Jagodna krema

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

30. jan 2012 13:51

Naj dodam še jaz svoj kremasti recept..300 g zamrznjenih jagod narežem na majhne koščke in jih primešam k trdo stepeni rastlinski smetani (0,33l pakiranje). Za sigurnost, da bo krema v ruladi kompaktna, lahko čisto na koncu primešaš še 1 vrečko želatine fix. Potem daj kremo za kakšne pol ure v hladilnik, da postane trda. Za izrazit okus po jagodah pa morda še pol stekleničke (od etola) jagodnega ekstrata. To je krema, ki ni komplicirana za pripravo, pa še pregrešno dobra je. In okusa po rastlinski smetani se sploh ne opazi.

 

LP,



pe3ca

Sporočilo je spremenil(a) pe3ca dne 30. 2012 13:52

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jan 2012 14:26

Petrica, prošnja zarecept je bila izrečena z izrecnim NE za smetano. 3dl smetane za 300 g jagod se pa v okusu pozna. Ta tvoj recept sicer prav pride, a tistim, ki imajo radi smetano.

mamamia

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

31. jan 2012 12:18

pe3ca, hvala sicer, ampak sladka smetana ni moja najljubša sestavina, raznih ekstraktov pa se pri kuhi in peki izogibam.

 

Da poročam, kako je moja rulada uspela :)

Delala sem po receptu mamamie (hvala!)

Odtajala sem jagode in odcedila sok. Ker ga je bilo premalo, sem jagode pokuhala z dvema žlicama rdečega vina in žlico rjavega sladkorja in potem pretlačila tekočino skozi cedilo, kažo pa shranila.

Nato sem v jagodnem soku (vode sem dodala le par žlic) skuhala jagodni puding, ga ohladila, vmešala jagodno kašo in potem že želatino fix.

Za pol ure sem vse skupaj postavila v hladilnik, potem pa premazala rulado, jo zvila in zopet dala v hladilnik.

Bila je čudovita, ker ni bila presladka pa še nadev je bil živo jagodno rdeč!

 

Če boste delali po receptu, je dobro, da nadev ohlajate vsaj dve uri, preden ga razmažete po ruladi, ker bo bolj kompakten.

Renat

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2012 13:57

Super, da je uspelo.

lp,

mamamia

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

31. jan 2012 19:09

mamamia je napisal/a:

Petrica, prošnja zarecept je bila izrečena z izrecnim NE za smetano. 3dl smetane za 300 g jagod se pa v okusu pozna. Ta tvoj recept sicer prav pride, a tistim, ki imajo radi smetano.



mamamia

 

 

mamamia, napisano je, da ne mara preveč sladke smetane in ne izrecno NE smetani. Jaz to kremo uporabljam že vrsto let, pa mi skoraj ne verjamejo, da je notri rastlinska smetana. Ni tistega priokusa, ki pride za samo rastlinsko smetano. Pa saj navsezadnje, meni je zakon.

pe3ca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2012 19:28

Citiram: "pe3ca, hvala sicer, ampak sladka smetana ni moja najljubša sestavina, raznih ekstraktov pa se pri kuhi in peki izogibam."

Oprosti, pe3ca, če sem to pripombo razumela kot ne smetani in ponudila svoj recept. 

Veš, je tako, da če nekomu nekaj ne odgovarja, nič ne pomaga, če je komu drugemu to zakon. Me smo ponudile svoje variante, jaz sem seveda upoštevala željo, da predlagamo recepte brez smetane, ker naši članici ni med najljubšimi sestavinami, ti si pa ponudila kremo s smetano.Sem ti tudi napisala, da pa komu drugemu prav pride. Ki ima rad smetano.

Ni ti treba biti užaljena, ker pač tvoj predlog, tebi še tako odličen, (tokrat) ni bil sprejet. Mi ponujamo, renat je izbirala. To je tudi namen tega foruma.

mamamia

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

31. jan 2012 20:09

Ja, ja, mamamia. Nisem užaljena, še zdaleč od tega. In navsezadnje sem jaz tudi samo napisala meni najljubšo sadno kremo. Kdo bi vedel, mogoče bo pa komu kdaj prav prišla. Tako za na hitro pripraviti. Bi vam pa želela dodati, da ne zmeraj tako pazljivo spremljati vsako objavo in jo pokomentirati, če vam ne ustreza .

 

LP

pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti