lp, tjas
Tjaš,pogledala sem recept, se mi zdi odličen, kakor večina tvojih. Me pa zanima ta rastlinska smetana, ki sem jo že večkrat zasledila v receptih, v trgovini je pa še nisem videla. Zanima me, ali je kakšna kulinarična razlika med rastlinsko in navadno smetano ali gre samo za dietno previdnost. In ko smo že pri smetani, v čem se mileram razlikuje od kisle smetane? nola

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. apr 2006 9:12

Kakšne posebne razlike med smetanama jaz ne poznam. Menda je rastlinska bolj čvrsta, ko jo stepeš in lažje obdrži obliko. Pa sladkana je. Jaz je ne uporabljam, ker mi ni dobra. Sicer je pa uporaba ene ali druge stvar posameznika in recepta. Tukajle pa je nekaj o kisli smetani in mileramu. http://www.lj-mlek.si/izdelki/izdelki35.htm lp Julija

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

19. apr 2006 10:33

Povzemam iz nekega recepta iz baze, malo modificiranega: 1 soka od jagod košarico jagod zmiksanih 2 jagoda pudinga 3 kisle smetane sladkor po želji Sladkor zmešaš s pudingom in odvzameš nekoliko tekočine od soka. Ostali sok zavreš, primešaš zmiksane jagode in puding ter skuhaš. Med hlajenjem večkrt mešaj, da ne nastane skorja. Na koncu primešaj še kislo smetano. Vliješ v kozarce ohladiš, da se strdi. Sweetie

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. apr 2006 16:31

Hej, tudi v receptu Torta Čebelica najdeš super recept za jagodno kremo! Enostavna in zelo dobra! LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti